Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi az ideális zsebpénz és...

Mennyi az ideális zsebpénz és hány éves kortól érdemes adni?

Figyelt kérdés
Zsebpénz alatt azt a pénzt értem, amit magára fordíthat a gyerek, tehát reggelire, buszjegyre, stb nem kell belőle költenie.
2011. márc. 14. 09:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
én iskolás kortól adtam rendszeresen. előtte is volt saját pénzük, de nem kaptak rendszeresen.
2011. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
84%
Szerintem korfüggő hogy mennyit adunk neki, de a pénzzel való gazdálkodást meg kell tanulnia. Én először kisebb összeggel kezdeném, amit saját kivánságaira fordithat. A költés milyenségétől tenném függőve hogy hogyan és milyen irányban változtatok rajta.
2011. márc. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
6 éves kortól már adhadsz neki 100 ft-ot, később ez növekedhet. 14-15 éves kortól 5000 ft havonta.
2011. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Egyszerű huszonéves ***** válasza:
72%
Én 10-12 évesen egy ezresnek is örültem volna. Azon, ha megkívánja vehet kekszet, joghurtot, vagy elmehet egy moziba vagy pár havi zsebpénzadagból színházba ha van kísérője.
2011. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

Mi soha nem kaptunk zsebpénzt. Ha valamire kellett akkor kértem, de nálunk ez a zsebpénz nem volt "divat".


21/L

2011. márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
Pont mostanában olvastam erről egy érdekes írást, miszerint a zsebpénz mint olyan, elég rossz konstrukció: megtanul a gyerek költekezni anélkül, hogy megtanulna pénzt szerezni.
2011. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

09:48!


Akkor ezek szerint valamilyen feltételhez kellene kötni. Házimunka, tanulás? Melyik milyen "bérezéssel" futna?

2011. márc. 14. 09:50
 8/22 anonim ***** válasza:
61%

az előttem szólóvalnem értek egyet.

egyrész meg kell tanulni a gyereknek a pénzt kezelni, takarékoskodni, gyűjteni valamire,meggondolni,hogy mire adja ki, másrész miért nem keresne?

Szerintem minden gyerek "keres" is pénzt a zsebpénz mellé, nagyszülőknek segítséggel, jó bizonyítvánnyal, később nyárimunkával.....minden gyerek kap egy kis "extrát" ami ki lett tűzve célnak és ő elérte.

Sok olyan embert láttam,akik amikor elkezdtek keresni, több év volt mire megtanultak a pénzzelbánni,beosztani. Mert nem tanulták meg gyerekkorukban.

2011. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
69%

Én általános iskolában 500 forintot kaptam hetente, plusz ha jó jegyet kaptam akkor azért is kaptam (pl 5ösért 500-at) Középiskolában meg hetente 2000 forintot, de nem is kellett több, mert kaját vittem itthonról, bérletem volt buszra, ha valamit akartam venni, akkor gyűjtöttem.


21F

2011. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%

szerintem egy 5-10 éves gyereknek nem is kell tudni annyira, hogy mi az a pénz. EZt úgy értem, hogy nyugodtan lehet neki zsebpénzt adni, nem kell "megdolgozni érte". A nyári munka viszont hasznos lenne.

A tanulást semmiképp nem kötném pénzhez, mert ne azért tanuljon a gyerek, mert pénzt kap érte.

De ha megcsinál olyanokat is, ami nem a dolga, az szerintem nem olyan rossz. (Pl.: fűnyírás, stb.)

2011. márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!