Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én vagyok a bunkó vagy...

Most én vagyok a bunkó vagy ez természetes? Vagy természetes hogy én vagyok a bunkó?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok. A legjobb barátnőm 27 éves. Minde a ketten nagyon pörgős lányok vagyunk, akik nagyon sokat mentek mindenhova, sokat buliztunk és sokat kirándultunk, művészklubokba vagyunk tagok, sokat szerepelünk. Emellett dolgozok, saját magamat eltartom, rakok félre, azaz nem csak a bulizós 15 éves gyerek szintjén vagyok.


A barátnőm egy kicsit gyenge idegileg s hajlamos a depresszióra is. Sose volt sok szerencséje a férfiakkal gyönyörű külseje ellenére. Az utóbbi időszakban összeszedett egy srácot, akivel lefeküdt és hát igen....becsúszott a gyerek.


Jelenleg már 8 hónapos terhes, hamarosan szül.


Én utóbbi pár hónapban külföldön voltam. 1 hete érkeztem és találkoztunk. Én megmaradtam ugyanolyan, de ő változott emiatt, amire én azt mondom, hogy természetes.


Viszont én most nagyon unom. Csak a gyerekről tudott beszélni meg a terhességéről. Engem meg ez a téma k..vára nem köt le és nem is érdekel. Természetesen végighallgattam és amikor én meséltem neki valamit, akkor láttam, hogy nem érdekli és közbe is vágott valami gyerektémával megint. Ez így nem lesz jó.


Azt mondják, hogy az igaz barátság örökké tart, de ekkora változással hogyan lehet ezt túlélni? Ő TÉNYLEG csak a gyerekről tud beszélni...SEMMI MÁSRÓL!! Én értem, hogy ez teszi most ki az életét, de attól még szerintem nem csak erről kéne pofáznia...nem?


Amúgy meg a semmi közepére szüli s emiatt haragszom rá, mert nagyon felelőtlen. Nincs pénze, se semmije. A faszi tartja el, aki nem a férje. Ráadásul ez nem is akkora szerelem közöttük, mert a pasi már vágott a fejéhez súlyos gondolatokat. Szóval én ilyen kapcsolatba nem szülnék....sőt nem is alapoznék semmit se. Még a fogkefémet se hagynám ott...


????


2011. szept. 12. 09:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Én ezt nem bunkóságnak nevezném, hanem önzőségnek. Ez a barátnőd életében nagyon fontos pillanat, és igen csak a gyerekről tud beszélni, mert neki most ez a fontos. Ha tényleg igazi barátnőd- és nem csak egy haver akivel együtt lógtatok és buliztatok-, légy mellette. Hallgasd meg, az pedig, hogy szerinted egy rossz kapcsolatba szül gyereket...nem tudod megítélni, nem élsz benne. Gondolom, ismered a mondást: Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
2011. szept. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy nagy pillanat igen. Viszont attól még engem is meg kellene hallgatnia és nem letojni azt amit meg én mesélek. Velem is mindig történik valami új dolog és nekem is van mindig mit mesélnem. Ez őt egy cseppet se érdekli.


S hát igen...ez így akkor se jó. S engem ez nagyon nem érdekel a gyerektéma.

2011. szept. 12. 09:42
 3/28 A kérdező kommentje:

S hogy önzőség? Szerintem nem vagyok önző mert én mindig hozzászólok ehhez a témához nála és végig is hallgatom. Nem mondom azt hogy k...vára nem érdekel. Folyamatosan mellette vagyok és még támogattam is. Vettem neki gyerekjátékokat, mert neki arra se volt pénze...


mindig adtam neki valamit...viszont ő meg semmi...


nem vagyok önző.

2011. szept. 12. 09:44
 4/28 anonim ***** válasza:
62%

A barátnőd élete nagy feladatára (és jelzem, sok ember számára a legszebb feladatra) készül, 8 hónapos terhes, hát még jó, hogy csak a gyerekről tud beszélni többnyire. Ezzel én is így voltam amikor gyereket vártam. Viszont meghallagattam a barátnőimet, és kérdezgettem is őket, h kivel mi van, stb.


Ha ennyire nem tudtok egy hullámhosszra kerülni, érdemes elgondolkodni a továbbiakban. Képzeld, ha megszületik a gyerek. Ő lesz az élete középpntja, és még fel sem róhatod neki... Egy idő után azonban az anyák (többsége) észreveszi, hogy nemcsak ő meg a gyerek van a világ középpontjában... kérdés, hogy a ti barátságotok kibírja e ezt az időszakot.

2011. szept. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
Egy újabb szerencsétlen gyerek, aki nagy valószínűséggel egész életében sérült lesz, mert a szülei f'szsága miatt nem ismerheti meg a család fogalmát.
2011. szept. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
De tudod a hormonok most nagyon beindultak és azért is beszél ennyit róla, a hormonok sok mindenre képesek főleg, hogy már érzi is, hogy mozog a baba, így kézzelfoghatóbb neki a dolog, és igen, lehet, hogy te is csak róla tudnál beszélni, ha fordított helyzetben lennétek!!! Elhiszem, hogy rosszul esik, hogy nem hallgat téged végig, de tudod a hormonok meg az anyai ösztön!!!
2011. szept. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
89%
Azért én megértelek. Nekem is vannak ismerőseim, rokonaim, akik gyereket szültek, de mialatt babát vártak, ugyanúgy beszélgettek másról is, és meghallgatták azt amit én mondtam, sőt érdeklődtek is, mivel nem mindenki olyan hogy minden percben a másik gyerekéről akar beszélni. Persze én meg szoktam kérdezni, hogy hogy van, hogy van a baba, meghallgatom amit mond róla, de nem ez az egyetlen téma, amiről beszélni kell csak mert valaki terhes. Pont egy fiatal lány mondta egyszer akinek kisbabája volt, hogy ő azért nem megy oda a többi anyukához, mert ki nem állhatja amikor az embereknek nincs más témájuk csak a gyerek. Ettől még ő is szerette a kisbabáját. Remélem érthetően fogalmaztam.
2011. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%

Egy igazi baratsagot a szeretet koti ossze, egyutterzunk a masikkal, es ha valami nem tetszik, nem tudjuk elfogadni, akkor megkerjuk, hogy valtoztasson, tehat oszinteseg!

Ez lenne az igazi baratsagnak a lenyege, amikor joban-rosszban egyutt vagyunk, es nem kritizaljuk egymast, hanem meghallgatjuk es ha kell, segitjuk a tanacsainkkal.

Nem hallgatott vegig? kerd meg, hogy megtegye, es maradjon csondben pl.

Nem vasarolt semmi ajandekot? talan nem volt penze, de nem errol szol a baratsag!

A baratnod mar kapcsolatban el, akit fogadj el igy, ne te fogadd el a parjat, azt fogadd el, hogy a baratnodnek ez a parja, ezzel el egyutt, tehat nincs jogod azt kritizalni, vagy elitelni!

Valtozott a baratnod, de Te is megvaltoztal, hiszen a baratnod kismama, te pedig kulfoldre kerultel, tehat mindenkinek tortent valtozas az eleteben, igy mar a gondolatok is valtozni fognak. Most mar nem egyutt telnek el napjaitok, mindenki maskent eli meg azokat, igy mar termeszetes, hogy mas lesz a beszgetes temaja is, mint ezt tapasztaltad most.

2011. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
62%
hát neharagudj de ha fordított helyzetbe lennétek te sem lennél külömb lefogadom kú..rvára nem érdekelne a mások rinyálása arrólhogy hogy érzi magát mikor ott vagy egy baba a hasadba és azt se tudod hogy hogy legyen mi legyen stb.. szerintem ha nem állsz ki most melette keress egy olyat aki majd meghalgatja a siránkozásodat és dolgaidat!! neki vannak most fontosabb dolgai is!!
2011. szept. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagy bunkó, csak az ő életszemlélete változott a gyermekáldásnak köszönhetően. Mondjuk nekem úgy tűnik kicsit jobban érdekli a saját élete, mint az, h mizu van veled.
2011. szept. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!