Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg kell ismerkednem a leendő...

Meg kell ismerkednem a leendő sógornőmmel. Hogy viselkedjem?

Figyelt kérdés

Ő ugyanis a szoknyapecér sógorom újabb szerzeménye. A sógoromat meg alapból ki nem állhatom. Nálunk csak enni/aludni jár, a fiamnak nem igen hoz még egy csokit sem, hazudik a gyereknek, aztán meg azt mondja, hogy egy 5 éves gyerek ezt úgy sem érti...

Szóval kirázott a hideg, amikor megkérdezte, hogy mikor jöhet bemutatni az aráját, mert oda enni is kell, na meg azt mondta, hogy túl nagy utat tennének meg ahhoz, hogy aznap hazamenjenek. mi meg 2 szobás panelben gyerekkel, és 4 hónapos terhesen. Erre kiakadtam és azt mondtam, hogy találkozzunk anyósomék, inkább utazunk mi.

Most meg nem tudom mit tegyek. A lányt nem ismerem, lehet nem olyan haszonleső és pofátlan mint a sógorom. (pofátlanságnak tartom, hogy válogat az ételekbe, odatesz engem főzni, ha nincs a fogáravaló vagy épp keres valami mást a hűtőben - mondjuk a gyereknek félretett felvágottat). Még nem volt eljegyzés, de úgy tűnik komolyan tervezgetnek. Vegyek valami ajándékot? Nem akarok első látásra durvának tűnni...


2011. febr. 4. 12:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudom nehéz, de próbálj meg elvonatkoztatni a sógortól, lehet, hogy a lány teljesen más, és kár lenne úgy hozzáállni, hogy már előre a rosszat keresed benne. Ajándék szerintem nem feltétlenül kell, de mindenképp legyél kedves, és ne ítélj elsőre.
2011. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyiss felé, hiszen egy (legalább egy) esély mindenkinek jár. Próbálj vele kettesben is beszélgetni, amennyiben lehetőség van rá. Ha így teszel, senki nem vádolhat faragatlansággal. Ha mégsem jól sül el, akkor te megpróbáltad...

Szerintem ajándék nem szükséges.

2011. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, de azért egy doboz bonbont, vagy egy kissebb, cserepes virágot vinnék neki, ami nem kerül sokba. Csak azért, hogy érezze, nyitott vagyok.
2011. febr. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!