Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire félnétek belemenni...

Mennyire félnétek belemenni egy új kapcsolatba ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Tettem már fel egy kérdést még decemberben a problémámmal kapcsolatban. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Nagyon sok hasznos tanácsot kaptam. Azonban azóta sajnos negatív irányba eléggé változott a helyzet és most megint döntésképtelenné váltam. Ez a férfi, akiről előző kérdésemben szó volt, megkeresett január közepén és szemtől-szembe megmondta, hogy velem akar lenni, minden percben rámgondol, hónapok óta szenved. A barátnőm erre rájött, ami várható is volt, és olyan féltékenységi rohamot rendezett, amit még nem láttam. Volt sírás, dráma, tányértörés. Azt mondta, ha elhagyom, az lesz életem legrosszabb döntése, nekünk együtt kell lennünk, amit most érzek, csak átmeneti fellángolás. Olyannyira kiborult, hogy ő költözött el egy albérletbe és most 2. hete vagyok egyedül. Azzal ment el, hogy gondolkodjam és döntsek, de nem képes most velem együtt élni, mert neki ez sok. Borzalmasan érzem magam, 2 hete élőhalott vagyok. Első pár napon fel sem fogtam, hogy mi történt, aztán mikor ráeszméltem, napokig sírtam. Most vagyok olyan állapotban, hogy reálisan tudok gondolkodni. Nehéz ez..így meg főleg. A pasi felkavart a vallomásával, pedig 1 hónapja úgy gondoltam, hogy ezt lezártam magamban. Aztán a barátnőm rohama, meg az elköltözés. Sosem vesztünk még így össze. És én közben semmit nem tettem, csak meginogtam. A barátnőmmel szombaton fogok találkozni, hogy beszéljünk, de mindössze 1 órára. Mégis mit tegyek? Mert az biztos, hogy nagy döntés elé állított, sőt, szinte megfélemlített. Zárjuk le ezt örökre és térjen vissza minden a régi kerékvágásba? Vagy hagyjam így, ahogy van és menjek bele valami teljesen újba csak azért, mert fellángolás? Aki megpróbál segíteni, annak nagyon hálás leszek!


2011. febr. 10. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Azzal legyél akit szeretsz, és akivel el tudod képzelni az életed hátralevő részét. Minadonáltal számomra nehéz azt vízionálni, hogy ti egy párként, mint két nagymama kézenfogva sétáltok majd boldogságban az utcán.

Ami most jó, az nem biztos, hogy 20 év múlva is jó lesz. Szetintem döntsön benned a jövő kérdése. Egyszer idős leszel, gondolj arra is.

Nem tudom, milyen leszbinek v. melegnek lenni, mert egyik sem vagyok. Így objektív tanácsot végképp nehéz adni.

Mindenesetre én azt választanám, amit az evolúció megjelölt iránynak. F

2011. febr. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem semmi..Tökös csaj a barátnőd.Szerintem is érdemes azt szem előtt tartani,hogy akarsz-e majd gyerkőcöt pl..Másik:mi pasik azért a kezdetek kezdetén tudunk etetni rendesen,nem tudhatod,ha a srácot választod,minden klappolni fog-e majd,ha együtt éltek stb.stb.Tehát a döntést Te fogod úgy is meghozni,nem könnyű,de az,hogy ez a helyzet kialakulhatott,nem véletlen.Ezzel kb nem mondtam semmit,de azért kívánom,hogy a lehető legjobb döntést hozd meg!!:)21/F
2011. febr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiatal vagy még, adhatsz magadnak egy esélyt, ha már ennyi ideje rágódsz ezen, több, mint egy fellángolás. Nem maradhatsz azért a bnőddel, mert az "biztosabb". Akkor is nagy fába vágtad a fejszéd, mikor felvállaltad a másságod, akkor most mitől félsz?

Vágj bele nyugodtan! Én biztosan ezt tenném.

2011. febr. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd, ha kicsit is kilátásban van egy heteró kapcsolat és Te is jól éreznéd magad, akkor menj bele. Azért egy nő inkább férfi mellett kell, hogy éljen. Nem nézem le a leszbikusokat vagy a melegeket, mert - sokakkal szemben - én ismerem a természettudományos okait, tehát semmi misztikum vagy "leszánalmasozni" való nincs ebben. Abban annál inkább, hogy a barátnőd, aki most elköltözött, nem csak szeret téged, hanem a tulajdonának tekint és manipulálni, zsarolni akar érzelmileg. Az érzelmi intelligenciája nagyon alacsonyan van. Őneki sokkal megértőbbnek és felvilágosultabbnak kéne lennie. Ha a fickó eddig is ilyen türelmes volt, akkor komolyak a szándékai, én inkább vele maradnék és építenék ki új életet. A másik kapcsolatodból pedig szállj ki, még ha netán egyesül maradnál, akkor is. Nagyon veszélyesek az ilyen emberek. (Saját tapasztalat)
2011. febr. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt neked kell eldöntened, hogy melyik kapcsolatot szeretnéd inkább. (Az, hogy mi lesz 20 év múlva, nem hiszem, hogy most érdekes, mert olyan kapcsolat alig van, ami ennyi ideig tart.)

Viszont ha a barátnöd ilyen érzelmi zsaroláshoz folyamodik, akkor ANNAK a kapcsolatnak nem sok jövöt jósolok, mert ha visszamégy hozzá (illetve ha öt visszafogadod), akkortól kezdve soha semmilyen más ismeretséged nem lesz, mert minden alkalommal el fogja ezt a hisztit játszani, söt idövel jön majd az öngyilkossággal fenyegetözés is. Egyébként az, hogy ö AZONNAL elköltözött, annyit mutat, hogy már fel volt készülve arra, hogy ha elbizonytalanodsz, akkor igy próbál megzsarolni és magához láncolni.

Azt, hogy nö vagy férfi partnert akarzs magad mellé a továbbiakban, neked kell eldönteni, de EZT a kapcsolatot barátnövel jobb lenne, ha megszüntetnéd, a saját érdekedben, MIELÖTT lelki nyomorék lesz belöled.

2011. febr. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!