Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi föld átvétele. Hogy...

Családi föld átvétele. Hogy müködik ez? Részlet lent

Figyelt kérdés
Van egy hatalmas (úgy nevezett)birtokunk amin egy 2emeletes ház, ólak, hodályok, takarmánykeverő ház, takarmány tároló,egy nagy kert,a gépeknek fedett helység, stb. van mindehez tartozik egy kisebb kukorica föld.A kert régen gyümölcsös volt az ólakba-hodályokba malacok, tehenek,lovak, és baromfi volt.A takarmányos mindig tele volt az állatok számára takarmánnyal.Ennek vége lett mert nagypapám meghalt és sajnos el lettek adva az állatok de az egész meg maradt ahogy volt.Jelenleg keresztapám lakik ott de ez az egész az én nevemen van eltartási szerződéssel.Én még sajnos csak 19éves leszek elöször szeretném elvégezni a középiskolát és utána még tanulni valamit.Lány vagyok ennek elennére nagyon komolyan gondolom a családi gazdaság felkeltését de nem tudok hogyan müködnek ezek a dolgok.Valaki aki ért ehez vagy hasonló helyzetbe volt/van segítene?
2011. febr. 7. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Hááát figyelj.. A gazdálkodásba leginkább beleszületni lehet, az nem úgy megy, hogy na akkor leköltözök vidékre oszt traktorozok.
2011. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem költöznék sehova mert helybe van de ha ilyen "leköltözök vidékre oszt oszt traktorozok" segítséget tudsz adni akkor inkább ne válaszolj normálisan tettem fel a kérdésem normális választ os vártam volna.

lehet örülnél te ennek ami nekem van

2011. febr. 7. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy az is lehet, hogy nem örülnék neki. Tudom miről szól a gazdálkodás én beleszülettem és ne haragudj, de nem tudom, hogy gondolod, hogy a gyakorikérdéseken majd megmondják neked, hogy kell csinálni.


Ez kb. olyan, mitha azt kérdeznéd, hogy na akkor örököltem egy ilyen gyógyszergyárat/étteremláncot stb, most épp áll, de mit csináljak akkor, ha megint kezedni akarok vele valamit? Ebben itt szerinted ki fog neked segíteni azon kívül, hogy sok szerencsét? nem rossz indulatból nem, hanem még a hely is kevés.


Jó, hogy az eszköz az öledbe hullott, de nem sokat jelent. Az egyik rokonom pasija kitalálta, hogy majd ő gazdálkodni fog, mert az évi 5-6 disznó felnevelésétől már késznek érezte magát, aztán elhívtuk pár napra, mikor pl. a bikákat aljaztuk meg ilyesmi, hogy akkor gyakrololjon. Inkább meggondolta magát.


Ezt így elméletben hogy akarod át adni? Egy kérdezgetős fórumon? Ráadásul magadban nem is mennél sokra.


Javaslom menj hozzá egy gazdálkodó pasashoz.^^

2011. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha keresztapád ért a földműveléshez és az állattartáshoz, az előny. De ahhoz,hogy a földet mind megműveljétek, és állatokat tartsatok, nagyon sok pénzre és alkalmazottakra is lenne szükség. A termést pedig valahol tárolni is kellene.

Még ekkor sem biztos,hogy a gazdálkodás nyereséges lenne. Az időjárás hatásait nem tudjátok kivédeni,az esetleges állatokat érő betegségeket sem.

Ahhoz,hogy egy ilyen gazdaság működjön,szakrételem és rengeteg munka,és pénz kell! Esetleg végezz el egy agrár egyetemet,próbálj pénzt szerezni,akkor van esélyed,hogy sikerül.

Azt azért tudnod kell,hogy csak a mesében van,hogy a mezőgazdaságból jól meglehet élni. Túlságosan sok a kockázati tényező. Nem csak az időjárás,hanem pl. a megtermelt árút,állatokat el is kell adni,ha van aki megveszi. Amikor jó a termés,akkor az ár alacsony,ha rossz,akkor az ár ugyan jó,de kevés termésed van, amit eladhatsz.

Komoly tőke kell,hogy a rossz évet áttudja egy gazda vészelni.

2011. febr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jelenleg is mezögazdasági iskolába járok és Szent István Egyetemre szeretnék agrármérnöki vagy állattenyésztési karra menni.Tőkével és a pénzel az elinduláshoz nem lenne gond mert volt egy kisebb borászatunk meg szőlő ültetvény és ahogy az elkelt az a pénz bankba van +a gépek ára is mert sajnos azok is el lettek adva.Barátom családja elég nagy szinten művelik a mezgázt szóval ő is segitene.
2011. febr. 7. 17:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Édes Istenem de lennék a helyedben!:D

Kertész végzetségem van és épphogy egy évvel vagyok idősebb mint te.

De azt te sem gondolod komolyan,hogy van tőke és egyből beletudsz vágni?Kapcsoltatok kellenek hozzá,munkások,idénymunkások. Isten tudja meddig lehetne sorolni ,hogy mi kellene még.

De ha komolyan gondolod akkor rj privit,bővebben hátha tudok segíteni másnem csak a kapcsolatokkal.Vagy ötlettel tippel.

De itt inkább nem mielött jön valaki aki csak lehurrogni tud.

2011. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
persze persze tudom h nem elég apénz :)
2011. febr. 7. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!