Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondják el nekik?

Hogy mondják el nekik?

Figyelt kérdés
Vannak gyerekek akiket egészen kicsi korukban örökbefogadnak.Én azt nem értem hogy vannak közöttük olyanok akik tudják hogy a szüleik nem is az igazi szüleik.De ezt hogy mondják meg nekik?Már kicsi korukban mondják el?Vagy csak valamikor gondolnak egyet és elmondják?Nem értem ezt...
2011. márc. 10. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
bnőmnek 11 évesen mondták meg, és elvitték a szüleihez. soha többet nem akart velük találkozni és minden maradt a régiben.
2011. márc. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Apám egész pici kora óta tudta, hogy örökbefogadták, nem is volt neki belőle semmi gondja.

Tartotta a kapcsolatot a vér szerinti testvérével is, ezzel sem volt gond soha.

Ő mindig azt mondta, hogy ez így jobb volt neki, mint kamasz korban megtudni, vagy hallani valakitől. Faluban semmi nem marad titokban.

2011. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat hallottam, ahol a kicsinek akkor kezdték el mondani, hogy nem vér szerinti, mikor megtanulta az Anya apa fogalmat. Tartották a kapcsolatot a vér szerinti szülőkkel(anyagiak miatt lemondtak a kicsiről, állítólag majdnem az utcán landoltak nemsokkal a kicsi születése után) összeismertették a gyermeket a szülőkkel, és szépen lassan elfogadta megértette a kicsi, hogy két anyukája van meg két apukája...
2011. márc. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bölcsebb dolog még kiskorában elmondani a gyereknek. Sokkal nagyobb a trauma, ha kamaszkorban vagy még később tudja meg. Jobb az egyenes út, mindig.
2011. márc. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
A gyereknek joga van megtudni az igazságot csak nem mindegy mikor és milyen körülmények között!Ez,hogy mikor kell elmondani ez a gyerektől függ és a kapcsolatotoktól,ezt úgy értem,hogy a gyerek fejlettségétől,gondolkodásmódjától.érettségétől függ,szerintem,és persze a kapcsolatotokon.De érdemesebb szerintem úgy 10-14év körül elmondani a "megfelelő" időben,semmiképpen nem szabad hagyni,hogy mástól tudják meg.A mai gyerekek már jóval "fejletebbek gondolkodás terén"!
2011. márc. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legjobb, ha egész kicsi korától mondják el neki, nem is elmondva van, mint tény, hanem beszélgetve erről, szóbahozva. És akkor természetes lesz neki, és ahogy komolyodik kezdi megérteni tényleg miről is van szó, de ekkor már nem kell a nagybeszélgetést lezavarni amitől kiakadhat esetleg. Tinikorban veszélyes lehet. Én mikor még pici úgy csinálnám, hogy ha látok egy kismamát, mutatnám neki ott van benne a baba, egy néninek te is ilyen púpocska voltál a pocijában, aztán nekünk adott, mert mi nagyon nagyon akartunk téged, nagyon nagyon szeretünk...
2011. márc. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval értek egyet. Van két mesekönyv, az egyik a Sehány éves kislány, a másik a Nekem két születésnapom van. Én az utóbbit olvastam, vagy mesélték nekem (gyerekként, szegény édesanyukám csak nézett mikor kiválasztottam a könyvesboltban), és a gyerekek számára is érthetően van benne írnak benne az örökbefogadásról. A kisfiúnak két szülinapját ünneplik, az elsőt, amikor az idegen néni megszülte, a másik mikor hazavitték a kórházból. Van benne egy gyönyörű gondolat: Az a néni a hasában hordott engem, anyukám a szívében.

Én biztos pici korától kezdeném a tények adagolását, nem titkolnám el, szerintem fontos, hogy tudja, ez nem szégyen, és hogy megértse az egész helyzetet. Milyen sokk lenne felnőtt, vagy tinikorában közölni vele? Nem lenne csoda, ha úgy érezné, az egész élete hazugságra épült.

2011. márc. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha örökbefogadnék, a kezdetektől igazat mondanék neki. Már akkor is, amikor anya hasáról kérdezne, meg hogy nőtt benne, én már akkor is azt mondanám, hogy nem ott növögetett, és mindent a saját életkorának megfelelően magyaráznék el. Nem "sokkolnám".
2011. márc. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Anyukámat egészen kicsinek fogadták örökbe a Mamámék. Nem tudom pontosan mikor mondták el Neki, azt viszont pontosan tudom, hogy 5-6 évesen egyszer a Nagyim elvitte Anyukámat a vér szerinti anyja rokonaihoz. (Persze az anyja akkor sem volt sehol :/ ). Beszélgettek minden féléről, és a rokonok egyszer csak megkérdezték a hat év körüli anyukámat, hogy merre laknak. Erre Ő valami egész más címet mondott. Szegény Nagyim úgy szégyellte magát, pedig nem kellett volna, hiszen nem tudták, hogy valójában hol laknak. Nagyim mégis nagyon rosszul érezte magát, hiszen Ő sosem mondta Anyukámnak, hogy hazudjon. Mikor eljöttek a rokonságtól Mamám nem bírta tovább, és megkérdezte Anyukámat, hogy miért mondta, hogy itt meg itt laknak? Anyukám erre csak azt felelte Nagyimnak: Most már Te vagy az Anyukám, soha nem akarom, hogy odajöjjenek. Mindezt 6 évesen kb. Ő így hálálta meg az őszinteséget. A kicsi gyermekek nem hülyék, csak gyerekek. Nem szabad Nekik hazudni. Anyukám egész életben így állt a Nagyiékhoz, ahogy akkor 6 évesen kifejtette, és Nekem is ezt tanította. Sajnos tavaly meghalt a Mama, és talán soha nem lehetek Neki már elég hálás ahhoz, hogy felnevelte az Anyukám.


30/N

2011. márc. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan nekem is megmondták, mindig a magam szintjén, hogy a mama pocakjában fejlődik a kisbaba, én is úgy jöttem a világra, éppígy a maga szintjén azt is megmondanám, ha nem az én pocakomban nőtt volna.
2011. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!