Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőnapi köszöntés? Hogy is van ez?

Nőnapi köszöntés? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Tavaly a 10 éves sógornőm kikérte, hogy Nőnapon köszöntsék a család többi nőtagjával együtt( a nők csokit, apró ajándékot kapnak), és apja neki is vett csokit, ő pedig örült, egész nap azzal heccelődött, hogy ő már nő.

Gyereknapon így a család már nem adott neki semmit, akkor pedig taknya-nyála folyt, úgy sírt, hogy ő is gyerek, ő is akar ajándékot, mint a 2 és 5 éves unokatesó(itt is csokiról volt szó). Akkor az anyja elmondta, hogy aki már Nőnek mondja magát, annak nincs gyereknap.

Idén újra eljátszotta a Nő vagyok-jelenetet, nem tudom, mire számítsunk gyereknapkor...

Ti hogy vagytok ezzel?

Látok olyat, hogy alig pár éves gyerekeket is köszöntenek Nő-napon, akkor most hogy is van ez?

Én ahogy kaptam Nő-napra valamit(14 éves koromban először), onnantól gyereknapra semmit, és nem is kértem.

Nálatok hogy oszlik el ez az ünnep, mennyi idős kortól van Nő-nap, és elhagyjátok onnantól a gyerek-napot?


2011. márc. 8. 20:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell szó szerint értelmezni a "nő" kifejezést. Nálunk legalábbis ez inkább egy gesztus a szebbik nem felé, amelybe az 5 éves kislánytól a 90 éves dédnagymamáig mindenki belefér és beletartozik. Az én 3 éves lányom ugyanúgy kapott egy szál virágot, mint én, és nagyon büszke volt rá. Az oviban is felköszöntötték őket a fiúk, nagyon édesek voltak.
2011. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
61%
szegény gyerek.
2011. márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
?
2011. márc. 8. 20:17
 4/29 anonim válasza:
45%
szegény gyerek??? nanemá... döntse el ő, hogy mit kér! legyen nő vagy gyerek. nem arról van szó, hogy vagy egyik vagy másik mert ő nem arra hajt, hanem a csokira.
2011. márc. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Engem is mindig köszöntöttek, már általánosból is emlékszem. Apa is, meg akkor volt is már egy kisfiú, aki hozott nekem virágot, mert tetszettem neki.


De nálunk is úgy van, hogy nem kortól számít a nő, hanem a nőneműeknek jár ez. Meg a 45éves anyámat a mai napig köszönti nagyanyám gyereknapon, mert neki mindig a gyereke lesz...

2011. márc. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

én 15 éves vagyok, én nőnapra is és gyereknapra is szoktam kapni egy-egy tábla csokit..én nem kértem egyiket sem, kaptam egy kis gesztusból :)

gyereknapra már kiskorom óta kaptam volt, hogy nem csokit hanem pl. játékot de sohasem valami drágát hanem olcsóbbat

nőnapra pedig olyan8 éves korom óta kapok csokit az apukámtól, más családtagtól egy szóbeli köszöntést

15/L

2011. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
58%
.... Én nem verném magam egy darab csokiért. 10 éves kislány, a lányomnak én vennék nőnapra és gyereknapra is. Nem egy szelet csokin és egy szál virágon múlik. Inkább Te vagy a gyerekes és szánalmas.
2011. márc. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Féltékeny vagy a kis barátod kistesóira? Nem volt gyerekszobád?
2011. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Remélem, a provokátor nem rám célzott, de ha mégis, elmondanám, nem az én gyerekem...

Nekem fiam van, őt logikusan csak gyereknapon köszöntjük.


Köszönöm, aki a kérdésre válaszolt.

2011. márc. 8. 20:26
 10/29 anonim ***** válasza:
Én is kaptam nőnapra gyerekkoromtól a papámtól virágot, viszont nálunk nem volt hagyomány a gyereknap, nem is kérdeztem soha. Ahány ház, annyi szokás. Nekem a Nőnap lánynap is. Gyereknapra talán inkább valami programot tudok elképzelni, nem ajándékot, de mindkettőn köszönteni fogjuk a lányainkat szerintem, csak még picik hozzá.
2011. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!