Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kisgyerekkel albérletet...

Kisgyerekkel albérletet keresünk. Miért diszkriminálnak minket a lakástulajdonosok már előre?

Figyelt kérdés

A hirdetéseknél olvasni, hogy gyerek akadály/nem akadály. A hirdetési oldal üzemeltetője felajánlja a hirdetőnek, hogy ikszelje be az egyiket. Már ez furcsa.


Ez nem nyílt diszkrimináció? Ha az lenne, hogy cigány akadály/nem akadály vagy, hogy fogyatékos akadály/nem akadály. Akkor már ma este erről szólna a híradó, a kisebbségi ombudsmannak habzana a szája etc...

Ehhez képest a gyerek az nyugodtan lehet kizáró tényező egy lakás bérbeadásakor.

Fel vagyok háborodva!


2011. márc. 2. 18:12
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%

Figyelj, szerintem te fordítva ülsz a lovon! Egyetlen lakástulajdonos sem köteles kiadni a lakását annak, akinek nem akarja. Hogy azért nem akarja, mert a reményteli albérlőnek zöld a szeme, vagy kisgyereke van, ebből a szempontból teljesen mindegy.

Amellett: az albérlőket van, hogy nem egyszerű kitenni a lakásból, még ha nem fizetnek, akkor sem. Kisgyerekkel még nehezebb.

2011. márc. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
97%
Meg félti a lakását, lehet, hogy a gyerek pl összefirkálja a falat, ő meg javíthatja a saját pénzéből!
2011. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
97%

Ennyi erőből akkor az is diszkriminatív, hogy állatokat nem tarthatsz 1 albérletben.

Egyébként szerintem 100ból 99 főbérlő nem adja ki a lakást cigánynak.

És szíve joga a főbérlőnek válogatni, bármilyen szempont alapján. Hiszen az ő tulajdona a lakás.

2011. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
97%

Mert egy gyerek sok rezsit (mosás, főzés, fürdés) fogyaszt, és sokat zajonghat.

Gondolom ahol havi 140 ezret kell fizetni plusz rezsi, ott még egy tehén sem akadály a konyhába, hogy legyen mindennap friss tej.

2011. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem diszkrimináció,mindenki egyénileg eldönthető ,hogy ő kinek adja ki a lakását.Hiszen neki kell felújítani,rendbehozni ha a lakók lelakják..Egyrészről ebből a szempontból a gyerek és az állat a legnagyobb veszélyforrás,másodszor pedig sokan visszaélnek azzal,hogy kicsi gyerek/gyerekeik vannak és így majd biztos megesik a tulajdonos szíve rajtuk,ha nem fizetnek hónapokig. Engem vettek már így hülyére.. (ez az én hibám is)

Szóval én régóta "diszkriminálom" a kutyákat és a gyerekeket. Cseppet sem hat meg,hogy ezt valaki felháborítónak tartja,ugyanis találok 2 nap alatt 20 másik jelentkezőt helyettük. Szóval szerintem ne idegeskedj ezen,mert a tulajdonosokat nem szokta érdekelni és ezt nem bántásból mondom.

2011. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
70%

Mi ugyanígy jártunk csak mi kutyával kerestünk albérletet.

Sokadik próbálkozásra találtunk csak.

A vicces az, hogy a kutyánk otthon nem szaladgál, nem ugat egyet sem ergo nem rongál, a parkettát sem koptatja úgy, mint a mi papucsaink, mégis kifogás volt.

Persze érthető, mert sok gazda nem neveli meg a kutyát és zajong.

Egy kisgyerek még "rosszabb"ilyen szempontból, ő valóban rohangál, dobálja a játékokat az alsó szomszéd legnagyobb örömére, hajnalban is képes bömbölni, összefirkálja a falat stb.


Érdekes lesz nekünk is, ugyan is a kutya mellé nem sokára születik az első gyerekünk és az alattunk lakó egy idegbeteg vén p*csa aki már amiatt is feljön szólni, ha leejtünk véletlenül valamit a padlóra.

2011. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem diszkrimináció,ahogy már előttem is írták. Külföldön még azt is meghatározzák,hogy hány fő lakhat a lakásban. Sőt,van ahol még azt is kikötik,hogy vendéget mennyi ideig fogadhat a tulajdonos (éjszakára)

Nem tudhatja,hogy a gyerek mennyi kárt tesz majd a lakásban. Ma nagyon sok az elkényeztetett gyerek,akinek "mindent szabad"

2011. márc. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
78%
18:19 es vagyok,még annyit tennék hozzá,hogy egyébként szeretem a gyerekeket és a kutyákat is (nemrég halt meg sajnos az én kutyusom:() és tisztában vagyok vele,hogy nem minden gyerek bontja atomjaira a lakást. Csakhát előre ezt nem lehet tudni,ez nem kell személyes /vagy a gyereked ellen irányuló sértésnek venned. Messziről jött ember meg azt mond amit akar,utólag meg rácsodálkozni,hogy hát több százezres kárt csináltak a bérlők roppant kellemetlen.. ezért elejét véve ennek nem is fogadok olyanokat akik nem felelnek meg a kikötéseimnek,így el lehet kerülni a problémákat.
2011. márc. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

Nem értettétek meg a lényeget. Mondok egy hasonló példát: a munkáltató is maga döntheti el, hogy kit alkalmaz. Mégsem hirdethet úgy hogy kisgyerekes/cigány/zöldszeműt nem vesz fel. Ha megteszi feljelenthető!!!!


Ha a hirdetési oldalon nyíltan odaírnátok kedves lakáskiadók, hogy pl. Down kórosnak nem adjátok ki, akkor szintén azonnal fel lehetne titeket jelenteni. Ehhez képest a gyereket szabad tiltólistára tenni.


Nem érdekelnek a kifogások. Igen a gyerek okozhat gondot. De ezért van a kaució nem? A károkozás ellentételezésére. A rezsit (több fogyasztást) meg úgyis mi fizetjük. A hangoskodás pedig??? Hát nem hinném, hogy a visítozó diáklányoknál vagy a zenét bömböltető srácoknál többet lehetne hallani a fiam hangját...


Hol lakjunk????

2011. márc. 2. 19:15
 10/44 anonim ***** válasza:
80%

Hát lehet, hogy a munkáltató nem hirdethet úgy, de nem is veszi csak azokat akikre ő gondolt a többieknek megköszönik a jelenlétet.


Hol lakjatok..


Jó kérdés, sokszor kérdezem ezt én is magamtól..


Eltartási szerződés idősgondozás?

Vagy marad a hitel...

2011. márc. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!