Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » S. O. S. Segítség kéne, mit...

S. O. S. Segítség kéne, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Most vettem észre, hogy 12 éves hugom olyan szöveget irt ki közösségi portálra, hogy mindenki csak végiggázol rajta és kihasználja, és már unja az életét. Én már felnőtt vagyok, külön élek, mert anyámmal nehéz volt egy fedél alatt élni. Sajna a hugom vele kell hogy éljen, és már egy ideje furán viselkedik, eltűnik, keresni kell, öngyilkossággal fenyegetődzik, és most még ez is. Gondoltam, szólok anyámnak, de ismerem, hogy őt ez hidegen hagyja, csak nevetne rajta, de mikor hugi eltűnt, ő parázott legjobban. Neki hiába is beszélnék, minden más rokon messze van. Suliban a tanároknak elég a bajuk, nincs ötletem :(

Félek, hogy rossz vége lesz, és én nem tettem semmit!


2011. jan. 29. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretne szakemberrel elbeszelgetni? Elkiserhetned, latogathatnad gyakrabban, hogy ne erezze rosszul magat. Szerintem csak egy normalis, megerto embert szeretne maga mellett tudni. Te nem lehetnel ez szamara vagy nagyon messze elsz? Felhivhatnad telefonon is...erdeklodhetnel rola gyakrabban, hogy erezze, hogy vki szereti!
2011. jan. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudod őt legalább egy darabig magadhoz venni? Legalább addig, ameddig lenyugszik.
2011. jan. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Valóban fontos lenne egy barát aki együttérez vele minden dologban, lehet hogy ezt az ő barátai között nem találja meg (hisztisek maguknakvalók). Lehet, hogy csak egyszerű kiborulás, rengeteg kamasznak van így, de lehet hogy komolyabb "Cry for help" amire tényleg lépni kéne. A lényeg hogy beszélgess vele megértően és odafigyelően és nem lesz gond. Üdv.
2011. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen keresd fel. Beszélgess vele minél többet, keresd legyél Te a legfontosabb az életében akire mindig számíthat.
2011. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem vehetem magamhoz, anyám eléggé kekec sajnos, ha olyanja van, még látni sem engedi, kicsit fura természete van, amit nem bántásból mondok, mindenki így látja az ismerősei közül. Pont ettől félek, hogy jelez, hogy baj van, de nem figyelnek rá. A tanácsot megfogadom, most rögtön teszek felé egy lépést, remélem, elfogadja a segítségem.
2011. jan. 29. 20:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Beszélgess-foglalkozz vele többet.Nem lehetne megoldani hogy hozás kerülne?
2011. jan. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, mert nekem nem elég jó az agyagi helyzetem, anyám pedig a többdiplomás, gyereket csak megszülni és vele törődni nem akaró- fajta, akinek a pénz számít, és tud is vele mellet dülleszteni, csak nem fogja fel, hogy ha külön laptopja van hugomnak, attól még hiányzik neki a szeretet :(

Ha megpróbálnám magamhoz venni, jönne azzal, hogy tőle mindent megkap, esélyem sincs kimenteni, pedig előfordult, mikor elköltöztem, hogy hugi rám kapaszkodva sírt, hogy vigyem magammal őt is. A szívem szakad meg, de úgy tűnik, ez lehetetlen.

2011. jan. 29. 21:18
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Bevallom őszintén, úgy gondolom, nem fogja megölni magát. Aki igazán tervezi az nem hozza nyilvánosságra. Csak figyelmet akar így. Add meg neki! Kamaszodik...
2011. jan. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg valóban nem komolyan fontolgatja az öngyilkosságot, ennek ellenére ez mindenképpen egy segítségkérés és intő jel!!! Ilyen helyzetben, mikor gyakorlatilag a családjára nem számíthat az ember (hiszen az anyja olyan, amilyen, a nővére pedig "elhagyta" (édesapátokról nem írtál, de válást sejtek a dolgok mögött)), akkor egyedül a barátok nyújthatnak vígaszt. Kérdés hogy a húgodnak vannak-e barátai, és milyen velük a kapcsolata? Erre a lélektanilag nehéz helyzetre jön még pluszba a kamaszodás, ami csak még bizonytalanabbá teszi. Konkrét, biztos segítséget egyedül Te jelenthetnél neki.
2011. jan. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Apátok nincs? Vagy csak én olvasok figyelmetlenül?


Támogasd a húgodat! Teljesen mindegy a módszer, az a lényeg, hogy érezze, törődsz vele, valaki törődik vele. Ha tudtok esténként beszélgetni, chat-elni, az is teljesen jó lehet. Nem kell se sok pénz, se sok idő, csak egy kis figyelem. (Persze a gyerekek telhetetlenek, Te vagy a felnőtt, neked kell megszabni a határokat. Ám ez egyáltalán nem baj, a gyerekek lelkük mélyén vágynak a határokra. Egyrészt ez biztonságot nyújt nekik, szemben a nagy nyílt szabadossággal, másrészt lehet mi ellen lázadni. Tehát ez szükséges.)


Drukkolok neked!

2011. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!