Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? Kit válasszak...

Most mit tegyek? Kit válasszak? Teljesen össze zavarodtam

Figyelt kérdés

Anya már hónapok óta csalja apát és tegnap kiderült,hogy apa is megcsalj anyát(nem törölte az sms-eket a telefonjából) az egyik ügyfelével(válóperes ügyvéd)...

Ezért anya most ezt kihasználja és elakar velem költözni egy másik városba a pasijával...De nekem itt vannak a barátaim,a suli meg minden.

Én nem akarok elköltözni.

Jó,apa is csinálja már ezt egy ideje,de akkor is.Nem tudom,hogy elmondjam-e neki,hogy anyu is megcsalja őt.

Mert most anya játssza a megcsalt feleséget,folyton csak sír,meg telefonál és hibáztatja apát,hogy miatta ment szét a családunk.

Szeretem anyát,meg minden,de apát is és sokkal szívesebben maradnék itt,mint egy másik városban.

Teljesen össze zavarodtam...

Sejtettem,hogy van apunak is valakije,de nem gondoltam,hogy ennyire komoly és azt sem,hogy a csaj csak 9 évvel idősebb nálam...:S


Mit tegyek?

menjek anyával vagy maradjak itt?

Elmondjam apának,hogy anya is megcsalta/csalja(ráadásul vmi orvossal,aki jóban van apával is...)?

Nem tudom,hogy mit tegyek...



Köszönöm a segítséget !


13/L


(Bocsi,ha picit zavaros lett a dolog)


2011. júl. 16. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha válnak, úgyis lesz gyermekelhelyezési per, ott már megkérdezik, kivel akarsz maradni, majd megmondod szépen, hogy apáddal.
2011. júl. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Maradj apáddal persze csak ha ő nem bánja és szerintem mond el neki hogy anyukád is csalta őt.Ne hogy már csak őt titulálják bűnösnek -.-
2011. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

én azt csinálnám, hogy mikor anyud siránkozik hogy apád ilyen meg olyan akkor odamennék és mondanám neki, hogy te se vagy különb szóval ne játszd az agyad.

Majd elgondolkodna, hogy ki is az áldozat és hogy az ő mocskos kis ügyéről is tudsz.

2011. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Anyukád sajnos a tipikus képmutató nő,ő csalhatta a férjét de apuka a szemét.Ja perzse csak mert nő őt kell összesajnálni.
2011. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mivel mind a ketten ugyanazt csinálják, én bizony szembesíteném őket a ténnyel. Ültesd le őket, legyetek hárman és szépen, okosan vezesd elő a témát. Kérd meg őket, hogy legalább addig maradjanak együtt, amíg felnevelnek benneteket. Értelmes emberek még akár meg is fogadhatják ezt a taácsot.
2011. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzetben vagy, mivel 2 frontól is támadhatóvá váltál. Egyrészt szereted édesanyád, ez így van rendjén. Másrészt ragaszkodsz édesapádhoz, ez is teljesen normális. Ha a bíróságon kijelented, hogy Te édesapáddal akarsz maradni, édesanyádnak nagy fájdalmat fogsz okozni. Ugyanez fordítva is igaz. Pedig sajnos itt döntened kell. Én a helyedben azzal érvelnék, amit Te is emlíettél már. Nem szeretnél másik településre költözni, kizökkenni az eddig megszokott életedből. Ott vannak a barátaid, rokonaid, mindenki, akit szeretsz és aki téged szeret. Ha a szüleidnek fontos a Te szemszöged is, édesanyád nem akar majd elköltözni, de nála leszel elhelyezve. A láthatás elvileg minden páros héten a hétvége, ezt a rugalmasabb és értelmesebb szülők felrúgva kötnek egy egyezséget, hogy az apa és a gyerek, ha látni akarják egymást, megoldják. Van már telefon, internet. Abban mindenki egyetérthet velem, hogy kéthetente 2 nap nem elég sem egy apának, sem egy anyának arra, hogy aktív részese lehessen a felnőtté cseperedő gyermeke életének. Ha netán elköltöznétek, még nehezebb lenne a találkozás. Talán ezt próbáld megértetni édesanyáddal is. Ezt már csak zárójelben jegyzem meg: ha édesanyád nem beszélt az ő új párjáról, valószínűleg (ismétlem, ez nem biztos) azért tette, mert a bíróságon így nagy valószínűséggel neki fognak majd télni, miután áédesapád volt a házasságtörő. Esetleg ezért elmesélheted édespádnak, ha másért nem is.
2011. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondd el apukádnak, hogy anyukád is csalta őt.
2011. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze az a logikus, hogy maradj a papával.

Egy kérdés azért felmerül: a papád (és a barátnője) vajon mit szólnak ehhez? Ha ők ugyanolyan szívesen vállalnak fel téged, mint amilyen "természetes" ez a mamád esetében, akkor nincs semmi baj.

De mi van, ha az új "feleség", nem igazán szeretné, hogy rögtön "mama" is legyen?

Először beszélj a papával erről.


A mamának megmondhatod, hogy a legrosszabb helyzetben te vagy, (tehát ő ne sajnáltassa magát) mivel tudod, hogy ő sem "makulátlan", ezért most te nagyon nehezen döntesz, hogy ővele, vagy a papával szeretné-e a továbbiakban élni.

Ezzel azt is a tudtára adod, hogy ez a döntés mostmár rajtad áll, és nagyon keveset fog számítani az, hogy ő mit akar.

2011. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen nevelőanyád lenne "a csaj, aki kilenc évvel idősebb nálad". Azt sem tudom, hogy édesapád ráépítené-e az életét meg a kamasz lánya életét egy 22 éves fiatalra.Édesanyádnak pedig felesleges megjátszania a mártírt, mert tulajdonképpen ő akar válni, csak azt akarja, hogy apád vigye el a balhét.Kapóra jött, hogy édesapádnak volt egy kis kalandja.Jó, hogy átlátod a helyzetet.Igaza volt annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy beszéljétek meg hárman.Nézzenek már magukba mindketten és rendezzék kulturáltan a dolgaikat.
2011. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a válásnál dönthetsz, hogy kivel maradj. amúgy honnan tudtad meg, hogy anyukád is csalja apukádat?
2011. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!