Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mond ilyeneket anyósom?...

Miért mond ilyeneket anyósom? Hogy állíthatnám le finoman?

Figyelt kérdés

Az történt, hogy anyósom nálunk volt ebédelni. Beszélgettünk erről-arról, férjem cégéről, és az én munkámról is. Nem panaszként, de mondtam, hogy bizony nagy a felelősség, meg mostanában sokat kell dolgozni az évzárás miatt (vezető beosztásban dolgozom, a beszámolót én írom alá). Erre nekiesett a férjemnek, hogy miért kell nekem ennyit dolgozni, nem vagyunk mi erre rászorulva stb. A férjem persze megmondta neki, hogy meg ne halljon ilyen hülyeséget mégegyszer, mi van, ha tönkremegy a cég, vagy őt baleset éri, megyünk a gyerekkel az önkormányzathoz segélyért? Erre mama felhúzta az orrát, azóta az egész faluban szidja a férjemet, hogy "mennyit dolgoztatja azt a szegény asszonyt" (mármint hogy engem), meg milyen "anyagias".


Most attól tartok, hogy azt fogják hinni, hogy én panaszkodom, pedig nekem jó így, szeretem a munkám, meg tleg biztonságosabb, hogy nem csak 1 lábon állunk. Nagyon szeretem egyébként anyósomat, hogy adhatnám FINOMAN tudtára, hogy ezzel csak árt nekünk? Mondatm már neki, hogy bírom én, de azt mondta, hogy én csak a férjemet védem...


2010. febr. 27. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ritka az ilyen anyós,aki nem a saját gyerekét védi :D
2010. febr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ő úgy tekint rám, mintha a lánya lennék :) én anyukám fiatalon meghalt, és én egy csomó dolgot tőle tanultam meg (amit szegény anyutól kellett volna, ha megérte volna hogy taníthasson:()
2010. febr. 27. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj Neki semmit, szeressétek egymást és a mamát is.
2010. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
de nagyon kellemetlen ez nekem...félek főnököm is meghallja, tesóm már így is hívott, mi a baj nálunk...
2010. febr. 27. 13:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Bizony,bizony szerencséd van az anyosoddal,lehet hogy neki van igaza,hogy tényleg sokat vallalsz magadra!
2010. febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem se mondj semmit.Minden csoda 3 napig tart,és gondoljon mindenki,amit akar.
2010. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Hát igen... Régen magátólértetődő volt,hogy az asszony otthon vezeti a háztartást, az ura meg dolgozik és hozza haza a pénzt... Ma már ez nem kivitelezhető. Sok család nem engedheti meg magának ezt a "luxust". Sajnos falunk nagyon sok a hagyománytisztelő ember, ami alapvetően egy szép dolog, de amikor világválságot világválság követi, akkor meggondolandó... Ha meg szereted a munkádat, akkor főleg...


Próbálj meg a mamikával beszélni,hogy te nem is szeretnél otthon lenni, mert úgy éreznéd,hogy kihasználod a fiát, meg hogy a mai világban ez már egyáltalán nem elfogadott... Az a legtisztább, ha leülsz vele és elmondod neki őszintén... Kettesben... Aztán hármasban, a pároddal együtt...


Sok sikert!

2010. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Le kellene ülni megbeszélni, hogy ne terjesszen ilyen dolgokat, mert ez neked nagyon kellemetlen, biztosan megérti, ha jó a kapcsolatototk.
2010. febr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
megpróbálom, de nem tudom, hogy mondjam meg neki...hiszen ő jót akar nekem, félt engem, azért mondja...hogy mondjam, hogy ne bántsam meg?
2010. febr. 27. 17:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell finomkodni.

Azt például jó lenne felfognia a mamának, hogyha a fiát szapulja, akit ő nevelt, és indított el az életben, akkor saját magát köpi szembe. Most meg már, hogy felnőtt, nincs beleszólása abba, hogy a fia mit csinál, abba meg pláne, hogy a menye.


Nekem úgy tűnik, hogy simán csak féltékeny, hogy már elszakadt tőle a fia, és próbál valamibe belekontárkodni, hogy legyen szava...

2010. febr. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!