Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom kifejezni a szüleim...

Nem tudom kifejezni a szüleim felé, hogy szeretem őket. Sosem mondtam még nekik, hogy szeretem őket. Miért van ez? Hogyan éreztethetném velük, hogy szeretem őket, és hálás vagyok érte, amiért felneveltek?

Figyelt kérdés
Nem kiskamasz vagyok, hanem már 21 éves "felnőtt nő". Utoljára talán 7 éves koromban mondtam nekik, hogy szeretem őket. Akkor öleltem meg őket utoljára is. Soha nem zavart ez az egész, ma tudatosult bennem, hogy sohasem mondtam nekik. És szerintem ki sem mutatom az irányukba. Most is a barátommal költözöm össze, magukra hagyom őket. Van valaki más is, aki hasonló cipőben jár? Pedig ők tényleg mindent megtettek/megtesznek értem. Sokat dolgoztak, hogy ne kelljen nélkülöznöm, mindig segítettek mindenben, tanulásban, baráti kapcsolatokban, mindig meghallgattak, bármit elmondhattam nekik, rengeteg tanácsot adtak, sosem hagytak magamra, figyeltek rám. Tény, hogy sosem ölelgettek, puszilgattak, de tudtam és tudom most is, hogy imádnak engem. Mégis sokszor megsértem őket akaratlanul, mert hirtelen felidegesítenek valamivel, vagy a testvéreim idegesítenek fel, és rajtuk csattan az ostor. Ha ma valamelyikük meghalna, lehet, hogy úgy halna meg, hogy azt hinnék, hogy én nem szeretem őket. Pedig mindent nekik köszönhetek. Azt, hogy fedél volt a fejem fölött, hogy meleg ételt adtak, hogy taníttattak, hogy olyan ember lettem, akinek igaz barátai vannak, aki megtalálta élete párját. Nekik köszönhetem, hogy nem lettem egy értéktelen ember. Mégis úgy érzem, hogy soha semmit nem kaptak tőlem. Mit tehetnék, hogy érezzék, mennyire hálás vagyok nekik mindazért, amit tőlük kaptam, azért, hogy azzá lettem, aki vagyok? Igazából ha mindenkit olyan szülők nevelnének, mint amilyenek ők, akkor mindenkinek boldog gyerekkora lenne.
2011. febr. 14. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

én 17 leszek.. én sem tudom kifejezni az érzéseimet :S nem tudom azt mondani hogy szeretlek vagy köszönöm vagy bocsánat, vagy megölelni őket..

viszont hogy őszinte legyek, bő egy hete rászoktam a cigire :/ és azóta sokkal könnyebb :O érdekes :)

magamhoz képest igen gyorsan haladok :)

áh nem úgy értem ezt hogy a cigi jó de ezzel sokkal könnyebb minden... :/ :)

2011. febr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Et nagyon szép amit leírsz, egy biztos azonban : arra valószínűleg mégsem láttál példát, hogy nyilvánítsd ki az érzelmeidet. Elsőkörben amit írtál, írdd le nekik is például.
2011. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok ezzel én is,csak 17 éves vagyok.Fogalmam sincs,hogy mutathatnám ki feléjük az érzéseim,de biztos tudják hogy szeretem őket.

17L

2011. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szüleid akkor is tudják, hogy szereted őket, ha nem mondod, ez tény :). De szerintem adj nekik valami személyeset, amit te készítettél, mondjuk egy "Legjobb Anya/Apa" oklevelet. Ezzel biztosan tudatnád velük, hogy mindig is fontosak voltak neked :).

Sok sikert! :)

2011. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

elmeséled nekünk első válaszoló h h lehet egy hét alatt rászokni a dohányzásra?:D másrészt igen, az aztán megoldd minden problémát. jólvan. majd rájössz.


amugy meg hasonló cipőben vagyok, értem is mindent megtesznek, és mellettem vannak, és nagyon hálás lehetek h olyan nevelést kaptam amilyet, körülnézek a korosztályomban és olyan "felnőtteket" látok, akiknek nem lehetett teljes gyerekkoruk nem élhettek egy boldog összetartó családban. igen szomorú tények. én meg hiába vagyok elégedett, sose köszönöm meg eléggé. bár úgy gondolom h a tettek még többet érnek mint a kedves szavak. most ezen igyekszem.

2011. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt írtad,hogy most költözöl össze a pároddal.Ha hazalátogatsz hozzájuk(és nem csak ünnepekkor)már tudni fogják,hogy szereted őket :)


Én még sosem mondtam apukámnak,hogy szeretem és tavaly közel fél évig nem is voltam nála. Mikor végre meglátogattuk se ő se én nem mutattuk ki,hogy örülünk a másiknak.Ennek ellenére rá 2 hétre mondta valaki,hogy apu újságolta neki,hogy meglátogattuk :)


21/L

2011. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!