Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik kevésbé erkölcstelen,...

Melyik kevésbé erkölcstelen, ha a férfinak vagy a nőnek van szeretője?

Figyelt kérdés
Nem vagyok érintett, pusztán véleménykutatás miatt írok. Mivel több kérdésből és válaszból azt szűrtem le, mintha szélesebb körben bocsánatosabb bűn lenne az, hogyha egy pár női tagja lép félre, mintha a férfi. Lehetséges ez?
2011. márc. 14. 20:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez indokfüggő. Meg tudom érteni mindkét felet, ha értelmes indoka van a megcsalásra. pl. egy olyan esetben, ahol a gyerek születése után az apa nem alhat az ágyban, mert ott anya meg a gyerek van,hát bűntudat nélkül lépnék félre. Nőként is van ilyen helyzet, ha a párom teljesen elhanyagolna,nem értékelné az erőfeszítéseimet, a lelkem kitenném, hogy boldog legyen,de ő soha semmit nem tesz,akkor is megbocsátható a megcsalás.

Szóval ez nem nemtől, hanem indoktól függ.

2011. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Indok????? Indokolható esetek is vannak? Na ne már. Ez csak felmentő duma, önigazolás.
2011. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
ha kapcsolatban vagy valakivel, akkor nem megcsalni kell ha nem megy,hanem elhagyni a másik felet.szerintem a férfiaknak jobban megbocsájtja ezt...szóval az a kevésbé erkölcstelen
2011. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Hát szerintem igenis létezik indok.
2011. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

szerintem a nőnek hűségesenek kell lennie

az elemi tisztaság ezt kívánja meg

de a ffi részéről is erkölcstelen, ha hazudik

De az sem véletlen, hogy míg a többnejűség sok helyen volt, a többférjűség SOHA nem volt legitim-

már csak azért sem, mert nem tudni, ki a gyermek apja?

-anna

2011. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Mindkét esetben helytelen. De abban igazad van,hogy a nőknek megbocsájtják, a férfiaknak nem.

Ha egy nő tart szeretőt,akkor őt a férj elhanyagolja,és neki is joga van a boldogsághoz.

Ha egy férj érzi elhanyagolva magát,és tart szeretőt,akkor egy szemét állat.

Csak olvasni és hallgatni kell véleményeket.

2011. márc. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

voltak társadalmak, ahol a többférjűség volt a rendszer! és még ezután is eljöhet ez, ha máshol nem, hát Kínában, ahol 1-2 gyereket vállalhatnak a párok, és ha lány, akkor elvetetik. Olyan kevés lesz a nők száma, hogy vagy csak a gazdagoknak lesz felesége, vagy többférjűség lesz!

nézz utána a történelemben!


Kérdező: mindkét nemnek egyformán megbocsájthatatlan.

2011. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem egyformán erkölcstelen, ha az egyik fél megcsalja a másikat. Nemtől függetlenül.

Mondjuk én nőként szintén azt szűröm le a hallottakból, mintha az "megszokottabb" lenne, hogy a férfi lép félre, mert ugyebár hajtják az ösztönök, kell neki a változatosság stb. Férfitársaságokban biztos másmilyen sztorik vannak. De én megdöbbentem, mikor hány intelligens, idősebb barátnőm mondja, hogy "belement", hogy a férje megcsalja, mert annyira ácsingózott a kaland után, hogy nehogy azt higgye lemaradt valamiről.

2011. márc. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét esetben akkor erkölcstelen, ha semmi oka nincs rá, csupán a szórakozás, az ösztön hajtja, illetve meg sem próbálja megoldani a kapcsolat problémáit. Vagy nincs is probléma, csak jómóka félrelépni....

Azért, mert valaki nem tudja elképzelni, biztos, hogy van olyan helyzet, amikor egy kapcsolatból, együttélésből, házasságból nem lehet kilépni, de elmúlt a szerelem, nincs egyetértés, nincs tisztelet..... Ha valaki jön, győzhet a szerelem. De ez nem férfi/nő kérdés, inkább helyzet kérdés.

Az első válaszolóval egyetértek.

2011. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mindkettő erkölcstelen.
2011. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!