Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önkormányzati bérlakás bérlése...

Önkormányzati bérlakás bérlése? Mik kellenenének és mi a menete. Esetleg aki tatabányai, tapasztalat? Árak?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a párommal megpályázni egy ilyet. Előre is köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 27. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az volt a feltétel, hogy a térségben legyen munkahelyünk. A polgármesteri hivatalban kellett bejelenteni az igényt, van -e szabad lakás. Az ár 20-40ezer volt, de a 20 inkább az ismerősöké volt. Ha megkaptad a lakást, szerződést írtok, amit te, mint bérlő, és a polgármester, mint bérbeadó írtok alá, a szokásos kitétellel(bármelyik fél felmondhatja, kiköltözéskor az eredeti állapot visszaállítandó).
2011. jan. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! És ez akkor is menne ha nincs még gyerkőcünk? Mert olyasmit hallottam hogy legalább egynek kell lenni, hogy esélyes legyen a dolog. És csak ez az egy feltétel volt? Mármint a tatabányai munkahely? Kereset, ilyesmi?
2011. jan. 27. 17:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy önkorményzati dolog, így főleg az önkormányzat szabályozza. máshogy lehet szolnokon, pécsett és tatabányán teljesen. Szóval nézz utána, nálatok épp hogy megy.

Amúgy a legtöbb helyen elég sokat, úgy éveket kell várni, mert nincs üres hely, nálatok passz, hogy van.

2011. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Önkormányzati lakást kiutalják álltalában rászoruló családoknak sokan pályáznak ilyen lakásra szóval nem biztos hogy kapsz, és nem is olyan olcsó mert havi 25-30 ezernél olcsobban nem adják ki.
2011. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Valójában már nem létezik önkormányzati bérlakás, hanem szociális bérlakás címen futnak, aminek a nevében is benne van, kik jogoultak rá. Úgy értem, hogy sok gyerekkel, szociálisan rossz körülmények között élők stb. Miután a legtöbb önkormányzat értékesítette az ún. állami lakásokat (ami ugye az önkormányzati bérlakás volt), alig maradt olyan, amit kiadhat. Sok helyen 8-10 évet kell várni, ha egyáltalán lesz belőle valaha is valami.
2011. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!

Nyilván nem hobbiból szeretnék ilyen lakásba költözni, hanem mert sajnos korlátozottak a lehetőségeim.Úgy gondoltam nem annyira szeszélyes ez a dolog mint egy főbérlővel, minden hónapban. Mégegyszer köszönöm, és szép estét nektek!

2011. jan. 27. 17:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi anyival pont ilyenben élünk :S


Az egész egy cigány purdé. Sajnos itt nem tudnak viselkedni az emberek, együtt vagyunk egy kis garzonban, mi ketten épp megférünk, de vannak itt 7 gyerekkel is!

Nem tudom, hogy tatán mi a helyzet, de ami itt van az egy cirkusz.

Pl. kilopják a lépcsőházi lámpából az égőt (az összeset)

a gyerekek a lépcsőházban játszanak. Néha reggel az ajtó előtt használt kotont találunk :S

Hiába festetek ki másfél hónapja, most megint ugyanolyan lelakott az egész hely mint volt.


Én nem ajánlom. :S

2011. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*anyával
2011. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hu. Hát köszönöm a válaszodat, Nagyon sajnálom hogy így éltek. Nem lehet egyszerü.
2011. jan. 27. 22:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Tatabányaiak vagyunk és önkormányzati lakásban is lakunk.


Igen, az önkormányzatnál kell pályázni, minden hónap 15-e után rakják ki az aktuális ingatlanokat. Egy lakás megpályázásáért kétszáz forintot kell befizetni. Feltétel még, hogy legalább 5 éve ezen a településen éljetek. Gyerek nélkül is kiadják, ha nincs olyan család, akinek nagyobb szüksége van rá.

Nem megy egyik hónapról a másikra. Mi 3 évig pályáztunk rá (egy szobásra), mire megkaptuk, addigra lett egy kisfiunk is. Most pedig jön a tesóbaba, úgyhogy lassan cseréljük nagyobbra, ha találunk megfelelőt.


A bérleti díjat kettőtök béréből kalkulálják ki. Nálunk párom minimálbéres, én bruttó 90 ezer, meg ugye egy gyerek van, így havi 7807 Ft-ot fizetünk.


Az elején évente kell szerződést hosszabbítani, de mi megkaptuk öt évre legutóbb. Ilyenkor közüzemi egyenlegeket kell bemutatni, hogy van e hátralékotok. Ez az egy miatt rakhatnak ki a lakásból, ha fizettek rendesen mindent, akkor nem, és biztosabb dolog, mint egy albérlet.


Bár látom, hogy régi a kérdés, de remélem tudtam segíteni.

2011. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!