Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állíthatnám le a...

Hogyan állíthatnám le a sógornőm, hogy ne szóljon bele a családi dolgainkba?

Figyelt kérdés

A gyerekeim mindig uszítja, ha megengedek valamit, akkor nem nevelem őket, ha tiltok valamit, akkor "semit nem szabad szegényeknek, pedig már majdnem felnőttek" Persze hogy panaszkodnak neki a gyerekek, mert mindig nekik ad igazat velem szemben.

Két nagykamasz gyerekünk van, és most szeretnék egy harmadik babát. Minden szempontból megengedhetjük magunknak: nem vagyunk még túl öregek (40esek vagyunk), jó az egészségünk, anyagilag nagyon jól állunk. A jelenlegi törvényeknél a harmadik baba a családi pótlékban több mint 20 ezer, az adókedvezménynél majdnem 80 ezer forinttal több jövedelmet jelent havi szinten. Nem csökkenne az életszínvonalunk. A férjemmel még meg is lehetett volna beszélni értelmesen a babavállalást, a gyerekek első körben nem rajongtak érte. Persze a sógornőm rögtön elkezdte a furkálódást a gyerekeknél és a férjemnél is: már túl idősek vagyunk, öregek lennénk szülőknek, túl nagy a kockázat, hogy beteg lenne a baba, nagy lenne a korkülönbség a gyerekek között, csak a 2 gyerek rovására menne (érdekes, most gyerekek, nem majdnem felnőttek), stb, stb.

És úgy érzi, ő teljesen jogosan szól bele abba (is), hogy vállaljunk-e harmadik babát.


2011. febr. 10. 13:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%

neki van gyereke??

lehet a sajátjaidon éli ki az anyaságát.beszélj vele és mondd meg a saját dolgával törödjön ne a tietekével

2011. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
89%

ne osszatok meg vele semmilyen információt.

talán egy fedél alatt éltek, hogy mindenről tud?

2011. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
Nem engedném, hogy ő mondja meg, hogy nekem hány gyerekem legyen.
2011. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem jogosan szol bele, hogy vallaljatok babat vagy sem, de ervei ervenyesek. Meg ereztem is volna veled, ha nem irod oda, hogy annak ellenere hogy "anyagilag nagyon jól álltok", megis sokat szamit Nektek, hogy "jelenlegi törvényeknél a harmadik baba a családi pótlékban több mint 20 ezer, az adókedvezménynél majdnem 80 ezer forinttal több jövedelmet jelent havi szinten." Rogton elvesztetted a szimpatiamat.
2011. febr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Azért vesztette el a szimpátiádat a kérdező, mert számít arra, hogy több pénz marad a zsebükben? Az jobb lenne, ha csak úgy felelőtlenül szülne össze-vissza? Eszem megáll, komolyan, hogy semmi sem jó. Ráadásul a kérdése nem is erre irányult, hogy szüljön-e vagy sem.


Amúgy, én konkrétan megmondanám, hogy semmi köze sincs ahhoz hogy nevelem a gyerekeket, és ha nem tetszik neki, nem kell látogatóba jönnie. Ennyi. Ha megsértődik, így járt. De a férjed is igazán rászólhatna, végül is az ő testvére.

2011. febr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
90%

Ezt a kérdést konkrétan a te sógornőd tette fel? Mert ugyanaz a sztori...

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Egyébként neked van igazad, bár a férjjel és a gyerekekkel le kell ülni és megbeszélni alaposan a dolgot.

A sógornőt meg oszd ki nyugodtan!

2011. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

szerintem egy ugyanaz az ember tette fel a kérdéseket, csak egyszer úgy, mintha ő lenne a sógornő, másszor meg az ősanya.

biztos kíváncsi volt az emberek reakciójára mindkét szemszögből.

2011. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy anyagilag jól állunk, mert pont az a sógórnőm egyik érve, hogy a másik két gyerektől vennénk el a pénzt, amit a babára költenénk. Mármint a két nagyobbnak nem jutna annyi mint eddig, a kicsi miatt.

Nem lakunk egy házban, csak közel egymáshoz.

Hiába szólok neki, mindig tudja úgy keverni a dolgokat, hogy a végén én hallgatok a férjemtől: a huga csak jót akar, hogy szereti a gyerekeinket, stb, stb. Ha valami úgy történik, ahogy ő előre megjósolta, akkor azt mindig felemlegetik. Persze ha nem úgy lesz, akkor az valahogy elfelejtődik.

Lehet, hogy ő írta a kérdést, kis csúsztatásokkal szinte ugyanaz a történet, ahogy a kommenteket olvastam. De ettől még lehet másvalaki is. Már jártam úgy, hogy meséltek valakiről, teljesen ráillet a sztori egy ismerősömre, aztán kiderült, hogy nem róla van szó, még csak nem is ismerik egymást. De az is lehet, hogy csak kicsi a világ.

2011. febr. 10. 14:29
 9/26 A kérdező kommentje:

Utolsó: megkérdezheted a moderátorokat, nem én tettem fel a linkelt kérdést. Nem tudom, mit értesz ősanya alatt, de szerintem ha az lennék részint már szültem volna vagy 8-10 gyereket, másrészt már rég agyonvertem volna a sógornőm.

Remélem, hasonló "kedves, jó szándékú" sógornőd lesz, aki ráadásul a szomszédodban lakik majd.

2011. febr. 10. 14:33
 10/26 anonim ***** válasza:
46%
A ferjed nem all ki melletted, es babat akarsz vallalni? Persze, ez egy nagy hulyeseg hogy nagyobbaktol venned el azt amit a babanak adnal, ha jol alltok, ha nem. En inkabb azon gondolkodnek el, hogy ferjed hogy all mindehhez. Biztos hogy O is akar egy babat? Sok 40-es ferfi ugy van vele, hogy meg fiatalok vagyunk, gyerekek felnottek, most elhetunk megint. Ilyenkor lesznek "szserelmesek" megint a felesegbe/parba, utazni akarnak, romantikat, stb.
2011. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!