Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig fér bele,...

Szerintetek meddig fér bele, hogy valaki a szülei pénzéből él diploma megszerzése után?

Figyelt kérdés
Pontosabban úgy helyes, hogy minden tárgyat teljesített, az államvizsga megvan, de hiányzik 2 felsőfokú nyelvvizsga. Csak utána kapja készhez magát a diplomát.
2011. febr. 1. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

én se kaptam még kézbe nyelvvizsga miatt a diplomám,mégis el tudtam helyezkedni a szakmámban...

sőt,már eltte is dolgoztam bőven


aki akar talál munkát huszonévesen...

2011. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés, kedves első válaszoló. Azt csak azért írtam le, hogy képben legyetek.
2011. febr. 1. 21:03
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

hát azért az elég durva.. de ha visszafizeti a pénzt a szüleinek... x idő múlva mikor helyrejött anyagilag akkor szerintem semmi akadálya,mert azért valljuk be..nem olcsóság ma már semmi sem :S

lehet hülye a felfogásom, bár azért tényleg aki akar dolgozni az előbb vagy utóbb talál magának munkát.

2011. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Amíg a szülei hajlandóak eltartani.
2011. febr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

első vagyok


akkor ugy mondom,minusz 2 év...

egyetem mellett simán lehet dolgozni heti 15-20...


ha mégis naplopót nevel a szülő,akkor bármeddig,hisz neki ez a normális

2011. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Őszintén? Szerintem semeddig.

Ideális esetben egyetem mellett is lehet dolgozni.. Államvizsga után pedig a felszabadult időt nyugodtan lehet munkára fordítani. Lehet, hogy az illető nem tud a szakmájában elhelyezkedni, mivel nincs a diploma a kezében, ebben az esetben el kell vállalni valami mást. Bármelyik irodába felveszik az embert egy érettségivel pötyögni 80-100e forintért.. az éppen elég szerintem átmenetileg.

2011. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Cory Rose ***** válasza:
74%

Addig ameddig a szülőknek belefér anyagilag, a gyereknek meg belefér az értékrendjébe hogy otthon malmozzon...

Nem ítélek el senkit emiatt, én nem tudnék a szüleim nyakán élni diploma után (max. esetleg 1-2 hónapot pihennék, mondjuk az első nyaramat, de ennyi).

2011. febr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Hozzátenném, a két nyelvvizsgát előre be lehetett volna kalkulálni.

Én az elsőt még gimiben megcsináltam, a másikkal bizony csúsztam fél évet.. de én is simán elhelyezkedtem a szakmámban.

2011. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Valóban addig, amíg a szülei jónak látják. Csak azt nem értem, téged ez mennyire érint? A Te pénzedből tartják el a gyereket?
2011. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

"

"Őszintén? Szerintem semeddig.

Ideális esetben egyetem mellett is lehet dolgozni.. Államvizsga után pedig a felszabadult időt nyugodtan lehet munkára fordítani. Lehet, hogy az illető nem tud a szakmájában elhelyezkedni, mivel nincs a diploma a kezében, ebben az esetben el kell vállalni valami mást. Bármelyik irodába felveszik az embert egy érettségivel pötyögni 80-100e forintért.. az éppen elég szerintem átmenetileg."


Már ne is haragudj kedves válaszoló, de nagyon nem vagy képbe a mai magyar viszonyokkal. Rohadt nehéz állást találni pályakezdőként,vagy azért nem kapsz mert túlképzett vagy a betöltendő álláshoz vagy nincs tapasztalatod, protekciód. Átlag 14 hónapig nem talál munkát egy pályakezdő, mint a statisztikák mutatják.

Én is az vagyok, nyár óta nem találok semmit és nem vagyok naplopó!!! Folyamatosan keresem, munkaügyibe képzésekre járok. Igyekszem munkába állni!!! Szüleim addig eltartanak.Egy családban így természetes, ha valaki nem dolgozik, akkor egyből lenézzük, naplopónak tituláljuk? Pont ez használ az amúgy is padlón lévő önérzetének...

2011. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!