Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatásnál a vezetéknev...

Névváltoztatásnál a vezetéknevet bármire meg lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy pl. most legyek Molnár és mondjuk ha Schmidtre akarom változtatni az lehetséges?Úgy tudom a kezdőbetű nem lényeg,inkább az érdekelne hogy a "származási" részével mi van.

Édesanyám részéről német vagyok,ezért szeretnék német vezetéknevet,"édes"apámat nem ismerem,soha nem láttam,és amit tudok is róla csak szégyellem,nem akarom a nevét viselni!!Nemrég lettem 18,amióta az eszemet tudom szeretném megváltoztatni!Az eljárással tisztában vagyok!

Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. jan. 22. 02:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha felvennéd édesanyád vezetéknevét, abba biztos nem szólnának bele, könnyen menne.


ha nekem lehetőségem lenne, és semmi nem számítana, akkor én egy elég mulatságos vezetéknevet vennék fel, a kedvenc filmemben szereplő lány keresztnevével.


de mivel szeretnék boldogulni az életben, és tehetem ki magam mindenféle ízetlen tréfának, ezért marad a polgári nevem, amit sajnos egyes nyomorékok még így sem tudnak leírni...

2011. jan. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na igen azt elfelejtettem írni hogy édesanyám nevét nem szeretném felvenni.
2011. jan. 22. 02:49
 3/9 A kérdező kommentje:

Kicsit utána néztem a dolognak,a névviselési szabályban az van írva hogy idegen hangzású,és magyartalanul képzett vezetéknevet -különös méltánylás kivételével- nem lehet engedélyezni.(Mi lehet különös méltánylás?)

Kérdésem az lenne hogy szerintetek a -maradjunk a példánál- Schmidt az idegen hangzásúnak számít?Persze nyilván az,de ebbe beleköthetnek?Elég sok Schmidt van országban,aki nem külföldről hozta a nevet.

Plusz olvastam olyat hogy valaki Tóthból lett Berger.

Szerintetek?

2011. jan. 22. 03:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A SCHMIDT nevet (ami idegen hangzású, nem magyar név) csak akkor veheted fel, ha a felmenőid között valakit így hívtak... Nagyszüleidet, dédszüleidet...

Ha ezt iratokkal tudod bizonyítani, akkor különleges méltánylás alapján felveheted ezt a nevet...


Én úgy tudom, hogy nem vehetsz fel olyan magyar hangzású nevet sem, amit nagyon sokan viselnek (Tóth, Szabó, Kovács, Varga, stb.)...


A legésszerűbb az lenne, ha az édesanyád nevét vennéd fel (nagyszülők után), ha már mindenképpen német hangzású névre vágysz.

2011. jan. 22. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ahogy az előző írta, a felmenőid között érdemes keresgélni.


érdekességképpen, nem lehet még felvenni "történelmi családneveket" (magyarul nemesi neveket), hacsak nem bizonyítható, hogy volt ilyen nevű ősöd. tehát nem neveztetheted magad holnaptól például Zichy-nek, ha nem vagy az.

2011. jan. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az indoklás a lényeg. Ha bizonyíthatóan német származású vagy (mondjuk anyukád vagy az ő szülei között van német állampolgár), akkor kisebbségi német önkormányzatnál érdeklődj, ők tudnak segítséget, a származás mértékétől függően akár igazolást, ajánlást is írni.

Ez indokolhatja, hogy miért nem kifejezetten magyar hangzású nevet szeretnél felvenni.

2011. jan. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagypapám német állampolgár..sajnos már csak volt...pár éve meghalt.

Ez a kisebbségi önkormányzati dolog hogy működik?

Köszi az eddigi válaszokat is!

2011. jan. 22. 12:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerezd meg a születési anyakönyvi kivonatát (a születés helye szerinti településen segítenek), azzal menj be a lakóhelyedhez legközelebb levő Német Kisebbségi Önkormányzathoz, vagy íjr nekik e-mailt. A neten keress rá, hogy hol van a közelben.
2011. jan. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem sok esélyét látom hogy megszerezzem az anyakönyvijét...főleg hogy már pár éve halott.

Ilyenkor mit lehet?

2011. jan. 22. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!