Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetek én a nevelőszülőjük?

Lehetek én a nevelőszülőjük?

Figyelt kérdés
Van két féltestvérem anyai ágon akik jelen pillanatban gyermekotthonban élnek két éve. 10 és 7 évesek. Van egy saját gyermekem férjemmel közös. A gyerekek édesanyja és apja él, de nem élnek olyan körülmények között hogy ők nevelhessék. Én lehetek a nevelőszülőjük? Kitudom őket hozni így? Hogy támogassa az állam ha magamhoz veszem őket? mert ugye sok múlik az anyagiakon hogy plusz két gyereket magamhoz vegyek. Rendszeres a kapcsolattartás velük a szünetekben nálam vannak és havi egy hétvégét is.Nem vagyok nevelő szülő gondolom tanfolyamot kell elvégezni (de így is hogy a testvérük vagyok?) Válaszaitokat köszönöm
2011. szept. 6. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ha minden előírásnak megfelelsz plusz a körülmények is olyanok akkor lehetsz a gyámjuk.
2011. szept. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Nem, így nem kell tanfolyam, kiveheted őket, hiszen rokon vagy. Családit mindenképpen kapsz, meg akkor már 3 gyerekesnek számítotok, azaz ingyenes tankönyv, ebéd, adókedvezmény. Nagyon rendes tőled.
2011. szept. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Támogatják, elég jól, vagyis jobban, mintha saját gyereket nevelnél.

Ezért is találták meg ezt a kiskaput a romák... Intézetbe adják a pulyákat, egy rokon kihozza őket, mondván: gyámjuk lesz, a pénzen osztoznak, a gyerekek meg ugyanúgy otthon élnek...

2011. szept. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Családtaghoz, mint nevelőszülőhöz nem szoktak gyereket kihelyezni, ha nevelni akarja őket, akkor családba fogadhatja. Ez így etikus. Ahogy egy válaszoló írta, a családi pótlékot kapnád utánuk, de mint nevelőszülő, rokon gyereket nem kaphatnál átmeneti neveltként, vagy tartós neveltként. Utolsónak pedig azt mondanám, ne dőljön be mindenféle mendemondának...
2011. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!