Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak Brazíliába (Sao Paulo esetleg) kiköltözéssel kapcsolatosan? Kinti élettel kapcsolatban, kiköltözési procedúrával, munkavállalással, papírok intézésével?

Figyelt kérdés
Sao Pauloba utazok augusztusban kezdésnek 3 hónapra, portugál nyelviskolába járok majd kezdésnek.
2011. máj. 11. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A 3 hónap után majd jöhetsz vissza(pontosan 90 nap, nem 3 hónap!).

Ha egyáltalán addig kibírod. Ha nincs kint felmenőd, gyermeked, vagy házastársad, akkor semmilyen papírról ne álmodj.

Semmiképp nem ajánlom, ha hivatalosan is letelepednél, 6 havonta legalább, de gyakorlatilag bármikor kimehetnek hozzád a szövetségiek ellenőrzést tartani. (Ők nem a mosolygós rendőrbácsik, hanem a fegyveres ajtóbetörősök.) És kötelező ellenőrzést tartaniuk.

A letelepedési még mindig nem takar munkavállalási engedélyt, sajnos.

Azért minden jót a nyelvtanuláshoz! Xau...

egy brazíliai ex-lakos

2011. máj. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Bocsi, hogy nem a kérdéshez kapcsolódik de én meg Santosba(Sao Paulo mellet van) szeretnék kimenni egy kis időre. Xau, te tudnál mesélni Santosról egy kicsit? Emberek, környék, árak, pozitív dolgok, negatív dolgok. Előre is köszi!
2011. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én vagyok az aki válaszolt a Te kérdésedre is, kedves válaszoló.

Xau=Szia, nem pedig a nevem. :D De ha érdekel, én adok portugál órákat... írj privit, mert arra mindenképp szükséged lesz, ha komolyan gondolod a dolgot.

2011. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!