Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig lehetek a haveromnál?

Meddig lehetek a haveromnál?

Figyelt kérdés
Ma este filmet nézünk az egyik haveroméknál. Anyum azt mondta, hogy jöjjek haza 9-re. Múlt hétvégén is éjfélkor jöttem haza, és a szüleit nem zavarta(már rég aludtak). Pedig a nővérem is aludt ott barátnőjénél... Anyum azt mondta, ha ottalszok nemgond. De kérdem én: nem mindegy, hogy ottvagyok 11-ig, aztán hazajövök; vagy ottvagyok 11-ig, aztán lefekszünk? Ráadásul a szobájában vagyunk, szülei nem is látnak... A haverom is mondta, hogy miatta ott lehetek reggelig is, a szüleit se érdekli. Szerintetek meddig lehetne ott lenni? 15/f
2011. márc. 11. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
lehet inkább félt és azért rendelt haza 9re, mert nem szereti ha 11-12kor az utcán mászkálsz. és ezért nem zavarja ha ott alszol, mert biztonságban vagy.
2011. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem még egyszer kétszer menj haza addigra amit mondanak, mindenféle vita nélkül.

Aztán majd említsd meg nekik, hogy bízhatnak benned, ha kicsit tovább maradsz, sem fogsz késni, és nem zavarod a szüleit, ha akarják a szüleid hívják fel lőket ezügyben. És mondd, hogy semmi rosszat nem csináltok.

Féltenek ezért csinálják. Bár ha 9-ig vagy sem tudják az idő alatt mit csinálnak, de nekik is lépésről lépésre kell megtanulniuk elengedni téged. Ez nekünk szülőknek nem könnyű feladat, de tudjuk meg kell tegyük. Mindíg köszönd is meg, hogy ott lehetsz egyáltalán, mást eddig sem engednek. Érezzék hogy értékeled amit kapsz, és te köszönömmel tudod ezt visszaadni, és akkor egyre többet kapsz majd talán, és nekik is könyebb lesz.

2011. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben hívd fel a szüleid, hogy inkább ott aludnál. Nem az a baj, hogy meddig vagy ott, hanem hogy este későn már ne mászkálj egyedül, sajnos tényleg veszélyes.

De mindenképp hívd fel őket, hogy ne aggódjanak érted.

2011. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha megbízható vagy,én megengedném hogy ott aludj.Vagy a haverod aludjon inkább nálatok.Anyudék nyugotabbak lennének.
2011. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok nem pontosan olvastalak végig bocs, elsőnek is igaza van !!
2011. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Falun lakom, és csak 100 méterre laknak tőlünk...

Anyum azt mondta, azért nem akarja, hogy sokáig ott legyek, mert ő sem örülne, ha más lenne itt sokáig. Meg ha én ott vagyok 10-ig, akkor ő sem küldheti haza 9-kor... Szerintem megbízható vagyok, nem szoktam bulikba járni, soha nem is ittam még. Otthonülős fajta vagyok.

2011. márc. 11. 18:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Majd próbálj akkor vele beszélni,majd mondjad a haverodnak vagy a szüleinek hogy kérjenek el anyukádtól.
2011. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A szüleivel nem is találkozom, csak ha pont ott vannak mikor megyünk a szobájába, akkor köszönök.
2011. márc. 11. 18:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyukáddal értek egyet, én se szeretem, ha mindig egy idegen ül a nyakamon. Az ember este már szereti kicsit elengedni magát, de ha nálunk is barát, barátnő itt van, ez nem működik. Persze, tudom, hogy a fiatalok lehurrognak, de az idősebbek elég nagy hányada így gondolkozik. Sok szülővel beszélgettem már, s nem egy volt, aki azt mondta, csak úgy csinál, mintha nem zavarná, de valójában alig várja, hogy elmenjen a vendég.
2011. márc. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!