Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszik ennyire, hogy az...

Miért hiszik ennyire, hogy az életben a tudás a legfontosabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a helyzet,hogy az offőm,meg már anyum is kiakaszt. Azt hajtogatják,hogyannyira jó eszem van,hogy akár orvos is lehenék stb.,csak túl lusta vagyok .... meg hasonlók. Ez mind azért,mert általánosba 7-ig kitűnő voltam. Igen tényleg lusta vagyok,nem sokat tanulok,de így is megvan a 4,2-es átlagom.Nekem nem a tanulás a legfontosabb,meg a jövőbeli terveimben sem szerepel,hogy én most olyan rettentő okos legyek. Simán eltudnám az életem képzelni pincérnőként,vagy valami ilyesmiként. Késöbb pedig szeretnék egy szerető családot. Hogyan értessem ezt megvelük?(Remélem értettétek,csak ki vagyok borúlva,ezért lehet,hogy kicsit össze-visszán fogalmaztam)

16L


2011. márc. 12. 20:53
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%

Mert tudás nélkül nincs jó állás, anélkül nincs jó fizetés. Jó fizetés nélkül nem fog telni családra. Nem fogod tudni miből eltartani a gyerekeidet:/

16/L

2011. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
77%
jó jegyekkel és tudással nem lehetsz jó pincérnő meg jó családanya? károd tuti nem származik belőle, ha tanulsz...és ha idővel rájössz, hogy nem egy koszos kricsniben akarsz pincérnősködni éhbérért, úgy, hogy a fenekedet markolássza minden második vendég, akkor még tovább tanulhatsz (mert arra számíts, hogy jó helyen pincérnőnek lenni nem olyan egyszerű, oda protekció kell, hogy bekerülj)
2011. márc. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
42%
Manapság egyre csökken a szerepe a tudásnak.
2011. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
79%

Hidd el 2évműlva mármindent meg fogsz tenni, hogy jó egyetemre kerülj. egyszerűbb lenne, ha most nem nehezítenéd meg ezt magadnak.

nem,nem akarsz majd pincérnő lenni, mert a szerető családot el is kell tartani valamiből és gondolom férjnek se segédmunkást szeretnél.

2011. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
95%
Hát tapasztalatból mondom, hogy a pincérnőség nem összeegyeztethető a gyerekneveléssel...
2011. márc. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
98%
Rengeteg idegeskedéstől spórolnád meg pedig magadat, ha most, amíg a tanulás az egyetlen dolgod, azzal foglalkoznál. A szerető család szép és jó jövőkép, de el is kell majd tartanod őket valamiből, és a pincérnőködés nem a legjobb erre... Lehet megéltek majd a te és a férjed fizetéséből (hacsak nem egy milliomoshoz mész hozzá), de az, hogy épp hogy nem haltok éhen a gyerekekkel, nem elég a boldogsághoz szerintem, akárki akármit mond. A gyerekeidnek is lesznek igényei, nem akarnak majd rongyokban járni, stb. Nem azt mondom, hogy menj agysebésznek mindenképp, ha nem akarsz, de a pincérnő szakmánál törekedhetnél kicsit többre is, a te és a leendő családod érdekében is.
2011. márc. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

TE és MOST el tudnád képzelni az életedet pincérnöként, de 50 évesen, fájós lábbal és derékkal már nem annyira élvezetes. Ezen kivül EGY pincér munkakörre több száz jelentkezö van - miért gondolod, hogy éppen TE fogsz kelleni nekik? Miböl akarsz késöbb családot? MErt a gyerekeknek nem CSAK szeretetre, hanem elég sok pénzre is szüksége van, hogy legyen ennivalója, ruhája, hol laknotok, stb - és ezt a pincérfizetésböl nem fogod tudni kifizteni.


Szóval inkább tanulj, ha megteheted, mert késöbb már nem tudod bepótolni a mulasztásodat, és tudás nélkül havi 30-50 ezer forint kereset MELLETT fogysz éhenhalni.

2011. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
93%
Ja, a 4.-nek is igaza van, a te korodban engem sem nagyon érdekelt a tanulás, most meg le vagyok maradva egy évvel, és tanulhatom halálra magam, mert egyetemre akarok menni.
2011. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy nem az ész, a tehetség, hanem az erőfeszítés és a kitartás a fontos. Lustasággal semmire se mész, hiába vagy überokos.

Ha már az is gondot okoz, hogy megküzdj az iskolai tananyaggal, mit akarsz az élettől? A munkahelyen és a családodnál is lusta leszel? Ha csak a kitartás, küzdést megszokod, az megéri. A suliban nem csak a tananyag számít.


Arról nem is beszélve, hogy miből akarsz majd megélni?

2011. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
96%
Mert TUDNI jó. Nem csak a magas fizetések miatt, hanem hogy ne állj bután a világban.
2011. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!