Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Falun élők! Milyen problémákka...

Falun élők! Milyen problémákkal szembesültök, mik a nehézségek, mi lenne segítség a vidéknek? Előnyöket, jó dolgokat is írhattok. Ja, és megköszönném, ha mellé legalább a megyét feltüntetnétek! Légyszi, saját tapasztalatból.

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

munkalehetőség nincs,

a környező földeken a cigányok mindent ellopnak, amit csak megtermelsz (és egyre többen vannak)már nem lehet nyugodtan kimozdulni, mert nincs hová, másrészt úgyis belédkötnek. Itt folyó van a közelben, ezért nem jó áradások idején.

Szolnok megye

2011. aug. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Munkaviszonnyal kapcsolatban.

Nem vesznek fel, mert fizetni kell a bejárás költségét a cégnek, ha neked nem éri meg,

nem adnak annyival többet, ha szóba állnak 1álltalán veled.


Ha vállalkozásba mondjuk pl.: családi – mezőgazdasági kezdenél.

Na, akkor szembesülsz a közbiztonsággal igazán.

Nem sok vidéken sikerül, annak aratni, aki vet, ha érted mire gondolok.


Apropó közbiztonság, addig talán nincs gond, míg nem öregszel meg, a gyermeked nem kezd

Egyedül járni - kelni az utcán.

Nagy vonalakban az élet is drágább gondolok ez alatt: víz, szemét, egyéb közmű. díjjakra


Lényegében: munkahely „normálisan fizető” & közbiztonság.


B.A.Z.- megye.

2011. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

A falu elhelyezkedése elég jó, megközelíthető távolságban vannak városok, így munkahelyek. De azért nincs annyi, mint a városban. A legnagyobb baj, hogy nincs lehetőség elmenni egy helyre szórakozni a fiataloknak. Van kocsma, oda tizenévesek! járnak. Nincsen lehetőség a mozgásra, pl. edzőterem, uszoda, futópálya, semmi nincs. Se egy kulturált hely, ahova be lehetne ülni. Igazából ez a legnagyobb gondom nekem.

Vas megye

2011. aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, várom a továbbiakat is!

Természetesen mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2011. aug. 9. 15:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

viszonylag egy magas dombon helyezkedik el a falu, sok az arterulet, arviz nem fenyeget; faluvedelem van; a ciganyoknak van 2 utca ahol vannak, kulonosebb gondot nem okoznak, az allando gumifustolesen kivul. bevasarlokozpont 20km-re van...

heves megye, (nem gyongyospata)

2011. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére elég közel van egy város, c kategóriás kevés van, viszont a hegyen a pincéket kb havonta feltörik. Állás normális nincs, hiába van itt a város (gyárban a szalag mellett lehet 12 órázni, de nem embernek való munka). Ami szintén probléma, a már említett szórakozó hely hiány. Tízen éves vagyok, de a kocsmákon kívül igazából semmi sincs, ráadásul abból sincs normális.
2011. aug. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy jószándékú politikus lennél talán? :)


Az a legnagyobb gond, hogy a helyi politikusainknak elég nagy része korrupt, különféle módszerekkel saját hasznukra fordítják azt a kevés pénzt is, ami van. Még csak nem is kell illegálisan, mert legális lehetőség is van rá bőven, pl. pályázatokon keresztül.

Az utak állapota sok helyen siralmas, és négyévente egyszer áldoznak rá egy kis pénzt, az önkormányzati választások előtti nyáron. Azonkívül szerintem nagy probléma, hogy a tömegközlekedési lehetőségek is nagyon gyérek, túl hamar elmennek az utolsó buszok, napközben meg alig van pár. És még ahol én lakom, jó a helyzet, mert Veszprém megyei vagyok.

2011. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs munka. Nincs konditerem, uszoda, normális szórakozóhely. Ha ruhát, műszaki cikket... vesz az ember akkor be kell menni a városba.

Középiskola is a városban van és minden nap buszozni kell.

2011. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lemaradt: Bács-Kiskun Megye
2011. aug. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Nógrád megye legszélén lakom. és nagyon szeretem. Sokan emlegették itt a munkalehetőségeket, hát valóban a megyében szinte semmi nincs, de így hogy a megye szélén lakunk könnyű bejutni a legközelebbi városba(Vác) és ott már több minden van, meg Pest sincs túl messze munka szempontjából. A közlekedés nagyon jó, nagyon korán és nagyon későn is mennek buszok és napközben is óránként járnak, így mondhatni mobilisek vagyunk. A közbiztonság a faluban szintén nagyon jó, bár él itt pár cigány család, de semmi probléma nincs velük ilyen téren, lopás például 10 éve szerintem nem is volt, verekedésről sem hallottam,szóval nyugi van itt mindig, nincs gond ha este egyedül kell hazajönnöm valahonnan, nem szoktam félni:) A faluban van élelmiszerbolt, orvosi rendelő, gyógyszertár, posta, iskola,óvoda, ami szerintem a fontosabb dolgokhoz tartozik, de a város sincs messze, ha hirtelen kell valami. Ami szerintem pozitívum, hogy itt mindenki ismer mindenkit, az emberek úgy élnek hogy számíthatnak a másikra, így könnyebb valamennyire. Sokan pozitívumnak tekintik, hogy a kertes házakban lehetőség van maguknak termelni például az élelmet, bár mi személy szerint már nem műveljük így a kertet, de sok mindenkinek megterem a kertben a zöldség,gyümölcs, és ott vannak az állatok, a kecske ad tejet, és az igazi tej, a tyúk ad tojást, és ugye hús is lesz belőlük. A levegő biztos egészségesebb mint mondjuk Budapesten, és azért volt itt jó gyerekként felnőni, mert szerencsére nem a tv előtt nőttünk fel, hanem a kertben és az erdőben. És milyen jó volt, hogy sokáig elengedtek itthonról minket, mert a falu biztonságos, és a legnagyobb veszélyt talán 1-2 kóbor kutya jelentette, aki talán a szomszédos településről szökött át az erdőn keresztül, de ebből sem volt soha semmi baj.

Persze tisztában vagyok azzal, hogy vidéken nem könnyű az élet, fent írtak már dolgokat hogy miért, ez a legtöbb helyen jelen van sajnos, én szerencsés vagyok ebből a szempontból.

2011. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!