Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta laktok albérletben?...

Mióta laktok albérletben? Főleg ahol gyerek is van és meddig maradtok ott, hosszútávon vagy lesz saját lakás?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 10:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
2 éve és belátható időn belül nem lesz saját lakás, ház :((((
2011. okt. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

szia!

mi is 2 éve kb,saját lakás hogy lenne?örülök h albérletet ki tudom fizetni,vagy hazakölzöthetünk anyámhoz.

2011. okt. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Születésem óta ott élünk, soha nem lesz saját lakás/ház és szerintem nekem se fog összejönni, de azért próbálok nem így hozzá állni.

22/L

2011. okt. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem aki albérletben él, annak leginkább hitel lehet a megoldás saját lakásra, mivel amúgy csomó pénz megy a semmibe (odaadod a főbérlőnek minden hónapban, amit a házra is költhetnél). félreértés ne essék, tudom hogy nem egyszerű, sőt. csak szerintem hitelen kívül ilyen esetben más kiút nem nagyon van
2011. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Én is így gondolom alapesetben, ahogy az előző.

Minden hónapban soksok pénz azért, hogy ott élhessek, mellette rezsi...

Amikor felvehetnék hitelt és minden havi részlettel közelebb kerülnék a lakáshoz, ami a végén az enyém lenne.


Viszont a mai világban annyi bedőlt hitel van, mi van, ha a valutaalapú hitelemmel valami baj lesz?

Mi van, ha kirúgnak? Akkor az albérletet felmondom és visszaköltözöm anyámhoz, a félig kifizetett lakással viszont több gond van.

Másrészről nemrég olvastam, hogy azért jobb az albi, mert a mai világban rugalmasnak kell lenni.

Felveszek hitelt egy újpesti lakásra, dolgozom ott 2 hónapot, majd kiraknak Üllőre melózni? Rosszabb esetben más városba kell mennem? A saját lakás nem mobil, az albérlet viszont az.


Most a nevemre van írva egy lakás megyeszékhelyen, szülők itt laknak, én valószínűleg más városba megyek majd dolgozni, ahol a mostani állapotok miatt, hiába tartom pénzkidobásnak az albérlet fizetését, mégis oda kellene költöznöm.

2011. okt. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Amit az utolsó írt (a 2. rész), azzal teljesen egyet értek, mi is emiatt voltunk albérletben, és nem vettünk fel lakáshitelt.

Jelenleg 2 éves a lányunk, tavaly augusztustól idén szeptember végéig voltunk albérletben, de most úgy alakult, hogy vissza költöztünk anyámékhoz.

Nem sok esélyt látok bármikor is saját lakásra:-S

2011. okt. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom,hitelt 30 évre kapnánk,de mit lehet tudni mit hoz a jövö,még a bank is elveheti a lakást,akkor az helyhez köt,az albérlet olcsobb mint a hitel,majdnem fele,60 éves korig fizethetnénk, de ilyen fizetéssel,nem merünk sajátba gondolkodni.
2011. okt. 9. 11:35
 8/24 A kérdező kommentje:
anyósékkal egy lakásba az sem valami kecsegtetö ajánlat de valahol élni kell ,de hol?
2011. okt. 9. 11:37
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

Én mondjuk brutálisnak tartom, hogy vannak olyan huszonévesek (mint itt is olvasom), akiknek a szülei nem tudnak felmutatni mást, mint albérletet... Persze mássá teszi a dolgot, ha a szülők elváltak és valamelyik fél így bérelt lakásba kényszerült...

De hogy együtt vannak több mint 20 éve és nem sikerült saját lakást venni... Még ha hitelre is... Amennyi bérleti díjat le tudtak pengetni annyi év alatt, abból törleszthetnének egy sajátot...


A kérdésre válaszolva: három hónapja élek a párommal albérletben. A célunk természetesen egy saját lakás. Míg legalább addig nem jutunk el, hogy törlesszük a sajátot, gyerek nem lesz. Én nem vagyok olyan felelőtlen, hogy albérletbe szüljek gyereket... Párom szülei pl. simán megtették, hogy két gyereket vállaltak oda... Közel 60 éves korukra jutottak odáig, hogy lefizessék a törlesztését a lakásuknak, azzal, hogy eladták és egy régi, lelakott házat vettek egy zsákfaluban... Szerintem nagyon durva.

Az én szüleimnek egy négyszobás, emeletes háza van, ami már 10 év után teljesen hitelmentes volt nekik. Pedig apám kétkezi munkás...

2011. okt. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb. pont három éve (a gyerek négy éves lesz a hónap végén). Előtte anyukámnál laktunk egy évig, de nagyon kicsi volt a hely. Az első lakásban egy évig laktunk, de az nem volt valami jó helyen, nagyon nehézkes volt a közlekedés, bár ez abban az egy évben nem volt akkora gond, mert úgyis otthon voltam a manóval. Amikor bölcsis lett, elköltöztünk, ott két évig laktunk. Most jöttünk át egy sokkal szebb lakásba, itt közel van az ovi, meg minden, és az egész környék nagyon jól el van látva mindennel. Három évig tervezünk itt maradni, ennyi időre szól a szerződés is.

Saját lakás még csak tervben sincs, jó nekünk így, hogy megvan a mobilitás. Annyi pénz úgysem lesz az elkövetkező 10-20 évben, hogy egyben ki lehessen fizetni egy saját lakást, hitelt meg nem vennék fel (miért kössem magam egy helyre évtizedekre?), ráadásul akárhogy számolom, a törlesztő több lenne, mint a lakbér, ráadásul kiszámíthatatlan a devizahitel, a forint hitelhez meg rengeteg önrész kell.

2011. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!