Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kamaszodik a nevelt lányom,...

Kamaszodik a nevelt lányom, milyen nehézségek lehetnek majd?

Figyelt kérdés
Barátom lánya 12,5 éves. Nagyon szeretem, saját lányomként kezelem, még ha én 28 vagyok is:) Még kicsi volt, 8 éves, mikor az apjával összejöttünk, régebbről ismerem őket, anyukájával is jó a viszonyom. Igazán jó természete van, okos, felelősségteljes, talpraesett kislány, azonban mostanában észreveszem rajta, hogy kezd változni. Kicsit makacsabb lett, néha nem érdeklik dolgok, múltkor is pl. anyukája szülinapjára nem akart semmit készíteni, sem venni a zsebpénzéből és én fogtam meg és vittem el, hogy közösen vegyünk neki valamit. Van, amikor hisztizni is próbálna, de olyankor elbeszélgetünk Vele. Hiába tudom, hogy szeret és már hozzám nőtt, kicsit tartok attól, hogy most, hogy kamaszodni kezd, nehéz évek várnak ránk és esetleg majd felhozza, hogy ne szóljak bele a dolgokba, nem vagyok az anyja. Szerintetek hogyan kell majd akkor viselkednem Vele?
2011. márc. 8. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nem vagy az anyám!!!"


"Valóban nem vagyok az, tehát nem is vagyok köteles szeretni téged, én ezt önként teszem."

2011. márc. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Húha..nem akarlak elkeseríteni, de "Lesz még rosszabb!". Nekem 7-es kamaszlányom van. Minden nap van valami kiborító viselkedése. Ma is. Már sírtam befelé a munkahelyre. Mondjuk egyéniség függő is. Ő egy kis önfejű bak. :) Mindig is akaratos volt. Amúgy jó "kislány". Jól tanul, másokkal nagyon tisztelettudó. Velünk otthon meg akkor a szája, mint a bécsi kapu. :( Én pedig egy modern, jó fej anyuka vagyok (szerintem). Nem lenne semmi konfliktus. De ő csinál. Egyszerűen ha olyanja van, vagy bal lábbal kelt fel (elég sűrűn). Vannak ilyen könyvek..pl. Kamaszokra hangolva. Már megvettem, hogy hátha van benne valami jó tanács. De azt hiszem, ezt az időszakot inkább átvészelni kell. Nincs személyre szabott tanács.
2011. márc. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nehéz dolog! Egyrészt, amikor úgy érzed, hogy lehet vele normálisan beszélni, üljetek le és mondd el neki: úgy látod, hogy ő már kezd felnőni, kezd kinőni a gyerek-korból. Éppen ezért ettől kezdve szeretnéd, ha nem a parancsolgató felnőttet látná benned, hanem (ha elfogad) szeretnél inkább a barátnője lenni. Nem akarsz rátelepedni, nem akarod megmondani neki, hogy mit tehet és mit nem. Ha úgy érzi, nyugodtan mondja meg, amikor nem ért veled egyet. A felnőttek is így szokták megoldani a nézeteltérésüket, persze ezt is gyakorolni kell, egyik napról a másikra senkinek sem sikerül. Mondd meg neki, hogy ettől kezdve szeretnéd új alapokra helyezni a kapcsolatotokat és (amennyiben benne van) találjatok ki olyan helyzeteket, amiket játékos formában, de a fenti módon próbáltok "lezongorázni" egymás között. Pl. elmehet-e késő esti moziba, buliba, vagy iskolába milyen öltözék illik, stb. Szerintem eljön az az idő, hogy azt hiszi, már mindent tud, csak azért mert betöltött egy bizonyos kort, és ettől kezdve majd nem akarja, hogy bárki bármiben is korlátozza. Tudtára kell hozni, hogy ezen az életszakaszon annakidején te is átestél, neked sem volt könnyű kivívni az önállóságot a családban, de ha mindenki azon van, hogy ez minél simábban történjen, mindenkinek könnyebb lesz.
2011. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy az anyám!" meg még sokkal durvábbak is lesznek.

Mit lehet ezzel csinálni? Semmit, ezzel jár ha vki örökbefogad vagy mostohagyermeket nevel. Előre gondolkodhatsz a családterápián/pszichológuson.

2011. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 16:21esnek igaza van. Nem úgy, és olyan primitív formában ahogy Ő leírta, és nem is azért, mert a lánynak mindenre a d.ugás lesz a megoldása, de az események lefolyása körülbelül így fog történni, ahogy a válaszoló írta. Amikor betölti a tizenhármat nem fogja hazahozni az idősebb fiúkat, férfiakat, főleg nem az idősebbeket mint Te, de ha együtt alszik a barátnőivel, valószínűleg fiúk is lesznek már a közelben (Legtávolabb a szomszéd szobában.) Te pedig minden alkalom előtt gyötröd majd magad, hogy elengedd e, mert ha nem engeded, Te leszel a gonosz, a szívtelen, a nem is igazi anya, és így eltávolodtok egymástól, Ő pedig hazudozni kezd, megbízhatatlan lesz, ha viszont elengeded, akkor. Kicsit később lesz barátja, akiről majd azt hiszi, hogy Vele akarja leélni az életét, Ő az igazi, előbb utóbb bezárkózik a szobájába vele, és ha Ő az okosabb fajtából való akkor sem fognak védekezni, mert először nem fogja tudni, hogy a megszakítás nem védekezés, majd mikor megtudja, halálra fogja idegeskedni magát minden hónapban, hogy terhes lesz. Ha ezt elmondja neked, Te majd választhatsz, hogy eltiltod e az együtt alvástól, találkozástól, de ha eltiltod akkor Te leszel a gonosz, a szívtelen, a nem is igazi anya, és így eltávolodtok egymástól, Ő pedig hazudozni kezd, megbízhatatlan lesz, ha nem tiltod el, akkor bizony Te is végig idegeskeded a hónapokat magadba. Ha nem mondja el, akkor meg azért idegeskedsz majd, mert nem tudod hol tartanak a dolgok. Az iskolából lógni fog, mert minden más fontosabb lesz, először csak egy órát, aztán kettő, aztán egy egész napot, Te pedig sírni fogsz amikor egy héten kétszer hív föl az osztályfőnök, először majd azt mondod, hogy megbeszélhettétek volna, szólhatott volna, hogy nem akar menni, Te megengedted volna, aztán ha egyre nagyobb lesz a lógások száma, akkor annak a száma, hogy Te ezt mondod neki, egyre kisebb lesz, majd végül a nullára csökken. Ahogy előttem írták, ezt csak átvészelni lehet. Nagyon sok sikert, és türelmet kívánok. Mindannyian voltunk, vagyunk, leszünk kamaszok, és mindannyiunknak voltak, vannak, lesznek kamasz gyereki.
2011. márc. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

16:53

Szerintem te eléggé a végletekben gondolkodsz. Persze, ez is lehetséges hogy ennyire problémás lesz vagy drogozni fog stb. de erre szerintem (a kérdező írta hogy okos, felelősségteljes) kisebb az esély. Én most vagyok 14,5 és nincs barátom, nem is volt még, nem is igazán hiányzik, én is veszekszek otthon (bár egyik szülőm sem mostoha) de ritkán, és jó kapcsolatom van a szüleimmel.

Szóval kedves kérdező mi igazából nem tudhatjuk hogy milyen lesz majd a lányod. De mindenképp legyél megértő és nyitott akármiről van szó. Engedd el esetleg bulizni, de ne sokáig és csak akkor ha van kivel hazajönnie és megbízol benne, ne próbáld agyon szabályozni az nem jó. De fegyelmezd is hogy nehogy elkanászodjon.

Engem így nevelnek és hálás vagyok érte.

14/l

2011. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Türelem türelem türelem szeretett megértés szigor persze nem túlzásba vitt értelembe csak hogy tudja hol a határ mert a kamaszok van hogy szeretnék átvenni az irányítást. Ezt semmi képen sem szabad hagyni. És persze még több türelem és megértés és kitartás és szeretett. Sok sikert túl lehet élni és nem is olyan vészes.
2011. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!