Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos lenne egy ilyen pénzügyi...

Jogos lenne egy ilyen pénzügyi kérés?

Figyelt kérdés

a párommal már három éve vagyunk együtt, lassan eljön az ideje a babának is. viszont ehhez -mint minden máshoz az életben- pénz kell. én már régóta takarékoskodok, van némi félretett pénzem, neki pedig még csak megtakarítási számlája sincs.

külön kasszán vagyunk, nem érzem etikusnak, hogy beleszóljak a pénzügyeibe. inkább szeretném ráébreszteni arra, hogy egy gyerek sok pénzbe kerül, és hogy a költségek majd őt is terhelik.

egyáltalán nem keres rosszul, a fizetése 20%-át könnyedén félretehetné, vagy legalább a hó végén a számláján rajtamaradt pénzt átutalhatná valahova, mert így nem lesz pénzünk semmire, egyedül hiába próbálok igyekezni.


mit mondjak neki? már sokszor kértem, h csináljon valami megtakarítást a saját érdekében, de csak ígérget. pedig közgazdász, tudtommal erről is mondanak nekik pár szót az egyetemen...


2011. febr. 16. 08:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Én azt mondom, ha még odáig sem jutottatok el, hogy közös kasszából éljetek, a gyerekvállalás is túl korai lenne.
2011. febr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%
Mi van,ha nem is akar gyereket?
2011. febr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Hát ha nem is ennyire drasztikus a véleményem,mint az első válaszolóé, de részben egyetértek! Azt hiszem egy olyan kapcsolatban, ahol már a baba is jön, nem nagyon kellene olyannak lenni, hogy nem érzed etikusnak a pénzügyeibe való beleszólást. Főleg úgy, hogy te gyűjtesz a picire! Nem tudom, de ha ilyenről nem tudtok beszélni, akkor egyáltalán miről. Nem szabadna, hogy tabuk legyenek köztetek!

Na mindegy, de szerintem nyugodtan közöld vele, hogy igenis a baba sokba kerül és ha már közös a gyerek, akkor közösen kellene rá félrerakni is. Bár én csodálkozom,hogy ez a saját fejéből nem pattan ki!

2011. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen pasas mellett a gyereket magadnak szülöd. ha te el tudod tartani a gyereket, akkor vállalj. ha nem, akkor nem szabad, mert ha lelép, akkor se látsz tőle egy fillért se. Egyébként nagyon valószínű hogy soha nem is lesz megtakarítása, mert ő ilyen. vannak ilyen emberek. neki az az élvezet, hogy mindet elszórja. ezzel meg van elégedve és ennyi. nem szabad tőle többet várni. Ha mást vársz tőle, és reménykedsz hogy megváltozik, akkor nagyot fogsz csalódni, és csak magadat hibáztathatod, hogy így jártál.
2011. febr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

nos, köszönöm a letámadásokat, leszólásokat, feltételezéseket.


a legfontosabb: szeretne babát! ezt ő is elmondja nagyon sokszor.

szerintem ha nekünk megfelel a külön kassza, akkor ez nem tudom miért zavar másokat. nem szeretek közösködni. a lakás sem közös, amiben élünk. az enyém. szóval nem lesz olyan nagy lenyúlás akkor sem, ha ne adj isten, lelépne.


szóval nem leszólást várok, hanem valami ötletet, hogy mivel hívhatnám fel a figyelmét arra, hogy a gyerekvállalás nem csak rózsaszín felhő, hanem iszonyat sok pénz.

2011. febr. 16. 09:07
 6/14 anonim ***** válasza:

De hát írtuk! Mondd meg neki! Komolyan nem hiszem, hogy egy 3 éves kapcsolatban, ahol jön a baba is, célozgatni kellene. Meg azért egy normális felnőtt férfinak csak el kellene, hogy jusson az agyáig magától is,hogy egy gyerek bizony pénz. Nekünk sincs még gyerek, most tervezzük, de a férjem magától kezdte el számolgatni, hogy mennyit kellene kezdésnek félretennünk. Természetesen nekünk KÖZÖSEN! Mivel a gyerek is az!

Nem az a gond, hogy külön kasszán vagytok. Mindenki úgy él, ahogy akar, hanem,hogy egy ilyen dolognál kerülgetned kell a forrókását!

2011. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Elsőnek nagyon igaza van!!!!

Közös kassza nélkül nem vagytok érettek még egy gyerekre!

Sajnos ez így van,ha nehéz is elfogadnod!

2011. febr. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem leszóltalak a válaszommal, csupán a véleményemet írtam meg (elsőként). Nálunk ugyanis az első pillanattól kezdve természetes volt, hogy egy családként egy kasszából élünk. Ezt én a szeretet és bizalom egyik legfontosabb kellékének tekintem, ha hosszú távon akarok együtt élni valakivel. Közösen beszéljük meg a CSALÁD pénzügyeit is, mint minden mást, ami a CSALÁDOT illeti. Ha már olyan gondot tud okozni ezeknek a megbeszélése is, hogy itt tegyél fel kérdést ezt illetően, akkor a CSALÁD megnevezés is erősen megkérdőjelezhető. Ha számodra nem okoz gondot az sem, ha egy idő után lelép a párod, és ottmaradsz a saját lakásodban a gyerekkel egyedül, akkor persze ne problémázz most sem az anyagiakon. Legyetek külön kasszán, szabj meg egy összeget, ami a gyerek neveléséhez még az ő kasszájából erre szükséges, és éljetek továbbra is egymástól függetlenül, ahogy eddig.
2011. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

abból amit irsz nekem ugy tűnik hogy inkább csak van egy lakótársad,aki ha elmegy jön másik...

igy akarsz gyereketszülni? bár gyanusan magadnak szülöd,ő meg besegithetne anyagilag...


érdekes...

2011. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Ti nem vagytok pár ebben a felállásban. Ennyi.


Ha pedig Te akarod irányítani őt, bármilyen érdekből, akkor nem is lesztek, akkor a pót-anyukája leszel neki.


Nem ítéllek el ezért, csak elmondom, hogy néz ki innen, messziről az amit leírtál. Így néz ki. :)

2011. febr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!