Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy "túl önálló"?

Létezik olyan, hogy "túl önálló"?

Figyelt kérdés

Falun élek, és a megyeszékhelyünkre járok suliba egy napi 50 perces buszúttal. Barátnőim 10 percet szoktak utazni, és mindig felhívják előtte a szüleiket, hogy valaki legyen otthon, mire hazaérnek, és melegítse meg az ebédjüket. Én amikor hazaérek, általában a bátyámmal vagyok du.6-ig, és menzán ebédelek, ill. ha otthon éhes vagyok, főzök magamnak kaját. És most beszélgettünk, és kiderült, hogy én pl. nagyon szeretem az erdőt, de barátnőm nem mer odamenni még barátokkal sem. Vagy például ha egyik osztálytársával balhé volt, akkor beküldte az anyját. Nekem ez egy picit fura. Engem arra neveltek, hogy álljak ki magamért (de ha tényleg nagy bajban vagyok, számíthatok a szüleimre, meg a bátyám is kihúzott már nem egyszer). Ők pedig nem is tudnak bajba kerülni, mert nem csinálnak semmit. Ki se dugják az orrukat a szobájukból, kuksolnak a gép előtt, és MSN-eznek egymással, amikor tudnának élőben CSINÁLNI VALAMIT. És ha közben megéheznek vagy megszomjaznak, kikiabálnak a konyhába anyunak, aki behozza nekik a kaját. Persze nekem is behozná az enyém, de nem vagyok beteg, ki tudok menni érte én is. És miután ezt a véleményemet elmondtam, a barátnőm közölte, hogy én játszom az eszem, és túl hamar akarok felnőni. Pedig nem erről van szó, csak nem akarom ugráltatni anyut azért, hogy nekem kényelmes legyen. Erre azt válaszolta, hogy nézzek már körül, mindenki más is ezt csinálja, tehát nem velük van baj, hanem velem, mert én lógok ki a sorból, és még büszke is vagyok rá.

Ide főleg felnőttek írnak: Önöknek, szülőknek (vagy nektek) mi a véleményük (etek)?


15/l


És ne mondjátok, hogy igazam van, csak mert ezt szeretném hallani. Mert el tudom fogadni, ha nincs, neten keresztül, hogy azt se tudjátok ki vagyok, meg pláne nincs tétje.


2011. febr. 24. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Itt a baj: mindenki azt csinálja, mindenki szinte a szüleit ugráltatja. Az olyan fiatalok úgy el vannak kényeztetve, hogy csak na, lusták, érdekletenek. Legyél önálló, amit saját magad meg tudsz csinálni, tedd meg. Később sem fognak segíteni mások. Másokra ne hallgass, rosz úton haladnak.
2011. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőim 10 percet szoktak utazni, és mindig felhívják előtte a szüleiket, hogy valaki legyen otthon, mire hazaérnek, és melegítse meg az ebédjüket.


Ezen röhögnöm kell, de komolyan. :'D Az ő szüleik nem dolgoznak, vagy mi?


Amúgy pedig neked van igazad. Ja, hogy ezt ne mondjam? Pedig így van. Aki egy tányér kajáért nem tud kimenni magának 15 évesen, az nem normális, viszont baromi lusta. Húgom dettó ilyen volt mindig, ha valaki nem csinált neki kaját, inkább éhen hal mint hogy megvajazzon magának egy kenyeret (mit megvajazzon, már levágni egy szeletet is luxus).

Én nem tudom az ilyeneknek milyen szüleik vannak.

2011. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden, amit az életben megtanulsz, csak hasznodra válhat. Inkább tudj megoldani száz dolgot és sose legyen szükséged az azirányú tudásodra, mint hogy kellene, de fogalmad sincs mit, hogyan. Az meg külön jó, hogy nem várod el a kiszolgálást, kívánok olyan életet, hogy személyzet szolgáljon ki, de ha mégsem sikerül, akkor nem érzed kudarcnak, hogy összedobj pl. egy ebédet, mert nem tudsz étterembe menni. (ja, nem azért írtam, mert esetleg ezt szeretnéd hallani) :)
2011. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A szülők kényeztetnek, ez még mindig jobb eset, mintha le se tojják a gyereküket.

Ezt el lehet fogadni, ha nem viszik túlzásba, mert a fiatalnak is fel kell nőnie.

Amit nem szabad, azzal visszaélni, és a szülőt, vagy akár a gyereket ugráltatni, kihasználni, rátelepedni.

2011. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem te vagy a normális, és hiába ők vannak többségben, nekik kellene változtatniuk. Igaz én nem vok felnőtt, de akkor is.


16/F

2011. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]


nézd ezt meg,épp valamelyik nap olvastam,mikor én kislány voltam igy volt,és de jó volt,jó visszagondolni rá,most a lányom olyan idös mint te,és sajnos ö is a technika rabja! Szomorú :-)

2011. febr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem önmagában az hogy valaki a "technika rabja" nem gond. Az amit a kérdező írt, az szimpla lustaság amihez semmi köze a számtógépnek, mobiltelefonnak és társainak. Lásd: Én reggel 8tól gyakorlatilag éjjel 2-3ig a gép előtt ülök (itt tanulok és itt szórakozom nagyrészt), mégis, ha éhes vagyok, fogom magam, elmegyek a boltba/kiveszem a hűtőből, megcsinálom a kajám és eszem. Magamtól.
2011. febr. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Neked van igazad. Tök normális tini vagy, aki nem kisbaba már, hogy anyuci a kis kakaóját bevigye, vagy megmelegítse a kis leveskéjét. Nem vagy túl önálló, hanem a korodnak megfelelően viselkedsz. Ők a dedósok, és ebből még zűrjük lehet ha felnőnek, mert megszokják hogy ugrálnak nekik. Már egy 10 éves gyerek is meg tud magának melegíteni valamit, egy 15 éves akár tojást is tud sütni ha nincs épp ebéd még, vagy virslit főzni, vagy pirítóst, akármi egyszerűbbet!

Nincs gyerekem sajnos, de egy ilyet mint Te elfogadnék, én is így nevelném mint téged, ha volna gyerekem! :)

Ha legközelebb szekálnak, kérdezd meg: Elhagytátok már az óvodát? Igen? Nem vettem észre, de úgy tűnik ti sem! :D

2011. febr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Szerintem igenis azon ritka fiatalok közé tartozol, akik jó úton haladnak. Nyugi, az lenne a természetes, ahogyan Te viselkedsz, de sajnos a világ fordult ennyit és vele az emberek nagyon nagy része. Szóval ne foglalkozz a barátnőid véleményével, cselekedj úgy,ahogy Téged neveltek és ahogyan Te látod jónak.
2011. febr. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Most vagy én vagyok túl öreg vagy a ti iskolátok túl fura.. Nálunk ennyi idősen már szinte mindenki legalább annyira önálló volt, mint te..
2011. febr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!