Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férj "fogásban" tényleg...

A férj "fogásban" tényleg számít az anya viselkedése?

Figyelt kérdés

Ma az egyik idősebb rokonommal beszélgettem, és szóba került az unokahúgom, akinek nem él az édesanyja (12 éves kora óta). Ez a lány nagyon visszafogott, csendes. 22 éves, és még soha sem volt barátja. A mamája szerint azért, mert nincs vele az édesanyja, aki férjet fogjon neki. Meg akkor felhozta, hogy X-nek is azért lett 20 évesen férje, mert az anyja magához édesgette (illetve összeboronálta a lányával a pasit) tehát csak így lett neki férje.


Tényleg szükség van a szülői terelésre ehhez? Nekem ez fura.


2011. jan. 29. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Ma már nincs, de régen simán lehetett így, ezért mondta ezt a mama.
2011. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
nekem is az apám fogott férjenek egy doktort igy most dr-né vagyok :-))happy and
2011. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Régen tényleg így (is) csinálták, ma már szerencsére nem.
2011. jan. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát de akit említett, ő kb 20 éve ment férjhez. De amúgy ez a most már nő (de akkoriban fiatal lány) annyira teszetoszta, hogy itt van 40 évesen jelenleg, és életében nem főzött még, az anyja csinál helyette mindent. Az anyja intézett neki munkahelyet (saját vállalkozás) a gyerekeket is kb ő nevelte helyette, mert ő semmivel sem tudott boldogulni. Ezért is furcsállja a nagyi, hogy hogyan tudott férjhez menni egy ezermester, kedves férfihoz.
2011. jan. 29. 15:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a mai korról tudok nyilatkozni, egyáltalán nem szükséges a párválasztáshoz és a későbbi házassághoz a "szülői terelés", legfeljebb ritka esetekben, de szerintem nem ez az általános.
2011. jan. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
:D anyukám sosem volt jelen mikor pasit "szereztem" és nem is terelegttek a szüleim. a pasi dolgaimat sosem beszéltem meg velük és nem is szóltak bele. párommal külföldön ismerkedtem meg, itt is élünk tehát még az sem volt hogy "besegítettek" volna.
2011. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
én hálás vagyok apámnak a dr férjért. szerintem a jó fogásokban most is szerepe van a szülőknek
2011. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valóban így van, ahogy kérded. Ma is, meg régen is. Ha a lány tesze-tosza, vagy csúnyácska, kis testi hibával, akkor a szülők fogtak( vettek ) neki egy lecsúszott szegény, de jónevű ( pl. dr) férjet. A nő így nevet kap, a férj félredughat, de nem megy tönkre, és a szülők is boldogok, hogy a pénzükért belebeszélhetnek a lányuk házasságába.
2011. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dehogy van szükség rá, csak vkik biztos folyamodnak még ilyesmihez, mert szeretnek kerítőnősdit játszani...
2011. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:14


Kívülről nézve szerintem ez egy rendkívül beteg dolog, még ha esetleg szokás is (volt) ilyet csinálni. Egy közös megegyezésen alapuló "butaság".

2011. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!