Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szobás saját lakásba vagy...

Egy szobás saját lakásba vagy inkább 2 szobás albérletbe szülnéd meg első gyermekedet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 15:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
sajátba
2011. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
inkább egyszobás sajátba
2011. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, csak tisztességes körülmények között élhessünk. Az egy szobás saját ház azért komfortos? Van víz, áram, fűtés..stb? Tiszta és igényes? Mert ha igen, akkor oda, úgyis az első évben egy szobában alszunk a babával. Majd utána lehet toldani.
2011. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyszobásba szültem, azóta már a második házunk van, és 2. gyerek is.
2011. márc. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Több szobás albérletbe szültem,de akkor is és utána a sajátban is 1 szobát használtunk jó darabig.Csak a másik szoba miatt ne menjetek albérletbe.Gyűjtsetek,aztán ha nagyobb lesz,és szükség lesz rá akkor legyen másik szoba.
2011. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Én egyszobásban nőttem fel. Saját ágyam se volt... Nem kívánom senkinek!
2011. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, vajon a saját lakás tehermentes-e. Banki hitelből szerintem nem érdemes családalapításhoz ilyen kis lakást megvenni úgy, hogy évtizedekre lekötöd magad. Egy kiságy ugyan mindenhol elfér, de 20 év múlva már nagyon kevés lesz az az egy szoba (sőt, annál sokkal hamarabb is). És amíg a jövedelem egy jelentős hányadát fölemészti a törlesztőrészlet, addig nem nagyon mehetsz máshová. Szóval akkor szerintem jobb egy bérelt lakás.


Ha a saját lakás pici, de tehermentes, akkor érdemes lehet benne maradni, amíg a csemete nem igényel nagyobb helyet, mert addig sem kell külön fizetni a lakhatásért. Aztán mikor nagyobb lesz a gyerkőc, el lehet adni, és valamilyen formában lecserélni egy nagyobbra.

2011. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
egy szobás sajátba!!!
2011. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha az albérletre lenne pénzed akkor azt a pénzt inkább tedd félre ne fizesd másnak oda. Lassanként összeszedhetsz egy saját kis lakást is.
2011. márc. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Szívem szerint sajátba, de egy szobásba? Már az kicseszés, ha a testvérével egy szobában van a gyerek, nemhogy a szüleivel. 6 hónapos koráig oké, de utána nem, szóval nem szülök, ameddig nem tudok neki olyan körülményeket biztosítani, amit én magamtól elvárok.
2011. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!