Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj van. Mit tegyek?

Baj van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok. Van egy mostohaapám,aki velünk él. Szemmel láthatólag nem szeret engem.Állandóan megszab mindent nekem,kiskirályt játszik a házban,és ez engem és a nővéremet is nagyon zavarja.Nem is dolgozik(nem is akar),és anyukámat is befolyásolja és ellenem fordítja. Én apukámhoz szeretnék költözni,de sajnos ha oda költöznék,anyukámnak kellene fizetni a gyerektartást,és ez nehéz lenne neki,mert munkanélküli.(drága mostohaapámnak köszönhetően -.-) Mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 20. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz azzal, hogy hogyan fizetnének utánad gyerektartást. Ha neked jobb lenne apukádnál, és ő is beleegyezik, költözz hozzá, persze ezt a bíróságon is szentesítni kell a szüleidnek.Beszélj előbb apukáddal, hogy egyáltalán mit szólna hozzá, ha odaköltöznél hozzá?
2011. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha anyukád munkanélküli, akkor nem kell gyerektartást fizetnie, mivel NINCS NEKI MIBŐL!
2011. febr. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Akkor is menj apukádhoz. Talán akkor anyukád is észbe kap, hogy milyen emberrel él együtt.
2011. febr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg kibírhatatlan az egész, akkor inkább költözz apukádhoz (persze ha ő is megengedi stb.)... sztem ha apukád tudta fizetni a gyerektartást, akkor viszonylag normális körülményeket tud biztosítani nektek...
2011. febr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is költözz az apukádhoz,persze előbb beszéld meg vele,hogy ő egyáltalán akarja-e.Sok sikert.
2011. febr. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Én azt nem értem hgoyha anyud is,meg nevelőapád is munkanélküli,akkor miből éltek?!?
2011. febr. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Anyukátok nem veszi észre, hogy utáljátok? Hiába van belezúgva, akkor is a gyereknek kéne az elsőnek lenni, és ezért mindent feláldozni...
2011. febr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Bocs, de mi van akkor, ha apádhoz költözöl és ott is ő lesz a családfő: megszab mindent, kiskirály játszik, stb.


Tulajdonképpen ő a mostohaapád, valahol normális, hogy ő szabja meg, te mit csinálj, nem te szabod meg, hogy ő mit csináljon.


Ha akarsz, költözz, a gyerektartásról már írtak a többiek.

De azt még szerintem te se kérdezted meg, hogy apád egyáltalán engedné-e, hogy odaköltözz, vállalja, hogy ő fog eltartani és felnevelni?


Ti meg kicsit gondolkodjatok már, mielőtt adjátok a lovat egy 12 éves gyerek alá, mert milyen "elviselhetetlen", hogy a mostohafaterja határokat szab neki. Hú, hát ki se lehet bírni...

2011. febr. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát vagy a családi pótlékból élünk,vagy a gyerektartásból,vagy néha megkérik nővéremet,segítse ki őket. De egyébként én sem értem anyukámat,hogy tud egy ilyen léhűtő,nyolc általánost végzett kis senkiházival együtt élni.-.- És apukám lehet hogy megengedné. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,nyugodtan lehet még írni!
2011. febr. 20. 13:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a menekülés a megoldás, lesznek helyzetek amikből nem tudsz majd menekülni. A baj szerintem az, hogy anyukád nem veszi észre, hogy nem bírjátok, persze csak ha tényleg oka van, a másik SZERINTEM és hangsúlyozom, csak SZERINTEM hogy olyan emberek vállalnak több gyereket, akiknek aztán gondot okoz felnevelni őket. Nem feltétlen rátok gondolok, csak sok helyzetben, és igen, ismerőseim között is van olyan, hogy négyen testvérek, apuka munkanélküli, gyerekek sorba szülnek, és nem tudnak egyszerűen megélni. :S
2011. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!