Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet úgy végrendelkezni,...

Lehet úgy végrendelkezni, hogy a haszonélvezetet másvalaki kapja, mint a tulajdonjogot?

Figyelt kérdés
Bár csak 40 éves vagyok, de szeretnék végrendelkezni férjem javára, halálom esetére. Ugyanis még él az anyukám de szeretném ha vagyonomat a férjem kapná. Nincsen gyermekünk. Férjemnek megismerkedésünk előtt játékszenvedélye volt, amit sikerült leküzdenie már 3 éve. Mégis félek, ha velem valami történne, nem lenne aki figyelne rá és visszatérne a játékszenvedély. Azért hogy a két lakást ami az én nevemen van és örököltem apukámtól, halálom után ne tudja eladni, se hitelt felvenni rá, ezért úgy gondoltam, hogy testvérére hagynám a haszonélvezeti jogot. Már ha lehet egyáltalán. Nem vagyok a jogban járatos, ezért nem tudom, hogy ez lehetséges-e. Véleményeket várok. Előre is köszönöm!
2011. aug. 25. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen lehet, végrendelkezni ügyvéd helyett közjegyzőhöz menj, az kicsit olcsóbb.
2011. aug. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, persze, csak a haszonélvezet erősebb, mint a tulajdonjog, tehát a testvér akár ki is teheti a lakásból a tulajt.
2011. aug. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
gyerek nincs? férjed után ki fog örökölni? hagyd arra a lakást, akire szeretnéd, hogy majd a férjed halála után szálljon, és add a haszonélvezetet a férjednek!
2011. aug. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!