Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az iskola elvégzése után, a...

Az iskola elvégzése után, a Ti gyereketek is otthon punnyad a "MAMA-HOTELBEN"? Azaz úgy laknak mint egy hotelben, mivel a mama mindent megcsinál helyettük!

Figyelt kérdés

Miért ül otthon sok gyerek úgy, hogy semmit sem csinál??


Mert megtehetik!!!!!!


A szülők eltartják őket.

Van víz, villany, fűtés meg kaja...

Ennek a rendkívül elharapódzott jelenségnek az a neve külföldön,

hogy: "MAMA-HOTEL"


Néha elküldenek egy-egy önéletrajzot alibiből...


2011. febr. 3. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
77%

illetve: meg magam


22L

2011. febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
26%

Annyira poén hogy egyesek így magukra veszik.


Ha valakinek nem inge uyge.


Csak az magyarázkodik aki

- hülye és nem érti kérdést

- van rá oka


Döntsétek el melyikbe tartoztok

2011. febr. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
71%

Nekem ez a kérdés "nem ingem", de hibába dolgozom 21 éves korom óta, soha nem volt olyna munkám,ami a minimálbért annyira túlhaladta volna, hogy elköltözzek...

úhh,és igen, én is átéltem már, hogy amit itthon csinálok házimunkát, az soha nem hó!!! mármint se anyukámnak, se nagymamámnak és ezt 28 évesen már anniszor hallottam, hogy elegem lett abból, hogy feleslegesen csinálok bármit, konkrétan szarok rá. Persze időnkét megcsinálok dolgokat, de belefásultam. És én is úgy vagyok vele, hogy a takarítás is megbecsült munka, de ezt azoknak kellene csinálni, akinek nincs semmi szakmájuk vagy vágzettségük. Nekem meg van az érettségi után már 2 okj-s képesítésem(az egyiket a munkahelyem szorgalmazta, hogy több pénzt kapok majd...) és szart sem érek vele. Most már látom,hogy hol lehetne ezen javítani, de jelen pillanatban nincs arra pénzem, hogy tanfolyamra járjak,mert elkezdtem a fősulit.


Szóval nagyon szar, hogy olyan fizetések vannak, amiből képtelenség megélni.És én is keresek pluszmelóhelyet, de nem találok-ezt a mostanit nem akarom otthagyni a bizobytalanért, és szeretek is itt dolgozni, ahol most vagyok.

2011. febr. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
38%

Ez a kérdés pont arról szól, mint amit ide belinkelek. Érdekes, hogy a belinkelt kérdésre az ittenitől pont ellentétes válaszok érkeztek. Pedig ugyanarról szól :) A mama-hotelt érzitek ennyire megalázónak, válaszolók?


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. febr. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
30%

Úgy gondolom, hogy ha valaki mondjuk 24 éves korági otthon lakik, az nem gond, persze, ha szülők megtehetik. És az otthon lakik alatt azt értem,hogy nem hotelként használja a házat, hanem segít, ahol tud, stb!

De szerintem 25-26 éves korban már el kellene költözni! Én nem jelentem ki ennyire kategórikusan, hogy aki akar, az talál munkát, de valljuk be, sok fiatal van, aki bár nem tehetné meg,hogy válogat a munkák között, de mégis megteszi. De mondjuk, ha szülők sem tudnák finanszírozni, hogy otthon lakjon,akkor lehet,hogy találna, ha akarna. Unokatestvérem egyetem mellett is végig dolgozott! Talán fél év volt az 5-ből, hogy nem volt munkája. Miért? Mert az anyukája, aki egyedül nevelte, nem tudta annyira támogatni, hogy mindene meg legyen a tőlük 120 km-re lévő városban. Ahogy lediplomázott, kb. másfél évig nem talált magának a végzettségének megfelelő állást, de még hasonlót sem. Elment egy étterem konyhájába mosogatni, meg elvállalt mindenféle kuli munkát. Hiába ment volna haza, az anyukája örült, hogy magát el tudta tartani! Szóval én azt mondom,hogy a muszáj nagy úr!

2011. febr. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
73%

Külföldön lehet, hogy ez mama-hotelnek nevezhető, mert ott a fiatalok szándékosan lopják a napot, de itt más a helyzet, itt nincs munka, és sok embernek anyagiak híján nincs lehetősége tovább tanulni sem, nos, ezért kénytelenek otthon "ülni".Kérdező, te olvasol újságot, nézel híradót?Nem ártana...


Bár én már nem vagyok a legfiatalabb, de képzeld, itthon "ülök", nem jó kedvemből, hanem mert három végzettséggel sem kapok munkát sehol, itthon vezetem a háztartást, méghozzá példás módon és legalább annyi haszna van a kényszerű itthonlétemnek, hogy minden nap friss ebéddel, ragyogó lakással várhatom haza a gyermekem és rengeteg időt tudok vele tölteni.Mellesleg beteg is vagyok, én is pánikbeteg(a stressznek,létbizonytalanságnak és sok egyéb nyomorúságnak köszönhetően, amit ebben az...országban látok).De még így betegen is vállaltam munkát, amikor lehetőség adódott, pedig nem volt a végzettségemnek megfelelő!

Félek , hogy a gyermekem, aki tele van tervekkel, reményekkel, mit fog majd tapasztalni, ha kijárja az iskolát!Ő már most külföldre vágyik.És ha lesz egy mód rá én is szeretnék majd kijutni.

De ha esetleg egy ideig ő is itthon fog "ülni" kényszerűségből, engem nem fog zavarni.Örülnék, hogy addig is együtt vagyunk.

"A mama mindent megcsinál helyettük"-Hát,ha ez a mamának nem tetszik, akkor miért csinálja? Nem a mártírt kell játszani, meg a gyereket szapulni, hanem megkérni szépen,hogy segítsen,kis korától kezdve bevonni közös feladatokba.

2011. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
77%
Én speciel nem érzem a mama-hotelt megalázónak, inkább viccesen hangzik.Engem csak az a szűklátókörűség akaszt ki, ami a kérdésből lejön.
2011. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
76%
Én igenis felb.sztam magam a "Mama-hotel" kifejezésen, mert gúnyos, és a hátteret, okokat nem veszi figyelembe.
2011. febr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:

A teljesség igénye nélkül:


... van aki a már kérdést sem érti! (IQ light)


...van aki rögtön találva érzi magát és visszatámad! (Agresszív)


...van aki eleve a kérdést, avagy a kérdezőt támadja! (Buta és agresszív is)


A legtöbbnek azonban akkor az EGO-ja,

hogy be sem fér az ajtón és csak annyit bír hajtogatni,

hogy nem azért van x db. diplomája,

hogy majd rangon aluli munkát végezzen.


(Mellesleg ennyi helyesírási hibával,

nem nagyon kellene hangsúlyozni a diplomádat kislány...)


Talán 3-4 válaszoló is írta, hogy ő meg azért "nem tud" dolgozni,

mert "pánikbeteg".

Persze! Pánikolnak a munkától! (Ez is egy alibi-magyarázat)


Annak a néhány válaszolónak meg gratulálok,

aki nem forgatta ki a kérdést és mindent megtett érte,

hogy rendezze a saját -anyagi- helyzetét.

(Mindegy, hogy éppen idehaza, vagy ideiglenesen külföldön.)


Idézem az egyik válaszolót, akinek külön köszönöm a példamutatását(!!):


20 évesen Ausztriában élek... Igaz takarítónő vagyok,

de havi 300.000-at bőven keresek.

Nekem sem volt könnyű elhelyezkedni,

de akartam és sikerült.

1 évig folyamat keresgéltem,mellette még tanultam.

Nekem így sokkal jobb, és büszke vagyok azokra akik tudják, hogy mi a munka és nem anyuci-apuci eltart,

úgy mint bátyámat, aki 25 éves és egész nap számítógépen játszik.

...szóval erről ennyit.

Aki akarja az úgyis talál munkát.

2011. febr. 4. 17:35
 40/71 A kérdező kommentje:

Bocs, de még az egyik válaszoló írása is ide kívánkozik:


""Annyira poén hogy egyesek így magukra veszik.

Ha valakinek nem inge ugye....


Csak az magyarázkodik aki

- hülye és nem érti kérdést

- van rá oka !!!


Döntsétek el melyikbe tartoztok.""

2011. febr. 4. 17:37
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!