Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feltörték a levelezerőrendszer...

Feltörték a levelezerőrendszerem féltékenységből, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Valaki féltékenységből feltörette az imélcímem, ez tegnap derült ki- annyit tudni hogy pilisszántóról. És nagyon el vagyok keseredve, mert az imélcímen volt mindenem, a szüleimmel, a barátaimmal, a szerelmemmel folytatott összes 4 éves levelezésem. Sokkot kaptam mikor megláttam hogy ketten vagyunk a fiókban egyszerre. Hogy fogok emberek közé menni, 4 éves mindennapos levelezésről van szó, minden titkom benne volt. És ha valaki ezt megszellőzteti, egyáltalán. Van egy pasi aki féltékeny a barátomra, és nem száll le rólam, már korábban is voltak hasonló ügyek, de akkor nem volt ennyire durva. Hogy fogok így emberek közé menni? Ez olyan mintha meztelenül járnék az utcán. Elolvasták a dolgaimat. És valaki most már mindent tud rólam.
2011. márc. 12. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Változtass jelszót...
2011. márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már megvolt, de rá volt csatlakozva az íp címemre, ennél ez kicsivel bonyolultabb. 7 órát töltött a gépemen. Ez idő alatt bőven leszedhetett mindent. Azóta mindent megtettem, tűzfalaztam, vírust vizsgáltam stb. De itt arról van szó, hogy valaki beletúrt az életembe és mindent elolvasott. Nyilván egymozdulattal letöltötte a leveleimet is.
2011. márc. 12. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel.
2011. márc. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, nem lehet valami könnyű. :S

Jogban jártas informatikuskéne a következőket tudom tanácsolni: 1. ha biztos vagy benne, hogy valaki illetéktelenül használta a levelezőrendszeredet, az első lépés legyen az, hogy jelentsd fel! Egyrészt levéltitok megsértése (btk. 178.§) miatt, emiatt jó eséllyel pénzbüntetést kap, vagy ha ez neked jelentős érdeksérelmet okoz, akkor akár be is börtönözhetik.

Továbbá informatikai rendszerve való illetéktelen behatolás miatt is felelősségre fogják vonni.

Amit te tehetsz: egyrészt feltörni egy postafiókot nem olyan könnyű, mint az ámerikai akciófilmekben. Egy valamire való, kicsit is védett rendszert feltörni szinte lehetetlen. Legtöbbször valójában a jelszavadat szerzik meg, vagy a figyelmetlenségedet kihasználva, vagy kijátszva a bizalmadat. Azt próbáld meg kideríteni, ki ismerheti a jelszavadat!

Másrészt egy teljeskörű vizsgálatnak vesd alá a gépedet!

Változtass jelszót, de valami komoly jelszóra, és azt SENKINEK ne mondd el!

2011. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!