Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Diploma megszerzése után...

Diploma megszerzése után milyen hamar találtatok munkát? Amíg nem volt, a szüleid tartottak el?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 13. 14:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve diplomáztam, azóta nem találok. Igen, ők tartanak el.
2011. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal, de csak óraadóit. A legnagyobb szemétség, kitolás! 2 (ráadásul lazán összetartozó) iskolában voltam óraadó, összesen bőven kijött a tanári óraszámom, de csak megbízási szerződés volt, én olyannal az életben többet nem vállalok munkát. Kiderül utólag a munkaügyin - nagyon kiakadtam!!! -, hogy az nem is számít munkaviszonynak!

Otthon laktam addig is, míg dolgoztam, Anyukámmal nem tartottuk indokoltnak, hogy albérletre költsek. A fizetésem nagy részét leadtam, de anyukám betette a bankba. (Emiatt persze nem nagyon volt elismerve a hozzájárulásom, és a fejemhez van vágva időnként, hogy ő tartott el. Ez nem esett jól nyilván.)

2011. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én 2 hónapja tettem le az államvizsgát, igaz diplomám nincs, mert kell még 2 felsőfokú nyelvvizsga, de munkát már vállalhatnék. Csak az a gond, hogy senki nem hív vissza, pedig már takarítónői állásra is jelentkeztem...


Már nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy a szüleim pénzéből élek (nem az zavar, hogy itthon élek, hanem, hogy anyagilag függök tőlük).

2011. ápr. 13. 14:28
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 hónap után kaptam állást - igaz ez sem a legjobb, hiszen határozott időre szól és megbízási szerződéses. De több mint a semmi, és muszáj volt elvállalnom. Amíg nem volt munkám engem is a szüleim tartottak el, de nagyon kellemetlen volt, semmirekellő ingyenélőnek éreztem magam. Igaz ők nem éreztették, de akkor is rossz volt látni, amúgy is nehezen jövünk ki a pénzből, és nem tudtam ellene semmit se tenni.
2011. ápr. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó fejek voltak a szüleim, jobban mondva inkább anyukám.Mielőtt végeztem a sulival, ez felsőfokú szakképzés volt, mindig féltem mi lesz később. Mindig nyugtatgatott hogy ne aggódjak majd ő szerez nekem jó melót. Hittem is meg nem is. Végeztem és tényleg szerzett, jó minden. Már itt vagyok 3 éve. Közben elkezdtem levelezőn a diplomát is csinálni.

Szóval én szinte rögtön munkába álltam.

Van 3 bátyám, nekik is segített az első munkahelyet megszerezni. Párom családja viszont mindig csak osztotta az észt a páromnak, nem hogy segítettek volna vagy felfogták volna milyen nehéz munkát találni.beszélni könnyű.

2011. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Kb 3-4 hónap múlva találtam olyat, ami megfelelő volt. Addig sem tartottak el a szüleim, dolgoztam, illetve jó tanuló voltam, és az ösztöndíjam kitartott addig. ( A suli alatt és után is folyamtosan korrepetáltam gyerekeket matekból, ill. közép-, és fősulisokat statisztikából és számvitelből.)


Üdv!

Üdv!

2011. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
21%

Diplomaosztó előtt 1 évvel már volt gyakornoki helyem,ahova felvettek teljes állásba rögtön amint meglett a diplomám


nem bölcsésznek kell tanulni meg jogásznak...


érdekes módon orvos,mérnök,nyelvszakosos rögtön találnak munkát...

2011. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%
hát ez elég szánalmas.... Ezért teszi le az ember a diplomát, hogy aztán fél évet,vagy többet otthon gürcöljön és vakarja a fütykösét " Vajon hanyadik interjú után hívnak vissza "? Pf. Amíg MO-n lesztek, ne várjatok sokat.
2011. ápr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
attól függ milyen diplomád lesz. amivel Dunát lehet rekeszteni, azokkal nehéz elhelyezkedni. De egy jó dipéomávalmár az utolsó 2 évben általában megvan az állásod. és ezalatt még fizenek is sokszor.
2011. ápr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Kedves utolsó! Te hol tartózkodsz hogy ekkora a szád, és mivel foglalkozol..? Ha már ilyen véleményed van..
2011. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!