Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A haszonélvezetet élvező...

A haszonélvezetet élvező özvegy egyharmadát ajánlotta fel a piaci értéknek tulajdonrészemre. Köteles vagyok egyáltalán eladni?

Figyelt kérdés
Birósági tárgyalás kitüzve.Én szeretném a tényleges piaci értéket, vagy inkább nem adnám el! Mit tehetek?
2011. febr. 11. 16:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az özvegy lakik az ingatlanban.Én nem.
2011. febr. 11. 16:38
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Sem eladni, se elfogadni nem vagy köteles.
2011. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Ha az özvegy meghal, egyedül örökölsz? Mert ha igen várd ki, hogy lehúnyja a szemeit.
2011. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

A felajánlott összeg reális. Ha kifizeted,akkor tied a ház,az özvegy pedig nem lakhat ott tovább.

Eladni nem tudod a házat,amíg rajta van a haszonélvezet.

Ezért felesleges volt Bíróságra menni. Nem kötelezhetik,hogy adja el neked a lakást. A haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál.

Ha nem fogadod el az ajánlatát,akkor addig nem rendelkezhetsz a házzal,amíg az özvegy él.

2011. febr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles eladni. Azt viszont tudnod kell, hogy a haszonélvezet mindig erősebb a tulajdonjognál, tehát a haszonélvező addig marad, amíg akar, te viszont addig nem költözöl oda, amíg ő nem akarja
2011. febr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit tárgyalnak? Nem vagy köteles eladni, őt pedig nem lehet onnan kitenni, haláláig vagy visszavonásig. Utána lesz tiéd a tulajdonrész, amit már eladhatnál.. de ha csak rész, nem feltétlenül értékesítheted piaci áron, elvégre a többi tulaj talán el sem adja, részt pedig nem sokan vesznek.
2011. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezőnek "elővételi joga" van, de ez nem jelenti azt, hogy a vételárat ő diktálná. Ez az elővételi jog csak akkor illeti meg, ha elfogadja azt az eladási árat, mint amennyiért meghirdetted.

Persze az más dolog, ha nem adod oda neki annyiért, amennyit ő fizetne érte, ez esetben: 1. vagy csak "haszonélvezettel terhelten" tudod (áron alul) eladni, vagy 2. az árából vásárolt másik ingatlanban köteles vagy neki ugyanakkora részt haszonélvezet címén átengedni. (Cseberből-vödörbe esel)

2011. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles de talán érdemes rajta gondolkodni neki haszonélveszete van ami az jelenti hogy a halláláig nem teheted ki ha 60 körüli még 10-20 évet élhet szóval addig nincs pénz és a lakásból romhalmaz lesz.

Ügyvédel beszéld át.

2011. febr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer elolvastam a kérdésedet.

Ha jól értem,nem te akarod eladni a házat,hanem az özvegy akarja megvenni a te részedet.

Ha így van,akkor nem vagy köteles eladni,de neki sincs értelme megvenni. Semmit nem nyer vele.

2011. febr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ma 22:44 ha megveszi övé a lakás és a kérező elesik mindentől, csak azért lehet elgondolkodni a dolgon mert a néni akár 20 évig is ott élhet lelakva a lakást tehát a kérdező sok idő és felujitási pénz álltal láthat hasznot az ingatlaból. Persze ha ráér megengetheti a felujitást ne adja el.
2011. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!