Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fizetésem hány százalékát...

A fizetésem hány százalékát kell kifizetnem gyerektartásra? Van arra lehetőség, hogy ezt a pénzt számlával igazoltan én költsem el a gyerekemre, ha nem vagyok biztos abban, hogy az anya a gyerekre költi?

Figyelt kérdés
2009. febr. 15. 11:20
 1/9 anonim válasza:
100%
Ha nem tudtok megállapodni, tehát bírósághoz fordultok a gyermektartásdíj megállapításához a tartásdíj összegét gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25%-ában állapítja meg a bíróság. Ezt neked fizetned kell minden hónapban, tehát nem költheted (Te) el a gyerekre! Emelett természetesen azt veszel neki amit akarsz, de nem ebből a pénzből.
2009. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
az átlagos jövedelem,az mit jelent?bruttó,vagy nettó?
2009. febr. 15. 11:56
 3/9 anonim válasza:
100%
Átlagos jövedelem: éves jövedelem, ezt osztva 12-vel, akkor megkapod az egy hó-ra jutó bruttó bért, és ennek veszik az x százalékát..
2009. febr. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az infót.csak eggyet nem értek.bruttóból fizetek nettót??nem a nettó bérből állapitják meg?
2009. febr. 15. 12:37
 5/9 anonim válasza:
100%

Szívesen!

nettó + ÁFA = bruttó.

Nem a nettó bérből, mert a jövedelmedet bruttóban számítják és ebből kerül levonásra!! A fizetésed bruttó összeg, levonásokat leszámítva kapod meg a nettó összeget, ez a fizetésed, amit kézhez kapsz. De ilyen levonásnak számít majd a gyermektartásdíj is, ezért a bruttóból vonják majd le. Mindig ha valami ilyet számolsz azt bruttó összegből kell.

2009. febr. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező!

Hány ezer forintot adsz gyerektartásként??? Számlát akarsz? Mi az, hogy nem a gyerekre költi az anya? Éhezik a gyereked? Szakadt ruhában jár? Nincs Játéka? Nem védem a volt párodat, de egy elég garasos gondolkozás!

2009. febr. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
kedves válaszoló!tudod...ezt a támogatást ugy hivják,hogy gyerek tartás,nem volt pár tartás!ha a volt párom nem a gyerekemre,hanem pl. saját magára,vagy eggyáltalán felesleges dolgokra költi,nyilván felmerül bennem,hogy hogyan tudnám ezt az összeget jobban felhasználni ugy,hogy a gyerekem élvezze ennek az elönyeit!
2009. febr. 18. 10:14
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem akartalak megsérteni, csak én a női cipőben vagyok, aki kapja a gyerektartást. Nem írtad, hogy mennyi összegről van szó. Nálunk 14000 Ft, és egyéb költségekbe pl. ruházkodás, iskolakezdés, betegség nem száll be az apuka. Ebből kiindulva háborodtam fel....
2009. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
semmi baj,nem haragszom.
2009. febr. 24. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!