Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Folytonos összehasonlítás....

Folytonos összehasonlítás. Már nagyon elegem van belőle, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Esti fősulis vagyok és ugyanazt a szakot végzem, amit a barátom testvére végzett. A szerelmem szülei a közös szak miatt gyakran összehasonlítanak minket és folyton érződik a hangjukon, hogy lebecsülik, hogy én csak esti tagozaton tanulok, az ő gyerekük meg nappalin végezte el ugyanezt, és ő biztos többet tanult és nehezebbet. Abba nem gondolnak bele, hogy én anyagi helyzetünk miatt választottam az esti főiskolát és ugyanazt tanuljuk, ráadásul én egy olyan iskolát választottam, ami nem csak "nevesebb", de nehezebb is volt a bekerülés. Nem várok tőlük elismerést, csak hagyják abba az összehasonlítást, mert ez nekem nagyon bántó. Nem akarok jobb lenni a gyereküknél, csak ne becsüljék le a tanulmányaimat.
2009. febr. 2. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Azt teheted, hogy ezt, így pontról pontra szó szerint, ahogy leírtad, elmondod nekik. Asszertív legyél- jogod van ahhoz, hogy ne érezzed, kevesebb vagy másoktól.

Másrészt: szerintem két okból hülyeség megsértődni: ha igazuk van (nyilván nincs) minek? Ha nincs igazuk, meg főleg minek?

Te tudod, mi a helyzet-akármi is a véleményük.

2009. febr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe a rivalizálásba ne menj bele.Egyszerűen mondd meg a párodnak,hogy állítsa le a családját.Te sosem lehetsz jobb semmilyen téren az Ő gyereküknél a szemükbe.Vannak ilyen emberek.Vagy talán jobbnak látnak és ezért foglalkoznak ezzel,mert nem tudják elviselni.Ha a párod nem teszi helyre őket,tedd meg Te.Értelmes emberek nem játszanak ilyen óvodás játékot.Ne hagyd magad semmiképpen csak mert Ők esetleg pénzesebbek.Még a végén hozományvadász is leszel.Ha a párod nem áll ki melletted nem sok jövője van a kapcsolatotoknak.Akit szeretünk megvédjük,ha kell akkor a családunktól is.Remélem nem anyuka pici fia,mert az a legrosszabb fajta.


Sok sikert,minden jót.

2009. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük,esetleg mondhatod,hogy majd pár év múlva majd térjetek vissza rá,hogy ki hol tart.

(nem ide tartozik,de karácsony után találkoztam bezzeg-krisztikével,hát alig bírtam a röhögést visszatartani!!!)

2009. febr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik szepen finoman, hogy tudod hogy a Zsuzsika (lanyuk) is nagyon okos meg jol tanult...stb. de te igy, estin vegzed a foiskolat, es igy is nagyon nehez, es meg dolgozol is, es nem is erted igazabol, hogy mire jo az, hogy ok egyfolytaban osszehasonlitjak a ket kepzest. A nappalit es az estit.

A baratodnak is mindenkepp szoljal, hogy szoljon a szuleinek.

Azert kerdezd meg toluk, hogy ok milyen fosulit, egyetemet vegeztek, fogadni merek semmilyet.

Allitsd le oket, mert csak rosszabbodik a helyzet.

Kesobb mindenben hasonlitgatni fognak benneteket.

2009. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunkban Attila van, és a nagymamám szokott vele kikergetni a világból, és úgy is utálom Attilát, hogy életemben két mondatot még nem beszéltem vele. Ő a mama testvérének az unokája, és mindig őt fényezi a saját unokái helyett. Jaj kislányom, az Attila olyan okos, ő jelentkezett ám a nyelvvizsgára! Ezt addig hallgattam, mire kiderült, hogy nem kapta meg. Aztán jött, hogy az Attilát felvették ám az egyetemre, és hogy ő milyen egy okos fiú! Ja, végül egy év után otthagyta, mert 'nehéz volt'. Igaza van az előttem szólónak, ha szerencsés vagy, csak várnod kell.

Azért néha visszaszóltam a mamának, amikor valami újjal jött, hogy kislányom, van már barátod? Mér', mama, az Attila már nősül? Úgy megsértődött, hogy már nem hallok az Attiláról :)

2009. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, kedves utolsó, köszi Neked, nagyon-nagyon megnevettettél!!!! :D:D Ez szééép volt!
2009. febr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne menj bele az összehasonlítgatós játékukba. Egyértelmű, itt arról van szó, hogy nem kedvelnek téged a Kedves Szülők, és az állandó összehasonlítással próbálják meg a tudtodra adni, hogy nem éreznek családtagnak...

Én azt tudom tanácsolni, hogy ne vedd fel a kritikákat: végül ugyanazt a diplomát fogod megkapni te is, mint a sógorod/sógornőd.

Egyik előző válaszoló aranyos hozzászólására csak annyit tudok mondani, hogy nálunk a szomszédban pedig Petike van, aki egyidős velem. Amikor csak elkapott a szomszéd vén banya "egy kis jószomszédi beszélgetésre" - holott utáljuk egymást, leginkább ő minket, és ott tesz alánk, ahol csak tud - állandóan az ő Peti unokájával jött. Hogy a Peti milyen okos (hármas tanuló volt a helyi gimiben, ahonnan egyetemre bekerülni képtelenség, olyan alacsony a színvonala), milyen ügyesen zenél (temetéseken trombitál), hogy neki nyaranta milyen jó állása van (a helyi kocsmák egyikében volt felszolgáló), hogy ő milyen jól beszél németül (harmadszorra meglett a középfokú nyelvvizsgája), hogy ő bizony továbbtanul (másodszorra vették fel egy no-name fősulira költségtérítéses szakra, ahol 76 pont volt a ponthatár a régi 120-as rendszerben). Petike egyébként alkoholista, mert "nem bírja a stresszt, ami a fősulin éri". :P

Én persze elbújhatok Szuperpetike mögött a három diplomámmal, a két felsőfokú nyelvvizsgámmal, a józan életemmel, a jó állásommal. :)

2009. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%

utolsónak: ne becsüld túl őket szerintem. Vannak fura emberek, akik semmit nem akarnak a világon éreztetni a furkálódással- csak egyszerűen jól esik nekik. Tudod: ők a tévedhetetlenek, akik nagyon rosszul érzik magukat, ha mások is tudnak pl rántást :)))) csinálni, éspedig jól.

Szerintem nem kell a bolhából elefántot csinálni, ha a párjával jól megvan kérdező, akkor a szülők véleménye miért is számit?

Főleg, ha tudom, hogy nincs igazuk.

Én halálnyugodtan aludnék ettől...

2009. febr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Elsősorban szeretném nagyon megköszönni a tanácsokat és a biztatást! Szerintem hamarosan el fog jönni az ideje, hogy finoman megmondjam a lényeget. :)

A dologhoz hozzátartozik, hogy a párom előtt ilyen megjegyzések el sem hangzanak, nem tud erről az összehasonlításokról és nem is szeretném kellemetlen helyzetbe hozni, hogy a szülők ezt teszik. Egyébként a párom testvérével nagyon jó a kapcsolatunk, emberként is nagyon szeretem őt és emiatt is aggaszt, hogy a szülők rivalizáltatása miatt megromolhat a kapcsolatunk.

A szülőket nem mondanám kifejezetten "pénzesnek", és ezt illetve pár apróbb "bogarat" leszámítva tündériek. A testvér a párja támogatásával tudta elvégezni az iskolát, ami természetesen nem szégyen vagy pláne nem bűn, de én nem szeretnék vele versenyezni. Talán a szülők nagy bánatára...

2009. febr. 2. 12:52
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

ez nem csak a fiataloknál lehet téma, hanem a felnőtteknél is.

fel se vedd... hamarabb elégtételt kapsz, mint gondolnád...

rám is mondta már valaki, hogy csak ilyen ne legyen, mint én (ő 38-as méretet hordott, én meg 44-est)

Láttam a szerencsétlent, amikor a ki tudja hányadik öngyilkosságából mosták föl, a kölkét is más neveli ....

Csak szánalmat érzek.

2009. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!