Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki kér tőled kölcsön...

Valaki kér tőled kölcsön (valamit-bármit) szívesen adsz, mert természetes a segítő szándék-Viszont meddig adsz szívesen kölcsön?

Figyelt kérdés
A szomszédunk állandóan kéreget. Hol ezt-hol azt de rendszeresen kell neki valami. Igaz kisebb dolgokra van szüksége de már nagyon idegesítő, hogy mindig kéreget. Egy ideig szívesen ad az ember, de aztán bosszantóvá válik. Hogyan mondhatnám meg neki, hogy álljon le a kéregetésről? Én érzem magam kellemetlenül, mert neki kell valami...Igazából már olyan ez az egész, mintha családtag lenne, pedig csak szomszéd. Hogy lehetne a tudtára adni, hogy ez már sok amit csinál?
2009. febr. 19. 13:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Kéregess tőle te is. Ha pl. kölcsönkér egy kiló lisztet, te kérj egy üveg citromlevet, vagy ilyesmit.
2009. febr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezzel nem oldom meg a problémámat!!! Akkor megy minden tovább... :(
2009. febr. 19. 13:12
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha legközelebb kér mond azt neki, hogy amit akar az épp elfogyott. Azután meg állj rá erre: bármit kér - sajnos nincs nekünk sem. Egy idő után rá fog jönni mi az ábra.
2009. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk is volt ilyen problémánk! Mi egyszerűen mondtuk neki, hogy nekünk sincs otthon vagy mi is a boltba vesszük! Ha nem adsz neki akkor egy idő után biztos le fog rólla szokni hogy átjárjon!Egy ideig persze hogy megérti az ember hogy kér valamit,( velünk is előfordul hogy sütés közbe veszed észre hogy nincs otthon sütőpor) de amikor ez már napi rendszerességű mintha a boltba járna, az tényleg fárasztó! Mást nem igazán tudsz tenni csak finoman, megpróbálva nem bántónak lenni, és elmondani neki hogy ez nem mehet így tovább!

2009. febr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
De vannak emberek akik még ebből sem értenek és tovább próbálkoznak, mert talán kicsit erőszakosak is. Tudom az lenne a legjobb, ha a szemébe megmondanám amit érzek, persze ki meri ezt megtenni??? Én nem az biztos... :(((
2009. febr. 19. 13:23
 6/17 A kérdező kommentje:
És mivan akkor ha nem pont élelmiszert kér, hanem egy kis telefonhívást, polcfelrakást, kenyérhozást a boltból stb. Igaz idős, és valamikor ad a segítségért valami kis apróságot, de már úgyvagyok vele, inkább ne adjon semmit de ne is kérjen! Nagyon rossz ez hogy ránk támaszkodik, mikor vannak ismerősei is...
2009. febr. 19. 13:30
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem köntörfalaznék,és nem is érezném magam kellemetlenül.Érezze magát az ilyen ember rosszul,aki állandóan kéreget kihasználva mások jóindulatát.Megmondanám kerek perec,hogy nem vagyunk kölcsönző.Ha ennyire pofátlan kit érdekel,hogy megsértődik?Én mindenképpen le szoktam állítani a tolakodó embert.Ha ért a finom célzásokból akkor úgy,mert azzal kezdem,ha nem ért,akkor durvábban.
2009. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát igen. Lehet ez az egyetlen megoldás. Köszi a válaszokat mindenkinek! :)
2009. febr. 19. 13:42
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, mit kér kölcsön. Ha élelmiszert, vagy vmi kis apróságot, akkor mondhatod neki, h te is épp most indulsz le venni magadnak, nem ad -e rá pénzt, és szívesen hozol neki is. Gondolom inkább azzal van a gond, h elhordja azt, amit ti vesztek.

Ha meg inkább tárgyakat, segítséget kér, akkor csak mondd, h nincs rá időd, vagy épp te is használod.

De ezt csak egy ideig játszd, aztán csak később mondd meg neki őszintén, h mi a helyzet!

2009. febr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is megmondanám neki, hogy sorry, de ennyi volt. Ha ennyire feledékeny vegyen magának valami füzetet, amiben fel tudja írni, hogy épp mi fogyott el. (tudom, hogy nem ez a fő oka, hogy kéreget)

Pénzt meg pláne nem adnék. Én is "félős" voltam ilyen ügyben régebben, de mára meguntam az ilyen pofátlan embereket. Csak abból fog érteni, hogy egészen konkrétan megmondod neki, hogy sajnálod, de nincs, és valószínű nem is lesz később se.

Ha emiatt megsértődik rád, az már az ő baja, neked ne legyen lelkiismeretfurdalásod.

2009. febr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!