Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néveltávolítás milyen procedúr...

Néveltávolítás milyen procedúrával jár, és mik ezen procedúra jellemzői?

Figyelt kérdés
Jelenlegi nevem: Székely András Péter - ebből a 3. nevemet (Péter) el szeretném tűntetni a hivatalos okmányaimból. Mit kell tennem hogy ez megtörténjen, lehetséges-e egyáltalán?
2011. febr. 14. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:

Bemész az illetékes anyakönyvi hivatalba,lakóhelyeden.Ott kitöltöd a kérelmet,kifizeted az illetéket,és onnan küldik a Belügyminisztériumba,hogy engedélyezzék.Belügyminisztérium már a lakcímedre küldi az okiratot,melyen az "új" neved szerepel már,hogy miről-mire változtattad.Ezzel az okirattal ismmét mész az anyakönyvihivatalba,ahol kiállítják az új szül.anyakönyvi kivonatodat,kezedbe adják,és ezzel mész új szem.igazolványt csináltatni.Új szem.igazolvánnyal pedig intézed a többi igazolványodat.(tb kártya,adókártya,lakcímkártya,stb..)Ha nem ott születtél,ahol most laksz,akkor a születési helyeden illetékes anyakönyvi hivatalba is el kell juttatni az okirat másolatát,mert ott adják ki az új szül.amyakönyvi kivonatot.Az nem számít hogy hogy csak a második keresztnevedet akarod elhagyni,akkor is ezt azt utat kell végig járnod,mert bármit változtatsz a neveden,névváltoztatásnak számít akkor is,ha csak elhagyni akarod.

Én kétszer változtattam nevet,az elsőnél Én is a második keresztnevemet hagytam el,akkor több mint fél évet vártam az engedélyre.Ez 1990-ben volt.Másodszorra 2007-ben történt,3 hetet vártam csak rá,viszont 20 ezer kemény forintomba került.Azért jól gondold át mégegyszer!

2011. febr. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Több év, rengeteg utánnajárás, ha van kocsid, a forgalmi átírása, esetleg útlevél, ha van stb.

Szinte minden hivatalban kell intézkedni, ahol be van jegyezve a neved.

2011. febr. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok,azt elfelejtettem,hogy Én nagyon megbántam a névváltoztatást,vagy névelhagyást,ki hogy nevezi,ezért is kértem vissza 2007-ben.Erre egyébként a végső "löketet" a férjem adta meg akkor mikor egyszer azt mondta Nekem,hogy Ő soha nem változtatna semmit a nevén,mert annyi minden változik az életünkben,az életünk során,az egyetlen örök a nevünk,amit születésünkor kapunk,ami végig kísér halálunkig.Ez volt a végső "döfés",amikor úgy döntöttem,hogy 17 év után,mégis csak kérem vissza a nevemet!És nagyon de nagyon boldog voltam,és vagyok,hogy vissza is kaptam!Nagyon gondold át,és ne hamarkodd el a döntést!Sok sikert!
2011. febr. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
6%
nincs érterlme jobb a több név inkább kérj még egyet pl kristóf
2011. febr. 15. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, ment a zöld kéz...
2011. febr. 15. 02:55
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát összefoglalva azt mondhatjuk, bármennyit is változtat az ember a nevén (akár hacsak 1 betűt is) ugyanannyi utána járás és illeték mintha a családnevét is teljesen átváltoztatná mássá? Hmm... ha ez így van akkor most vérszemet kaptam.

Igazából a személyimem/lakcímkártyám és útlevelemen kívül nincs más ahol ezt az "elírást" korrigálni kellene.

2011. febr. 15. 02:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok ismét.Így van,ahogy írod.Mindegy hogy 1 betűt,vagy 1 nevet változtatsz,illetve hagysz el,az ugyanolyan névváltoztatásnak számít,mintha bármelyik nevedet vátoztatnád meg.Mindenféleképpen új szül.anyakönyvi kivonantot kapsz,mert a neved már nem ugyanaz,mint születésedkor.Elég tortúra egyébként,benne voltam kétszer,ha tudtam volna biztosan nem változtattam volna.
2011. febr. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nincs TAJ kártyád? Adószámod? Bankszámlád? Iskolád/munkahelyed?

Csak mert irod, hogy 3 papiron kell csak megváltoztatni...

2011. febr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A második utóneved sehol máshol nem szerepel? Úgy értem, pl. bankszámla, bankkártya, bizonyítványok, esetleg nyelvvizsgabizonyítvány, meg egyebek? Mindenhol át kell íratni, szóval ez mindenképpen elég sok macerával jár, és nem kevés pénz is kell hozzá.
2011. febr. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgapapírok és iskolai bizonyítványok a névváltoztatási papírral együtt is érvényesek, azokat nem kell változtatni.
2011. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!