Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban való dohányzásra...

Társasházban való dohányzásra milyen szabály vonatkozik? Részletek lent.

Figyelt kérdés
5 éve élet egy társasház legfelső emeletén. Az emeleten mindenki dohányzik, egy félemelettel lejjebb a folyosón, nyitott ablaknál. Sosem volt ezzel gondja a lakóknak, de az emeletünkön egy új lakó belénk kötött, hogy ezt itt nem szabad... Mi ebben az esetben a megoldás? Lakógyűlésen szavaztassuk meg? A közös képviselő szerint ha egy embernek nem tetszik, ne dohányozzunk. De miért ér egy ember szava többet, mint a mienk?
2011. ápr. 29. 13:00
 1/9 anonim ***** válasza:

Házirendtől függetlenül tilos (eddig is az volt), a lakásban vagy az erkélyen, vagy szabad téren lehet.

Egyébként pl poroltónak is lennie kell minden társasházban...:D

2011. ápr. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Megmondom őszintén de én sem engedném hogy valaki a lépcsőházba dohányozzon, még nyitott ablaknál sem. Pedig én is dohányos vagyok.
2011. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, hogy szabály van-e erre, de mi lakógyűlésen egyértelműen eldöntöttük, hogy nem lehet a házban dohányozni, szerencsére egyetértettünk ebben. A legfelső emeleten volt olyan eleinte, hogy kijöttek cigizni a folyosóra, ezért is hoztuk ezt a "szabályt".
2011. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Lépcsőházban szabad.
2011. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
lépcsőházban szabad dohányozni, de azért nem lehet rengeteg lépcsőházban, mert a lakók megszavazták.
2011. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
tüdørák
2011. ápr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hú, hát látom itt sincs egyetértés... Akkor azt hiszem az a megoldás ha a lakógyűlésen megszavaztatjuk (mellesleg az új lakó albérlő, a tulajdonossal sosem volt gondunk).
2011. ápr. 29. 17:36
 8/9 A kérdező kommentje:

Megnéztem a társasházi tv-t, és úgy tűnik az utolsóknak van igazuk: lehet dohányozni amíg a lakógyűlés máshogy nem dönt. Így is lesz akkor!

Köszi mindenkinek

2011. ápr. 30. 11:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a társasházi törvényt kell megnézni, hanem az önkormányzati rendeleteket is. Ugyanis, ha a közigazgatási területére olyan házirendet állapított meg, ahol tiltja a lépcsőházi dohányzást, akkor a lakók hiába szavazzák meg azt, hogy lehet dohányozni, mert ők a "felsőbbrendű" intézkedéssel ellentéteset nem hozhatnak.

Nálunk is úgy volt, hogy a lakóknak mindegy, aztán mondta a közös képviselő, hogy a városnak van egy házirendje, ami viszont tiltja a lépcsőházi dohányzást, ezért így nem lehet, mivel bármely lakó bejelentheti ezt az önkormányzatnál, és azt, aki dohányzott bírsággal súlythatják az önkormányzati határozat megsértése miatt. Ugyanígy be van szabályozva az állattartás a lakott helyeken, van csendrendeletünk stb, amely az egész városra vonatkozik, függetlenül attól, hogy tulajdonos, bérlő, vagy csak vendég.

2011. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!