Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne önálló döntéshoza...

Hogy lehetne önálló döntéshozatalra nevelni egy felnőtt férfit?

Figyelt kérdés

Együtt élünk 3 hónapja, előtte egy évig jártunk. Nem szeret dönteni semmiben. Megszokta, hogy otthon az apja döntött, esetleg az anyja, ő 27 évesen is csak tette, amit mondtak neki. Tőlem ugyanezt várja el... Addig is ez volt, míg csak jártunk (és igen, ennek tudatában költöztem össze vele!), de nyilván most többször előjön, hogy csak ketten vagyunk. Mivel alapvetően kreatív és elég határozott típusú nő vagyok, nem is okozna feltétlenül gondot nekem, hogy én irányítok. A baj az, hogy egyrészről ezt akarja, más részről zavarja... Idegesíti, h nem ő hordja a nadrágot... Az is zavarja, hogy minimálisan többet keresek nála és több mindenhez értek nőként, amihez ő férfiként nem (pl. számítógép). Sokszor mondja, hogy ő már a küszöbnél leadja a golyóit... Viszont ha kérem, hogy döntsön, vagy vegyen részt a döntésben, akkor neki mindegy, tegyek úgy, ahogy akarok... Mondanom se kell, ha rosszul megy valami, akkor én vagyok a hibás. Ahogy korábban a szülei voltak a hibásak a döntésért. Olyanért, amibe neki is lehetett volna szava, de inkább meghunyászkodott. Szóval az zavar, hogy követeli, én döntsek és utána én vagyok a rossz... Ez milyen felelősségvállalás? :(

Légyszi írjatok tapasztalatot ezzel kapcsolatban, minden tanács érdekel.


2011. okt. 26. 15:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
Toketlen pali.
2011. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
54%
mit akarsz egy ilyen férfitől?
2011. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az. De én ezzel fogadtam el és szeretem is. A baj az, hogy ő magát nem érzi így jól... Szeretne a talpára állni, de ugyanakkor kényelmes így döntések nélkül az élete...
2011. okt. 26. 15:13
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A magyar társadalom nagy része ilyen.
2011. okt. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Párom is dettó ilyen.Nálunk egy évig ment az összeköltözés után a balhé döntéshozatal előtt.Azóta valahogy rájött,hogy nekem nem egy tesze-tosza emberre van szükségem és szerencsére "benőtt a feje lágya".Én úgy csináltam,hogy ha nem azt mondta határozottan,hogy ő így gondolja és szerinte így kéne,hanem azt,hogy csináld te...döntsd el te,akkor nem döntöttem sehogy.Nálunk amúgy annyira rossz volt a helyzet,hogy még azt sem mondta meg,hogy mit szeretne pl vasárnapi ebédnek...ilyenkor nem főztem semmit :P

Most már ügyes nagyfiú :D

2011. okt. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha ő is valóban szeretne változni, akkor érdemes beiratkozni egy önismereti tréningre vagy pszichológus szakember segítségét kérni.
2011. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

15:12:

Családot. Mindent. Szeretem és nem akarom elhagyni. Ezerszer megtehettem volna. Nem vagyok az a típus, aki feladja. Elhiszem, hogy más kitáncolna a kapcsolatból. Rendes ember, megérdemli, hogy szeressék és nem elveszett a helyzete. És amíg tudom, hogy szeret, nem mondok le róla.

2011. okt. 26. 15:18
 8/21 anonim ***** válasza:
Az ilyenek miatt nem fogok megházasodni.
2011. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

15:17

Ez jó módszer! :) Na igen, a kajáról én is faggatom mindig, mit főzzek. Az a baj, hogy neki volt már olyan válasza, hogy ne főzzek, majd eszünk szendvicset... :P Többször kijelentette, ő elél azon is... Mondjuk nem meglepő, a szüleinél nem szokott hozzá ahhoz, hogy normális ebéd van mindennap.

De ezt mindenképp kipróbálom! Ha nem dönt én sem. :)

2011. okt. 26. 15:23
 10/21 anonim ***** válasza:

15:12


Mindenesetre, sok szerencsét. :)


Remélem sikerül megnevelned.


Sok boldogságot. :)

2011. okt. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!