Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy jösz ki a fizetésedből?...

Hogy jösz ki a fizetésedből? Hogy tartod el a családodat egyáltalán? Nem háborogsz, mérgelődsz ezek miatt?

Figyelt kérdés

Nyugat-európai árak vannak (élelmiszer árakban, ruházatban... tényleg abszolút mindenben) és kelet-európai fizetések.


Én egyedül élek, naponta 1000 forintot ételre-italra kényszerülök költeni. Ez havi 30 ezer, a fizetésem harmada. A lakásra (mivel nem albérlet) szintén havi 30-at kell költenem. 30 ezer marad tisztálkodásra, ruházatra, szórakozásra, javítási költségekre (pl. elromlik a TV) ami RÖHELYESEN kevés.


Csak én tajtékzom?


2011. márc. 5. 16:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/139 A kérdező kommentje:
Ja, és ez a napi ezer forint ételre nem tartalmaz főtt ételt, mert arra sajnos már nem jut.
2011. márc. 5. 16:29
 2/139 anonim ***** válasza:
62%
Ha főznél minden este másnapra, akkor jutna az ezer forintból.Nekünk kettőnkre van ennyi egy napra, és elég kell, hogy legyen.
2011. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/139 anonim ***** válasza:
76%
Én kettőnkre költök heti 5ezret kajára, és főzök is minden nap. 1000 forint persze, hogy nem elég úgy, ha fél liter kóláért kiad az ember 320 forintot, meg egy rántott húsos szendvicsre 350-et. Egy kiló csirkecomb 650 forint, ebből kétszer eszünk mondjuk pörköltet és csinálok mellé krumplit vagy fél csomag tésztát kifőzök mellé. Így is lehet élni, úgy is ahogy te teszed, de szerintem mások sokkal rosszabb helyzetben vannak, mint te.
2011. márc. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/139 anonim ***** válasza:
66%

Szia. Én totál egyetértek! Magyarországon nagyon jónak számító 170e-s fizetésem van, és abból sem tudok kijönni! Albérlet 70, hitelek 70, marad a 30 kajára, gyerekre, és nagyon meg kell nézni az utolsó két hétben, hogy legyen mit enni. :(

Éltem Ausztriában, Angliában, és ott feléb, inkább harmadába kerülnek az ételek, ruhák, pedig a fizuk minimum 3szorosak! Közgazdászank tanulok, de nem tudom felfogni, hogy lehet ez így!

2011. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/139 anonim ***** válasza:
87%

párommal együtt 160.000 at keresünk.régebben sokat költöttem kínai kajára, pizzára...stb, de amióta elkezdtem főzni és amit főzök az jó is, így több pénz marad.

hát szar a helyzet, mert tényleg minden drágább de ez van, jobb nem lesz...hát ha még a munkalehetőség is több lenne annak örülnék. 24/N

2011. márc. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/139 anonim ***** válasza:
84%

nekem 40 ezer a rezsi

20 ezer a kaja

és 60 ezret keresek

(két állásom van 4órás, az egyik 35 ezret fizet, a másik 25-öt)

isten óvjon a váratlan kiadásoktól, vagy betegségektől

2011. márc. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/139 anonim ***** válasza:
57%

na ne bosszants. reggelire meg estére lehet enni szenyát, ez kijön kb 200 ftból. kínaiban egy menü rizzsel meg valami hússal 500ft.

ha ez nem jön be, akkor csinálhatsz főzeléket, ami meg átlagban 500ft mindennel együtt, és másnapra is marad belőle.


ha okosan csinálod ki lehet belőle jönni, igaz nem luxus módon, de éhezni nem fogsz.


TV-t nem muszáj nézni, nekem se előfizetésem, se TV-m, máris beljebb vagyok pár forinttal. neten marha jól el lehet szórakozni, filmet nézni, olvasgatni.

ruhát turiban kb fillérekért vehetsz. én tegnapelőtt vettem egy komplett szettet 3e ft-ért. nadrág, ing, póló, kardigán. máshol ennyiért egy bugyit kapsz, az tény, de ha kevés a fizud, akkor lejjebb kell adni az életszínvonalból.


ne lázongj, ismerek pár embert, aki két főre oszt be 100at.

2011. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/139 anonim ***** válasza:
78%

Mi hónapok óta élünk havi 38 ezer forintból a párommal, és a kisfiunkkal.

Irigyellek, kérdező.

2011. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/139 A kérdező kommentje:

73%-os


Szóval akkor szerinted igazi luxus megvenni egy fél literes kólát? Komolyan eljutottunk idáig? Vagy annyira primitív itt a lakosság, hogy ez fel sem tűnik??

2011. márc. 5. 16:45
 10/139 anonim ***** válasza:
85%
Mi 170-200ból élünk ketten havonta, és most jön a gyerek is. A hitel 40e, rezsi téli szezonban van 100e is. Többi megy kajára, ruhára és egyéb használati cikkekre. Sztem aránylag jól élünk, bár van h hó végén alig marad valami, de mégis azt tudom mondani, h nem nélkülözünk.
2011. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!