Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erre milyen szabály vonatkozik?

Erre milyen szabály vonatkozik?

Figyelt kérdés

Az érdekelne h ezek a nevek honnan erednek: pl D. Tóth Kriszta, vagy R. Kárpáti Péter, a betűk hogy kerülnek a nevükhöz?:D a magyar szabály szerint elvileg ezek nem helyesek, akkor mégis mit jelent a nevük elején a betű? Sok embernél látom a rövidítést, de ez szerintem nem hivatalos dolog. Googleba semmi infot nem találtam erről.

csak azért vagyok kíváncsi mert esküvő után egy ilyen sokkal jobban hangzana h pl: M. Szabó Katalin mint Molnár-Szabó Katalin vagy Molnárné Szabó Katalin (jó, hülye példa volt de értitek:))


2011. febr. 20. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert ezek nem is hivatalos nevek csak valószínűleg nagyon hosszú lenne az illető neve ha azt is kiírná.

De a személyibe és hivatalos iratokon nem betű formájában jelenik meg a név.

2011. febr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
D.Tóth Kriszta úgy kapta a D betűt a neve elé, hogy már volt egy Tóth Kriszta szerkesztő a TV-nél, amikor ő odakerült. Kicsi korában Daginak hívták őt otthon, és ebből lett a neve előtt a D betű. /igy tudom/ Egyébként meg, ha egy faluban túl sok volt a Kovács, a Nagy, a Kiss, igy különböztették meg őket, hogy a nevük elé kaptak egy másik betűt. Az én nagyapám is K.Kovács volt. Ne kérdezd, hogy mit jelent a K. betű, nem tudom, de ha felveszed a férjed nevét, és meghagyod a tiedet is mellette, pl.Szabó Kovács Éva, rövidítheted úgy is, hogy:Sz. Kovács Éva.
2011. febr. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor elmondom, hogy a D. betű mit jelent Tóth Krisztánál.Duci volt kicsinek, innen a D betű.Hitted volna?Pedig igaz, Ő maga mondta a Nők Lapjában.És így már nem is olyan általános a neve, hogy ott van előtte az a betű.
2011. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jajj, látom már az előttem szóló megírta.Bocsi.
2011. febr. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Igen, a D Tóth Krisztánál így volt, de hogy volt az öccsénél? Mert ő jó darabig Tóth András volt, de már ő is D Tóth Andrásként szerepel a tv-ben.
2011. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!