Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám rám íratná a lakását,...

Kukko kérdése:

Anyám rám íratná a lakását, (a fia vagyok) a haszonélvezeti jog az övé maradna. Jár-e valamilyen költséggel (illeték, adó) a lakás átírása a nevemre?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 17:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Tudomásom szerint az első fokú rokonok közötti ajándékozás illetékmentes.
2011. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%
A közjegyzőnél érdeklődjétek meg.
2011. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy tudom, hogy az új törvény szerint január 1-től ajándékozásnál nem kell illetéket fizetni, ha a gyereknek ajándékoz ingatlant a szülő.

(Viszont a haszonélvezeti jog bejegyzéséért fizetni kell!)

2011. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, ma már ez illetékmentes, tehát nem kell fizetni.

Azt nem értem ez mire jó? Így is, úgyis a tied lesz a lakás.

2011. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Illetéket nem kell fizetni, a földhivatali bejegyzés 6600 Ft/hrsz (ingatlan)

+ amit a közjegyzőnek fizettek

A haszonélvezeti bejegyzésért nem kell külön illetéket fizetni, úgy tudom.

2011. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A haszonélvezeti jog bejegyzése biztonságot ad a szülőnek, hogy amíg él, addig onnét ki nem rakható, illetve pl. kert, egyéb (lakótéren kívüleső) területek haszna is az övé. Persze ez a gyermek szemszögéből természetes. Sosem tudni, hogy a gyermek majdani házastársa (haszonélvezeti jog híjján) milyen követelőzésekkel állna elő. Ezt tudja megakadályozni a haszonélvezeti jog bejegyeztetése.
2011. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Célszerü megérdeklödni, hogy mennyi idö után lesz végérvényes az ajándékozás, mert egy bizonyos ideig megtámadható a más számba jöhetö örökösök részéröl és érvénytelenithetö.
2011. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Adót sem kell fizetni? Tulajdonképpen én vagyok az egyedüli örökös. Igazándiból formalitás lenne az átíratás, de anyám kezdődő agylágyulásban szenved, és szeretném megelőzni a későbbi gondokat (lakásmaffia stb.)

2011. jan. 31. 18:30
 9/13 anonim ***** válasza:

17:57-es vagyok


Nem tudom pontosan melyik hónaptól(olyan június környékétől), de az biztos, hogy ajándékozásra nem kell se adót, se illetéket fizetni.

Tudom, mert anyukám januárban örökölt 1-2 ingatlant amit rögtön nekem is ajándékozott.

Akkor még kiszabott az Apeh X összegű illetéket(amit szerencsére nem fizettem be).

Aztán mások miatt újra lett kezdve az egész dolog és akkor már nem kellet illetéket fizetni és az előzőt is törölték.

2011. jan. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az ajándékozási illetéket nem kell megfizetni, amennyiben az egyenesági rokonok között történik. SZJA-t (esetleg) akkor kell fizetni, amennyiben a tulajdonodban levő ingatlant eladod, szerzéskor nem. Persze az eladás évében érvényben levő SZJA törvényből fog az kiderülni, hogy eladáskor kell-e utána fizetned jöv.adót, vagy nem. Most, amikor "kapod", biztosan nem.
2011. febr. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!