Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednéd a 18 éves lányodna...

Megengednéd a 18 éves lányodnak, hogy ő gipszkartonozza ki az előszobát?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy nem ez a megfelelő témakör,de máshol nem kapok normális válaszokat.


A lányom nemrég lett 18 éves.Az első kérdésem az lenne,hogy a lányom festi magának a szobáját,ő tervezi és "építi" meg a bútorait,méretre megrajzolja és összerakja magának.Tavaly nyáron profi módon megépített egy kerti tavat.Ő rakta le a szobájába a padlót,a szegélyt,mimnden ilyen pasi munkát ő akar csinálni,és nem engedi,hogy szakembert hívjunk.De furcsa,hogy mindent nagyon jól megcsinál.De viszont főzni,takarítani,mosogatni és ilyen házi munkákat nem akar csinálni.

Szerintetek ez nem rossz? Olyan mintha felcserélődött volna a szerep. Vagy más is van így?


A másik kérdés az lenne,hogy most kitalálta,hogy a nagy előszobát ő akarja gipszkartonozni nyáron.Ilyet még nem csinált.Mindig megnézi interneten,mit hogyan kell csinálni.De úgy gondolom,hogy ez bonyolult lenne.

Ti megengednétek neki,hogy megcsinálja?


2011. márc. 6. 13:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Megengedném, persze. De nyilván segítenék neki, egyedül azért nehéz lehet gipszkartonozni, hacsak nincs 4-5 keze valakinek...

Te az anya vagy vagy az apa?

2011. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem klassz dolog.Miért lenne rossz?Mindenkit más érdekel ez nem egyenlő azzal,hogy valaki nem nőies.Hát ha eddig mindent profi módon megcsinált,akkor engedd meg neki,a gipszkartonozás azért nem olyan bonyolult.Egyébként én is imádok ilyesmivel foglalkozni lány létemre.Kreatívabb munka számomra,mint főzni,stb.Bár van akinek abban rejlik a kreativitása.Nincs ezekben semmi rossz.Minden ember más.

21/L

2011. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
11%
Az előszobát semmiképen se. Majd ha 21 éves lesz addig a WC-n gyakoroljon.
2011. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Rá lesz előbb utóbb kényszerítve h magára főzzön.

Nem fogsz te se örökké főzni neki.


Mivel későbbb sokrétű lesz műszaki dolgokban is így értékes asszony lesz :)


Nem tudom hallottál-e építőipari suliról oda is művészféle lányok mennek akiknek van érzékük a tervezéshez


Nem baj ez, én örülnék neki h olyan vkim lenne akivel közösen olyat tudunk kitalálni amihez nem kell szakember és megspórolunk ezt azt.


Végérvényesen azt mondom az a legjobb amit magunk készítünk el.

Arra mindig úgyfogunk tekinteni h a mi kezünk munkája van benne.

18/F

2011. márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
99%
Örülj, hogy ilyen tehetséges, talán meg is élhetne ebből.
2011. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne csinálhatná, ha szeret barkácsolni, és jól is csinálja?

"pasi munka" meg "felcserélődött volna a szerep" - ugye csak viccelsz?

Ne mondd, hogy egy lány kizárólag fakanalat foghat a kezébe, és sikítva kellene menekülnie a fűrész-kalapács-hasonló szerszámok elől...

Ha sokat hajtogatod ezt neki, annyit érsz el, hogy szépen elköltözik, és vissza se néz...

2011. márc. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

én megengedném, nem baj ha ilyenekkel foglalkozik, kell hagyni, hogy csináljon amit élvez, ha nem szeret-tud főzni az sem gond a mai világban már, 1 receptet akárhonnan le lehet nézni, utángyártani ha nagyon muszáj :)

28N

2011. márc. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"profi modon megipett egy tavat", tehat mar bebizonyitotta azt, hogy tehetseges es nem csak eltervezi, vagy felig megcsinalja, s otthagyja, hanem profi modra kesziti el, amit elakar kesziteni.

En megengednem, es teljesen igaza van, hiszen ugy latszik, hogy ez lett a hibbija, de ez mellett meg tehetseges is, es mar igy teljesen felesleges egy szakembert, egy idegent hivni.

En sem tudok tesztat gyurni, sot sutemenyt kesziteni sem, holott mar asszony vagyok es Edesanya. Viszont szeretek barkacsolni, s van fureszgepem is, sot furogepem is, tehat nem a ferjeme, de En dolgozom is ezekkel a gepekkel, mivel mindent sajatkezuleg keszitek el. Mar gipszkartonoztam is, de a Testverem segitett, de En a tetoteret epitettem be!

Nagyon ugyes a lanyod, tehetseges, es dicserd meg, s nincs azzal semmi baj, hogy ezeket a munkakat szereti, hiszen "teremt"!

2011. márc. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Engedd meg neki!! Ha bíztatod, nem fogja elrontani!! És ez teljesen természetes, hogy a férfi munkákat kedveli, nem a nőit. Egyszerűen ezt szereti csinálni. Hagyd hogy azt tegye amit szeret.
2011. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha ért hozzá, jó tapasztalataitok vannak, nem az életkor mérvadó. Miért ne csinálhatná meg ő? Ha precíz, nem fércmunkát végez - csinálja!

Én is szívesen csinálnék ilyeneket, lány létemre (19 éves vagyok), ha értenék hozzá.

Szeretném, ha pontosan olyan lenne az a valami, ahogyan én elképzelem. (Előfordult már, hogy a szakember inkább a saját szájíze szerint csinált valamit, hiába mondtuk el az igényeinket.)


Szerintem egyáltalán nem rossz, ha ezt csinálja. Miért is lenne? Ha azon aggódsz, hogy ilyet férfiak szoktak csinálni hát... vannak férfiismerőseim (köztük apám), aki pedig inkább a konyhában tevékenykednek, főznek, mosogatnak, mert egy polc összeszerelésénél csődöt mond. Nálunk én szoktam polcot összeszerelni (általában saját kútfőből, ránézésre, de mindig sikerül), apám meg rendet rak utána, felmos, felseper, stb.


Biztos furcsának tűnik az efféle munkamegosztás, de ismerek olyan fiatal, huszonéves párt, ahol a fiú végzi a sztereotíp, nőknek való munkákat (főzés, mosás, teregetés), a lány pedig fúr, farag. És nagyon jól megvannak, kiegészítik egymást, mert senki sincs abba belekényszerítve, ami mások szerint úgy helyes, de mégsincs hozzá érzéke.


Gondolj bele, hasznos, alapvetően jó dolog, ha ért ilyenekhez a lányod. Sokkal olcsóbb így, ami nem utolsó szempont. És ha vannak hozzáértő ismerősei, ők is segíthetnek neki.


Én engedném, bátorítanám is, ha a helyedben lennék. Főzni is biztos fog, megtanulja majd azt is, ha úgy önállósodik. Én is megtanultam, tanulok azóta, hogy külön élek, kb. két-három hetente járok haza, egyetem miatt. Ha valaki rákényszerül, el is kezdi, nem fog éhenhalni.


(Egy barátnőm asztalosnak tanul, eleinte lenézték a szülei, de mégiscsak... szükség van a szakemberekre, és ő nagyon ügyes, népszerű.)

2011. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!