Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kit "válasszak"? Nem...

Most kit "válasszak"? Nem mondhatok ellen szüleim óvására, de szerelmes vagyok.

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő:

7 hónapja együtt vagyok/voltam barátommal, de szüleim tiltanak Tőle. És mindenki arra kér, hogy végre felejtsem el ezt a kapcsolatot.

Szüleim tiltása teljesen jogos, ha végig gondolom, egyet is értek Velük, csak hogy én rettentően szerelmes vagyok abba a fiúba. A fiú állítása szerint szeret, de mégis úgy bánik velem, mint a "keleti terrorista" férfiak az asszonyaikkal, holott még csak 18 éves vagyok.

Tudom, hogy ez abszolút nem normális, de Ő az egyetlen, aki megtud siratni és nevettetni, őszinte szerelmet érzek iránta, és belehalnék, ha elveszíteném.

De szüleim már a nevét sem akarják meghallani. Illetve barátaimról nem is beszélve. Szimplán utálják.

Ő aztmondta, hogy Ő szeret, de ha nem állna vissza minden úgy, ahogy volt, akkor Ő ezt nem akarja, mert csak szenvedés lenne. Igaza van, hogy szenvedés lenne, de ha szeret, akkor megtenné ezt a szerelmünkért.

Abszolút nem áll szándékomban hátat fordítani szüleimnek, vagy hasonlót, mivel a helyükben én is ezt tenném.

Tudom, tudom, hogy nem vagyok normális stb, szóval aki oltogatni szándékozik annak most mondom, hogy teljesen tisztában állok vele, hogy mekkora állat vagyok, hogy nem hagytam még ott.

De egyszerűen nem lehet választani. Foggalmam sincs mit tehetnék, hogy valahogy minden jó legyen?

Megköszönnék egy pár véleményt/segítséget.


2011. febr. 3. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mért pontosabban hogy bánik veled a barátod?
2011. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
kor? és hogy bánik veled,mit csinál?
2011. febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18 eves
2011. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Féltékenységi rohamokkal küzköd. Nem találkozhatok fiúkkal. Néha beleszól az öltözködésembe, illetve ha vitatkozunk, kizárólag csak is Neki lehet igaza, aki mást mond az hazudik. Ezenkívűl ha megsértődik, (ami elég gyakran van) akkor viszont engem elmond hazugnak/gusztustalannak, meg én direkt úgy intézem a dolgaimat, hogy Neki rossz legyen. De Ő mindig tökéletes, sosincsen hibája...

A napom minden egyes másodpercéről tudni akar, ha valamit nem mondok el Neki, mert megunom a számonkéréseket, akkor viszont titkolózok, mert egy gusztustalan hazug vagyok.

És így tovább.

2011. febr. 3. 18:19
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Engem is tiltanak a barátomtól,de őt minden ok nélkül.Azt írtad te meg is érted hogy tiltanak,kifejtenéd hogy miért?Mi 2 éve vagyunk együtt titokba,nagyon nehéz,de ha mint két fél igazán szereti egymást akkor kibírható.
2011. febr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
És neked ez jó igy,szereted,ez nem szerelem,ez társfüggőség függsz tőle,mert nincs más...Gratulálok...A szüleid majd mehetnek hozzád az intenzívre ha a fiúnak éppen olyanja van majd jól összever...Stockholm szindróma,olvass utána picit...
2011. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti otthagynám... A szerelmed csak "hitegetés" önmagad irányában. Szerintem... De viszont arra készülj,hogyha szakítassz vele,lehet hogy zaklatni fog...
2011. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A barátod nem arab származású véletlenül? Csak mert velük kapcsolatban hallottam eddig leggyakrabban az általad leírt személyiségről..

Amúgy nem sok választásod van szerintem. Nem lehet véletlen, hogy a családod és barátaid egy emberként tiltakoznak a srác ellen. Te magad is leírtad, mennyire nem működőképes vele a kapcsolat. Ha vele maradsz, felváltva számíthatsz hidegre-melegre: mosolyogva, hős szerelmesként fog beállítani vörös rózsákkal a kórházba, ahova azért kerültél, mert félholtra vert.

Lehet, úgy érzed, szereted, de mivel az eszeddel belátod, hogy ez nem normális, az egyetlen ami vonz hozzá, a kémia.. Márpedig az ember le tudja győzni az ösztönöket, te is képes leszel rá.

Pár év múlva nagyon hálás leszel magadnak.. A kívülállók mindig jobban látják, mi a helyzet. Én is voltam már ilyen kapcsolatban, és abszolút beigazolódott, hogy én voltam elvakítva. Sajnos túl későn léptem ki:(

2011. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

szerintem ne szakíts vele! ha ez minden vágyad hogy egy ilyeb önértékelési zavaros balf..sszal legyél együtt, akkor meg is érdemled :)

szerintem csak csináld.

2011. febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te pszichésen vagy beteg, és nem szerelmet érzel, a szüleid helyébe inkább ezen segítenék. Pszichológushoz nem akarsz elmenni?

Meg mégis milyen véleményt vagy tanácsot vársz? Senki nem fogja azt írni, igen jól teszed, hogy a fiúval vagy, amikor egy vadbarom. Azt választasz, akit akarsz, de ha egy senkiért eldobod a családod, a te bajod, meg az is, ha majd nem lesz kihez szaladni sírni....

2011. febr. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!