Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy esne ha az apátok ezt...

Hogy esne ha az apátok ezt mondaná?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másfél éve tanulok főiskolán. Már az elején éreztem, hogy rosszul döntöttem, de csak mostanra jutottam el odáig, hogy otthagyom és máshova jelentkezek. Már hamarabb váltottam volna, csak féltem az apám reakciójától, így inkább tűrtem, bejártam, de mostanra már annyira stresszelek az egész miatt és annyira rosszul érzem ott magam, hogy kezdek belebetegedni. Ma elmondtam apának, hogy otthagyom a sulit, és jelentkezek egy másik szakra, ami igazán érdekel. Ő teljesen felháborodott, azt mondta, hogy 20 ÉVESEN hova akarok már változtatni, meg fejemhez vágta, hogy segédmunkás leszek, vagy k*rva. Fáj, hogy nem támogat, ráadásul azt egy szóval se említettem, hogy téblábolni fogok egész életemben és nem tanulok tovább. Olyan rosszul esik, hogy ezt mondta!:(

Komolyan mondom, hogy már az öngyilkosság is megfordul a fejemben. Minek éljek, ha nem lehetek az aki lenni szeretnék? Hogyan kezdem el az álmaimat megvalósítani, ha senki se támogat? Mi értelme így az életemnek?:S


2011. febr. 5. 17:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Velem detto ugyanez volt...csak én már fél év után rájöttem hogy nem akarom ezt, és mivel nem akartam fogyasztani az állami féléveimet, már az első félév után otthagytam a sulit, jelentkeztem máshová. Alig mertem elmondani, hogy abban a félévben nem tanulok egyáltalán, persze dolgoztam, de egyszerűbb volt otthon lakni a költségek miatt, így hamar rájött (mivel 200 km-re van a suli, így gyanakodott, hogy mikor megyek már vissza). Volt nagy balhé, nekem is ezeket a fejemhez vágta, még anyám csillapította.


Aztán most szeptember óta az új helyre járok, látja, hogy ezt tényleg szeretem, így már kezd megbékélni a helyzettel, bár most a vizsgaidőszakban eléggé látszott rajta, hogy izgul, vajon visszajövök-e Pestre, vagy megint eljátszom az otthonmaradást...


Le kell tojni, ennyi.


21L

2011. febr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, a választ!:)
2011. febr. 5. 17:49
 3/15 anonim ***** válasza:
21%

Ezt egyszer már megkérdezted. Ha apukád fizeti a taníttatásodat,akkor valamennyire igaza van. Ha te magad tartod el magad,akkor neked van igazad.

Menj el valahova dolgozni, akkor ott tanulhatsz,ahol akarsz. Előtte kellett volna gondolkodnod.

2011. febr. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Biztosan nem esne jól. Ahogy írod, nem abbahagyni akarod a tanulást, csak szakot, irányt váltani. Azt próbáld megértetni vele, hogy igenis tanulni fogsz és meglesz a végzettséged, diplomád. Valószínűleg neki is volt már rossz választása, döntése az életben, amit korrigálni kellett...
2011. febr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

az apád a saját félelmeit vetíti ki rád, valószínűleg ő soha nem mert változtatni, nem mert szembe szállni a szülei akaratával, nem tanulhatta azt, amit akart, vagy, ha pont, hogy igen, akkor pedig az nem jött össze neki, és fél, hogy veled is ez lesz.

azt felejti el, hogy egy gyerek az önbizalmát az apján keresztül építi fel.

azt tudom mondani, hogy felnőtt vagy, és ha valamit szeretnél, azt tedd meg és érd el. ne mástól függjön az életed.

akik elfogadják/elhiszik, hogy azért nem sikerült elérniük valamit az életben, mert pl. az apukájuk nem engedte, azok találnak egy jó kifogást, amit életük végéig szajkózhatnak miközben utálnak élni.

te szeress élni, és tedd, amit jónak látsz!!

hány történet van, amikor a gyerek inkább elmegy dolgozni és mellette tanul, mert a szülei nem támogatják abban, amire ő vágyik.

gondolom sok esetben azért nem működik ez, mert mégis jobb otthon ülni és olyat tanulni, amit nem szeretünk, de legalább mindig van mit enni, van hol lakni.


szóval a saját életedről te döntesz, nincs nyafi, meg öngyilkosság.

2011. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Na, ezért aztán viccből is hülyeség öngyilkosságot emlegetni. Igaz, hogy apád bután áll ehhez a kérdéshez, de Te azért ezt ne vedd annyira a lelkedre, majd beletörődik ő is. Az lenne nagy marhaság, ha olyat tanulnál, amihez egyáltalán nincs kedved. Örülni kéne, hogy még időben rájöttél és inkább még most váltasz. Ha már tanulni is utálod a jelenlegit, akkor milyen keserves lenne azután évtizedeket ledolgozni egy ilyen szakmában? Apád örüljön, hogy egyáltalán tanulni akarsz, tudok olyan 20 évest, aki még mindig az érettségi előtt bukdácsol. Elhiszem, hogy rosszul esik a hozzád állása, de próbáld meg ezt nem olyan komolyan venni. Én nem csodálkozom, hogy valaki 20 évesen sem tudja igazán, mit szeretne csinálni majd egész hátralévő életében. Ha valaki nem próbált ki még több dolgot is - és nagyon sokféle lehetőség lenne - akkor nem is tudja igazán később sem, hogy neki melyik a legtesthezállóbb. Én még ma sem találtam meg igazán azt, amit szívvel-lélekkel csinálnék, pedig kétszer olyan idős vagyok, mint Te.
2011. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Én is egyetemet váltottam tavaly... Rámszállt az egész rokonság, a szomszédok, az ismerősök... Hát szuper volt, de ki kell bírni!!! A lényeg, hogy legyél erős és határozott, tudd, hogy mit akarsz! Ne hallgass rájuk! Változtatni pedig SOHA nem késő, nemhogy 20 évesen, apukád elég pesszimista alkat lehet. Ne hallgass rá.
2011. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Mond meg neki, hogy van aki még 26 évesen is vált, sosem késő!!! Meg ne hallgass már ennyire rá, komolyan nem vagy már 15 éves. Nem bántásból, de már én is leváltam az emlőről elég rég. xd Jobb ez így neked és neked is jobb lenne. Menj el koliba, nem kell elviselni ami otthon megy. Én is így élem túl. Komolyan, tudodm ilyen jó új közösségben tiszta lappal kezdeni, ott tanulhatsz ahol akarsz és nem dirigálnak. Ettől meg fog jönni az életkedved és az önbizalmad is, és akkor apád véleménye sem fog megütni kicsit sem. Hajrá. :D


21/L, aki 19 évesen váltott

2011. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
szia, én most fogok kilépni az egyetemet, mert utálom ezt a szakot!!!! a vizsgáimra se mentem be.Utáltak a csoporttársaim, azért mert én nem voltam az a városi liba. A szüleim kiborultak a döntésem miatt, erre a szakra is csak azért mentem, mert nem vettek fel az orvosira, s ez volt a pótmegoldás. Meg nekem mondták is, h. én nem lehetek orvos, mert a család nem olyan "fajta", mintha ez a génekben lenne... hjajj , de már elfogadták, addig dörgöltem az orruk alá, s most már maximálisan támogatnak.
2011. febr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Elhiszem, hogy rosszul esik, de ne azért maradj, mert apád így akarja. Merjél lépni, mert én anno nem mertem, mert anyám megfenyegetett. Nekem nem a szakommal volt bajom, hanem a sulival. A tanárok pofára mentek, aki nem volt szimpi nekik, az nem tudott átmenni a vizsgájukon. Emiatt évekig stresszeltem és ott akartam hagyni, de engem sem támogattak, így inkább szenvedtem. Az eredménye az lett, hogy kirúgtak. Idén újra kezdtem ugyanazt a szakot egy másik egyetemen levelezőn, és sokkal jobban érzem magam.

27/L

2011. febr. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!