Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor leszünk "szorosabb"...

Mikor leszünk "szorosabb" viszonyban? Nekem sokat számítana.

Figyelt kérdés

A párommal ez a negyedik éve, hogy együtt vagyunk. A családjával jónak mondható a viszonyom, olyan szinten, hogy elfogadtak, kedvesek velem, nagyobb ünnepeken, összejöveteleken én is ott vagyok, örömmel meghívnak, ilyesmi...viszont én nem lakom otthon, egyetem miatt, ilyenkor ameddig nem megyek haza, nem is tudok róluk semmit akár 1-2 hónapig. Ők nem keresnek és bevallom én sem, mert sosem szoktam...nem nagyon alakult ki ez a közvetlenség, hogy egyet gondolok s felhívom a párom anyukáját, hogy hogy van. Volt, hogy felhívtam, de egyszerűen nem volt miről beszélni, megbeszéltük az időjárást, ki hogy van aztán kész, még egy 3 percig sem tartott az egész.

Mikor náluk vagyok is csak nagy általánosságokról beszélünk, semmi igazán személyes.

Vajon mert ilyen a felfogásuk, hogy kicsit távolságtartóak? Mikor fog ez megváltozni?

A párommal nagyon jó a kapcsolatunk, mindent megbeszélünk és szorosan tartunk egymáshoz. A szülőkkel viszont nem jövünk ki olyan felhőtlenül...mikor fogunk?


2011. márc. 12. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Ennek szerintem ennyi idő alatt már ki kellett volna alakulnia.Szerintem ez már így marad ha eddig nem volt másmilyen.

Az én jelenegi párom szüleivel is így van, mi sem beszélünk szinte semmiről.Anyukája a nagymamám lehetne, nincsen közös témánk, nálunk is csak általánosságok.

Volt párom szüleivel viszont még ma is tartom a kapcsolatot, anyukája olyan, mintha az én második anyukám lenne.Velük nagyon belsőséges viszony alakult ki, ők sokkal fiatalabbak voltak, és nagyon nyitottak, el lehetett velük bármiről beszélgetni.Ha valami bajom volt nyugodtan elmondhattam bármikor, még a saját szüleimmel sem voltam annyira közvetlen, mint velük.

23L

2011. márc. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt erőltetni.

Én is szeretem a férjem családját, mégsem hívogatom őket telefonon.

Néha facebookon beszélek sógorommal és annyi.

Attól, hogy összejöttél a pároddal, nem kell törvényszerűen jó barátoknak lennetek a családjával.

Örülj, hogy elfogadnak, kedvesek, van, akinek ez nem adatik meg.

2011. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Kicsit azt érzem rajtuk, hogy "gyerekként" kezelnek néha és így is néznek rám (ránk) talán ez is lehetne az oka, bár nem hiszem. Végül is mindig a "gyerek" státuszban leszünk náluk, még 30 évesen is:)


Az meg, hogy másnak ez sem adatik meg, egy dolog...nem értem miért baj, hogyha én szeretnék szorosabb viszonyt. Ez megint ilyen dögöljön meg a szomszéd tehene is beszólás...

Persze nem fogom erőltetni, de reménykedek, hogy valamikor lehet egy szorosabb viszony közöttünk, hiszen csak egy család leszünk valamikor. Természetesen ez nem arra megy, hogy kötelezően kell szeressenek, beszéljenek velem, de szerintem egy "normális" családban így működik...

2011. márc. 12. 13:10
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet,3 éve vagyunk együtt a párommal,az anyukája 55 éves,én 21, lehet,h a nagy korkülönbség az oka,h nem alakult ki olyan közvetlen kapcsolat köztünk.Egyébként szokta mondani a barátom,h szeret az anyukája,meg mindig elbeszélgetünk,ha náluk vagyunk,ha kettesben vagyunk akkor sincs gond,mindig veszünk egymásnak ajándékot névnapra,szülinapra,karácsonyra,kapok tőle mikulásra,én meg veszek neki anyák napjára,megkérhetem,h segítsen,és néha ő is kér tőlem segítséget,de mégis úgy érzem,h van köztünk egy kis "szakadék",amit nem tudok átugrani.Ezt a távolságot már csak azért sem tudom legyőzni szerintem,mert nem tegezem,és néha még azt se tudom,h h szóljak hozzá/neki.

A páromnak viszont az én anyukámmal közvetlen a kapcsolata,tegezik egymást,szoktak viccelődni egymással,és szerintem ennek is köze van a korkülönbséghez,mert anyukám mindössze 8 évvel idősebb a páromnál.

2011. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2011. márc. 12. 13:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is csak néha szoktam telefonon beszélgetni apósommal, mondjuk kb.1-2 hetente találkozunk. A lényeg szerintem, hogy kedvelitek egymást.

Az unokák közelebb hozhatnak majd benneteket egymáshoz, de ők nem a te szüleid így nyilvánvalóan sohasem lesz olyan közeli a kapcsolatotok mint a saját szüleiddel.

2011. márc. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miert nem Te kezdemenyezed az ertelmesebb, szemelyesebb beszelgeteseket?
2011. márc. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az általános,hogy nem lesz közvetlen a kapcsolat. Én is így vagyok párom Anyukájával, és ez mindkettőnknek megfelel (persze ha valami probléma van,a közvetlenség hiánya megnehezíti a megbeszélést, az tény)


A párom az exe anyjához még most is visszajár néha-néha, na az nem normális szerintem, volt, hogy ezen össze is vesztünk, mára csak vállat vonok. Nagyon közvetlen, beszédes, fiatalos nő, és a párom valósággal odavan érte így is,hogy már semmi nem köti oda. (Saját anyjával szintén távolságtartó a kapcsolata, és az én Anyukám sem az a beszélgetős típus.)

2011. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Csak azért nem kezdeményezem, mert úgy érzem nem "vevők" rá.

Köszi a válaszokat.

2011. márc. 12. 16:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy ok erzik epp ugy, hogy Te nem lenne vevo a szorosabb kapcsolatra. Addig mig nem probalod me, nem fogod tudni. 4 ev utan mar valamit a csaladhoz kell tartozni.
2011. márc. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!