Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek minek neki a kép?...

Szerintetek minek neki a kép? És úgy általában mit gondoltok erről az egészről? (Kicsit hosszú, elnézést)

Figyelt kérdés

Anyámmal soha nem volt jó viszonyom, amióta az eszemet tudom, gyűlöltem őt, ő sem szeretett engem soha, mindig is csak nyűg voltam neki. Öcsémet szerette, volt is egy olyan felfogása mindig, hogy én apu gyereke vagyok, öcsém az övé. Nem akarok nagyon belemenni a részletekbe, de soha nem volt hozzám egy kedves szava sem, nagyon sokszor megvert, tépte a hajamat, falba verte a fejem, megalázott mások előtt, ledöngölte az önbizalmamat, hogy csúnya és kövér vagyok (sosem voltam nádszál, de kövér sem soha).

4,5 évvel ezelőtt váltak el a szüleim, akkor én édesapámmal eljöttem otthonról (azóta már egyedül élek). Amikor elhagytuk a régi lakást, anyám közölte, hogy örül, hogy eljött végre ez a pillanat.

Azóta (4,5 éve) nem tartom vele a kapcsolatot, nem beszélek vele, nem is érdekel, mi van vele, és őt sem érdekli, hogy velem mi van. De ez így nekem tökéletesen megfelel, tekintve, hogy az első 18 évemet pokollá tette. Önmagamban már megbocsájtottam neki, és tovább léptem ezeken a dolgokon, mert nem voltam hajlandó egész életemben magammal hurcolni ezt a lelki terhet. De ez nem azt jelenti, hogy bármiféle kapcsolatot akarnék vele, sőt!

Az anyai nagymamámmal viszont nagyon jó a kapcsolatom, napi szinten beszélünk egymással.

És az a helyzet, hogy nemrég készültek el az új tablóképeim (végzős egyetemista vagyok). Nagymamámnak adtam belőle kettőt, hogy legyen neki.

És most 1-2 hete azzal piszkál, hogy adjak neki még, mert anyám is kért képet. Én pedig közöltem vele, hogy nem adok neki. Mert minek? Erre mondta, hogy azért, mert az anyám. Viszont én úgy gondolom, hogy ha 22 évig nem volt az anyám most se akarjon az lenni. Egyébként megbánásról, és kapcsolatfelvételről szó sincsen a részéről, csak kéne neki az a kép.


Érdekelne a véleményetek az egész szituációról, meg arról is, hogy szerintetek mit kellene tennem? Adni képet vagy nem? Nem arról van szó, hogy ne tudnék adni, mert van elég. Csak a szívem azt súgja, hogy nem, nem és nem!


Bocsi, hogy kicsit hosszú lett, és köszönöm azoknak, akik mégis elolvassák!


2011. márc. 10. 14:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Te nem bocsátottál meg semmit, ne áltasd magad ezzel. Te egyszerűen elnyomod ezt magadban és azt gondolod, ez így jó. Ebbe nem is szólok bele, te dolgod.


Viszont ha jóban vagy a Nagymamáddal és Ő kér tőled valamit, akkor te mit foglalkozol azzal, hogy miért kéri, mi lesz a továbbiakban stb? Ő kérte, neki adod. Ha Ő továbbadja, és Ő nincs haragban anyukáddal (a saját lányával), akkor az miért fájna neked? Te odaadod neki, a többi nem a te dolgod.

2011. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
67%
Hát én biztosan nem adnék neki képet, egy ilyen ember még arra sem méltó, hogy anyának szólítsák
2011. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

A helyedben én sem adnék képet.

Ha kíváncsi rád, akkor keressen meg, ha nem kíváncsi rád, akkor meg nem kell alakoskodni, hogy kirakja a képed meg mutogatja.

Most bezzeg szeretne veled felvágni, szerintem erről van szó.

2011. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
nehéz ügy. én megértelek és ahogy magamat ismerem talán én sem adnék. de persze másrészről meg ez csak egy kép, nem nagy dolog. és talán ezzel a gesztussal is felé emelkedsz.
2011. márc. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Hát lehet hogy az anyukádban talán megmozdult valami. Lehet hogy lelkifurdalása van. Azért szeretne képet. Én küldenék neki, hogy lássa nélküle is milyen sokra vittem.
2011. márc. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%
én adnék képet. tudod elég áldozat már csak a 9 hónap is amíg kihord és ahogy csecsemöként ápolgat utána akármi is történt meg lehet bocsájtani. Hány nő megöli a magzatát, ő megtartott megszült egy képet ne sajnálj tőle és hidd el szeret ő téged különben nem kellene neki a fénykép
2011. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Én sem adnék neki. Biztos azért kéri, hogy aztán eldicsekedhessen veled, hogy neki az érdeme, hogy te már elvégezted az egyetemet. Semmiképp nem adnék.
2011. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsóval értek teljes mértékben egyet. Semmit sem érdemel meg töled, nemhogy egy végzös képe, én nem adnék a helyedben. Ha kiváncsi rád, nézze meg azt a képet az anyjánák (mármint a mamádnál) de nem érdemli meg, hogy esetleg azzal büszkélkedjen, hogy milyen ügyes a lánya, az nem az ö érdeme. Egye meg az ilyen anya amit fözött.
2011. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

Én is hasonló helyzetben éltem(alkoholista anya mellett)..Ezért is tudom,hogy bár azt mondod,lezártad magadban az ügyet,már nem haragszol,már megbocsájtottál,de ez nem igaz.(én is ezt mondogatom) Még mindig van harag bennünk,és még mindig nem tudunk megbocsájtani.Nem tudom te hány éves vagy,de én 39 évesen még mindig képtelen vagyok arra,hogy elfelejtsem,megbocsájtsak neki.

Apukámmal ma is tartom a kapcsolatot,anyámmal lassan 20 éve nem. A mikor apumnak viszek képet rólam és az unokájáról (aki már 17 éves) Apám is mindig mondogatja,hogy adjak még,mert anyámnak is kell.Soha nem adok..Egyszer megkérdeztem apámat,hogy minek neki,hiszen az unokáját soha nem látta,és engem is lassan 20 éve nem látott.A válasz:hogy anyám is él,dolgozik,és nem akarja hogy mások azt higgyék rossz anya volt.Így örömmel mutogatná hogy neki is van családja,mintha semmi sem történt volna.Én nem adom meg neki ezt a lehetőséget.Bár meglep hogy megemlíti bárkinek is,hogy van egy lánya,de ha szóba hoz,akkor mesélje el az igazat ,hogy milyen pocsék anya volt,és a büntetése az lett,hogy a saját lánya akit világra hozott elfordult tőle...

Talán anyud is így van most..Igazából soha egy percet nem bánt meg veled kapcsolatban,de valamiért szeretne nagyzolni mások előtt,hogy "bezzeg a lányom lediplomázott" Saját magát szeretné evvel is fényezni..Ha felfogná,hogy ő az anyád,akkor megkeresne és Ő kérne bocsánatot.

Én nem adtam képet,és nem tartom most sem a kapcsolatot vele..Te tudod,hogy miképpen fogsz dönteni,de ne ámítsd magad,hogy már nem fáj a múlt..Mert mindig ott lesz a tüske..

2011. márc. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan, egyértelmű, mutogatná másoknak. Ne add meg neki ezt az örömet!

Nekem eszembe se jutna!!!

2011. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!