Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori, hogy az...

Mennyire gyakori, hogy az újszülött gyereknek az anya vezetéknevét adják, és nem az apáét?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Ha hazasok, jo a parkapcsolat, akkor semennyire sem gyakori. Ha az apa nincs jelen az eletukben, akkor van ez. Szerintem nem jelentos, nem gyakori, csak ha nincs apa, nem vallalja meg hasonlok.
2011. aug. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon ritka.

Én akit ismerek és az anya nevén van, ott vagy nem ismert az apa kiléte, vagy nem tudták rábizonyítani az apaságot.


Biztos van rá példa, hogy csak úgy az anya vezetéknevét adják, de ritka dolog.

2011. aug. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát, azért előfordul. Olyankor is mikor nem sikerül a szülésig elintézni a papírokat, így jogilag az anya nevére kerül a gyerek (mikor nem házasok).
2011. aug. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Ez az utolsó példa hülyeség. Ha nem házasok, attól még ugyanúgy lehet az apa nevén a gyerek. A keresztszüleim nem házasok, 4 gyerekük van és mind az apa nevét viseli.
2011. aug. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

ismerek olyan srácot, akinek az anyukája direkt nem akarta, h az apa nevén legyen a gyerek, így a sajátjára íratta.


szerintem ebben semmilyen szégyellnivaló nincs.

2011. aug. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:35


Örülök, hogy végigolvastad a válaszomat és megragadtad a lényeget... Látszik, hogy fogalmad sincsen miről beszélsz...

2011. aug. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
20%
Ha nem házasok,és az apja elismeri az apaságot akkor az ő nevére kerül.Ha igaz lenne az elöttem szóló kommentje,akkor egy csomó gyerek az anyja nevén lenne.
2011. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

igazság szerint az anya nevét kellene a gyereknek mindenképpen viselnie!


Mivel: apja neve az amúgy is szerepelne, de a gyerekért a nő dolgozott meg!


De ugye hímsoviniszta módon ezt is kisajátították a faszik.

2011. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

A válasz írója 55%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:11


Atyaég... Mikor felejtettek el az emberek olvasni?

2011. aug. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk az én nevemen van, mert nekem különleges nevem van, a páromnak meg tucat, ezért így döntöttünk.
2011. aug. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!