Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj van. Mit tegyek?

Baj van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok. Van egy mostohaapám,aki velünk él. Szemmel láthatólag nem szeret engem.Állandóan megszab mindent nekem,kiskirályt játszik a házban,és ez engem és a nővéremet is nagyon zavarja.Nem is dolgozik(nem is akar),és anyukámat is befolyásolja és ellenem fordítja. Én apukámhoz szeretnék költözni,de sajnos ha oda költöznék,anyukámnak kellene fizetni a gyerektartást,és ez nehéz lenne neki,mert munkanélküli.(drága mostohaapámnak köszönhetően -.-) Mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 20. 12:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

hát szerintem meg az gondolkodjon, aki a gyereket támadta, nem a nevelőapát meg az anyját.

gondolkodj, mert ez a gyerek épp kiskamasz kezd lenni, jön neki egy nehéz korszak. egy normális gondolkodású szülő meg nevelő igyekszik, hogy jobban megismerjék egymást a gyerekkel, nem pedig csak odamegy a semmiből, és anya új barátja címszóval utasítgatja másnak a gyerekét, pláne hogy anyagi felelősséget nem érez iránta.

lehet, hogy a gyerek is ellenségesen viselkedik vele, de nincs kezelhetetlen gyerek, csak rosszul megválasztott módszer a felnőtt részéről.

szerintem nem, nem kötelessége otthon maradni és ezt tűrni, pláne hogy az írásából a kérdező egy értelmes, jóravaló gyereknek tűnik, és hogy az édesapja jobban viszonyul hozzá.


szóval én azt mondom, hogy beszélj az apukáddal, hátha tud rajtad segíteni. ha nem, akkor se add fel, talán anyukáddal is szót lehet valahogy érteni, bár erre sajnos nem látok annyira sok esélyt.

2011. febr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
A gyerekek lelki állapota a legfontosabb ! Próbálj apudhoz menni remélem Ő alig várja ! A pénz nem fontosabb annál, hogy tönkremenjetek a szeretethiányba pedig lenne hova mennetek. Úgy tűnik, amennyire anyud áll anyagilag, annyit talán apud is tud adni. Bár ennél azért bonyolultabb, sok mindenbe kell belegondolni, tud e veletek lenni amikor dolgozik, eltud e látni, bár nem vagytok már annyira kicsik. Legyél bátor, és add elő kérésed. Talán először apudnál érdkelődj mit szól, és ezt szeretnéd, és lehet, hogy ő mondja majd anyudnak.
2011. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!